Переглядів: 1356

Кому — «Привоз», кому — «Пасаж», кому — земля на схилах...

Перед літніми канікулами одеські депутати одним махом вирішили продати «Пасаж», землю під «Привозом» і «подарувати» низку ділянок у береговій зоні. Місто бачило не одну скандальну сесію, однак такої кількості скандальних рішень за раз — ще ніколи.

У свою чергу на Думській площі вже традиційно зібралися мітингувальники. Вкотре під будівлю мерії прийшли інвестори «Альянсу» — довгобуду, розташованого на вулиці Головківській. Вони вимагають, щоб міська влада звернула увагу на їхню проблему. До них приєдналися ті, хто виступає проти Сергія Ківалова і підтримує Ігоря Маркова. Ці люди вимагають припинити будівництво церковноприходської школи на місці Міжрейсової бази моряків. Біля наметів «Одеса — без Ківалова» городяни тримали плакати «Ківалов, заплати податки». Опоненти ж поставили намети «Одеса знає: Ківалов — за Одесу». Плакати цих людей містили звинувачення на адресу нардепа Маркова в крадіжці низки санаторіїв і вимогу, щоб той «забрався на сміттєзвалище». Стояли на Думській і захисники скверу біля кінотеатру «Вимпел», який збираються віддати у приватні руки (до речі, сьогодні у сквері його захисники провадитимуть акцію протесту). Під’їхали до мерії і велосипедисти, які вимагають створення в Одесі велосипедних до­ріжок.

У сесійній залі також було неспокійно. Після затяжного за­твердження порядку денного депутати почили «працювати». Перші ж голосування показали одностайність представників Партії регіонів і задали настрій для подальшої роботи. Так, вони не підтримали пропозиції про внесення змін, спрямованих на забезпечення персонального голосування. До сесії міськради було підготовлено два проекти рішення з цього питання.

Перший розробив Олександр Казарновський. Згідно з його пропозиціями, кожен депутат повинен розписуватися в одержанні картки для роботи з електронною системою голосування. «Цей проект рішення не торкнеться нікого, крім тих, хто хоче займатися фальсифікацією в міськраді», — запевнив він. Однак на більшість це не справило враження: «за» проголосували 32 депутати, «проти» — один, 73 обранці не голосували взагалі.

Другий подібний проект рішення підготували Олександр Остапенко, Дмитро Співак та Олександр Шеремет. Перед голосуванням з цього питання Дмитро Співак звернувся до колег з фракції ПР, яка складає більшість у міськраді, з проханням підтримати його. «Після минулої сесії практично половина членів фракції говорили, що в такому режимі, коли люди не голосують персонально, неможливо працювати. Нам все одно, від чиєї редакції буде підтриманий проект. Ми готові змінити авторство. Нехай він іде під егідою вашої фракції», — сказав він. Але ці слова не знайшли відгуку: «за» проект проголосували 34 депутати, один був проти, решта знову не голосувала. Пропозицію Олександра Шеремета розглянути питання публікації списків того, хто і як голосує в офіційному органі міськради — газеті «Одесский вестник», також не підтримали.

Після цього депутати перейшли до детальних планів територій (ДПТ). Спочатку мова йшла про ділянку на Середньофонтанській. Попри прохання окремих депутатів відхилити цей проект ДПТ, а також інші, винесені на сесію, чи принаймні відкласти їх до прийняття генплану, більшість таки взялася голосувати («за» — 70, рішення прийнято).

Скандальне «ківаловське» питання «Про розробку детального плану території у межах вулиць: Посмітного, Тінистої, Сонячної, Генуезької та Гагарінського плато в м. Одесі» проходило неспо­кійно. В черговий раз проти виступив брат нардепа-«регіонала» Ігоря Маркова одеський «родинець» Олег Марков. «Смішно, звичайно, розглядати ДПТ, коли вже стоїть триповерхова будівля. Для початку хочу внести ясність у деякі питання. ЧМП перебуває у стадії банкрутства, суд заборонив відчужувати його власність», — пояснив депутат. Він вважає: якщо місто «подарує» Ківалову цю територію для будівництва церковнопарафіяльної школи, вона повинна бути в міський або державній власності, якщо ж вона буде приватною — землю слід не дарувати, а продавати. Потім з’ясувалося, що на руках у депутатів — два проекти цього рішення, відтак почалися «перепалки» щодо документації. Та попри все рішення приймають: 70 депутатів голосують «за».

Далі більшість підтримала сум­нівне рішення щодо ДПТ у провулку Віце-адмірала Азарова, а слідом за ним ще цікавіше — ДПТ у межах Французького бульвару: там земля була виділена безкоштовно під дачні ділянки, однак згодом на цій території якимось дивом «виріс» готель. Рішенням сесії цільове призначення землі змінено, а готель узаконено — 66 депутатів «за».

На цьому тема ДПТ не вичерпується: обранцям громади за­пропонували затвердити ДПТ у межах Штилевої, Миколаївської дороги і залізниці. Цікаво, що затверджували план вони без необхідних матеріалів, з яких було б зрозуміло, що саме за­тверджують.

Чи не найскандальніше питання сесії стосувалося продажу акцій «Пасажу». Депутати один за одним виступали проти. Мовляв, нехай власники решти «Пасажу» виконають спочатку свої інвестиційні зобов’язання, а там — подивимося. Пролунала й думка, що акції продаються за заниженою вартістю. Слово взяла нар­деп Світлана Фабрикант. Вона порівняла «Пасаж» з Будинком Руссова і заявила, що він доведений до критичного стану. Нар­деп вважає, що місто може втратити «Пасаж» і що залишок акцій потрібно використовувати як інструмент тиску на власників. Комуніст Андрій Кисловський, в свою чергу, запевняв, що акції таки варто продати, мовляв, «Пасаж» давно не наш, його вже продали, у нас є тільки акції: «Нас просто запитують, чи ми хочемо отримати за ці акції якісь гроші?». Його підтримали інші: у місті складна ситуація з наповненням бюджету, ці гроші підуть на потреби городян. Попри пропозиції відкласти голосування хоча б до наступної сесії, воно таки відбулося. Із зали лунали вигуки про те, що деякі «регіонали» голосують не лише за себе, а й за відсутніх колег. Втім, «регіональній» більшості це не допомогло: питання набрало лише 60 голосів, рішення не прийняте. Попри домовленість не голосувати кілька разів з одного питання, депутати згодом голосують вдруге — і знову недостатньо голосів. Після прийняття ще кількох рішень Микола Пеструєв просить утретє проголосувати «Пасаж». Цього разу «за» 63 депутати, рішення прийнято. У залі знову крики, що хтось голосував чужими картками, однак «Пасаж» продали, а сесія продовжилася.

Одним махом депутатська більшість віддала півгектара землі у Чорноморці, а також купу інших ділянок у приватні руки. Потім дозволила так звану «реконструкцію» будинку Фука на Приморському бульварі, 15. Окремі обранці були проти, мовляв, якщо буде прийнято це рішення, на місці будівлі з’явиться моноліт зі скла й бетону, який невигідно виділятиметься із загального архітектурного ансамблю. На захист «реконструкції» став сам міський голова. «Там зараз стоїть потворна будівля, затягнута тканиною. Я бачив проект, проект дуже гарний. Стане не в 10, а в 100 разів краще», — запевнив Олексій Костусєв. На жаль, депутатам проект не показали, тож вони голосували «наосліп».

Слідом за цим обранці успішно схвалили низку земельних питань пакетом. І ще один скандал — продаж землі під ринком «Привоз». Головний опозиціонер Одеської міськради Олександр Остапенко нагадав колегам, що стосовно ринку веде розслідування прокуратура і що «Привоз» доведеться продати ще й із розстрочкою на 5 років. Пролунала також думка, що ціна продажу землі занадто занижена. Олександр Остапенко запропонував зняти питання з розгляду, однак його не підтримали. Натомість «за» продаж землі проголосували 83 депутати, тож компанія ТОВ «Фреш експорт ЛТД» (за неофіційними даними, вона належить до офшорних і зареєстрована на Кіпрі) отримала право на при­дбання землі під легендарним «Привозом». Варто нагадати, що 16 квітня на сесії міськради ТОВ «Фреш експорт ЛТД» було дано дозвіл на експертну оцінку вартості земельної ділянки. Але найцікавіше, що «добра мерія» одразу ж надала компанії розстрочку платежу за земельну ділянку терміном на 5 років. А ще цій компанії віддадуть в оренду на 5 років, до початку реконструкції прилеглих вулиць, без права встановлення торгових павіль­йонів, лотків та огорож, 0,6 га землі на вул. Привозній.

Отож підсумуємо скандальну сесію. Продаж міського пакету акцій ЗАТ «Пасаж»; узаконення незаконно збудованого готелю на Французькому бульварі; передача в приватні руки третини гектара землі на Ланжероні; передача під забудову великої ділянки скверу навколо кінотеатру «Вимпел»; безкоштовна передача «дачникам» півгектара землі в Чорноморці; здача в оренду майже двох гектарів землі в районі Відради; легалізація нахалбуду на місці колишньої станції швидкої допомоги у Валіховському провулку; передача приватній структурі землі під ринком «Привоз»; узаконення реконструкції пам’ятника архітектури на Приморському бульварі (над будівлею хочуть надбудувати два поверхи і перетворити його в торговий центр); легалізація самовільного будівництва на території Міжрейсової бази моряків та передача в оренду структурам Сергія Ківалова майже двох гектарів території цієї бази — і це не повний перелік. Враження від такої сесії не згла­джує навіть прийняття рішень, покликаних допомогти інвесторам «Альянсу» та розвинути велосипедну інфраструктуру Одеси.

Людмила ДОБРОВОЛЬСЬКА.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net