Переглядів: 905

Тисячі навчальних миль і кілометрів

Упродовж двох тижнів кораблі, задіяні в українсько-американських навчаннях «Сі бриз»-2013, пройшли понад 4,6 тисячі морських миль. Сумарна протяжність маршів підрозділів берегового компоненту склала близько 1800 кілометрів. Бронетранспортери здій­сни­ли водіння на плаву загальною тривалістю понад 130 годин. Виконано 72 стрибки з парашутами та близько 50 польотів авіації (загальний наліт склав більше 30 годин). Про це під час урочистої церемонії закриття навчань «Сі бриз»-2013 розповів керівник маневрів контр-адмірал Денис Березовський.

«Мені дуже приємно констатувати, що близько 1700 військових із 14 країн світу, які брали участь у цих маневрах, продемонстрували свої профе­сіоналізм, відповідальність та злагодженість дій, а це, своєю чергою, стало запорукою успішного завершення навчання та досягнення його головної мети щодо спроможності в складі багатона­ціональних сил проводити міжнародну операцію з безпеки на морі», — цитує медіа-центр Міністерства оборони України (м. Одеса) керівника навчань.

За словами Дениса Березовського, головна особливість нинішнього вишколу — відпрацювання завдань не поетапно, а комплексно, що вимагало від військових швидкого реагування та прийняття рішень в умовах, максимально наближених до реальних.

Говорячи про важливість спільного шліфування взаємодії міжнародних сил задля досягнення глобальної безпеки у світі, контр-адмірал повідомив також, що в рамках навчань чотири військові організми українського флоту склали своєрідний іспит за методикою програми перевірки та зворотного зв’язку Концепції оперативних можливостей, а це дає їм змогу надалі брати участь у міжнародних операціях з підтримання безпеки в морі.

Принагідно керівник маневрів подякував від української сторони та командування ВМС України керівництву американського військового відомства, посольства США в Україні та представникам виконавчої влади Одещини за надану допомогу в організації й проведенні навчань.

У свою чергу співдиректор «Сі бриз»-2013, капітан 1-го рангу ВМС США Джеймс Ейкен поділився враженнями від двотижневого перебування у причорноморській перлині:

— Ми зібралися тут разом, аби відзначити успішне завершення навчань. Цього року їх тематика була пов’язана з практичним відпрацюванням сценаріїв щодо протидії міжнародному піратству, надання гуманітарної допомоги, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та евакуації з зони лиха мирного населення. Присутні в цій залі стали свідками блискучо проведеної повітрянодесантної операції українськими військовими з німецького літака С-160. Бачили, як з метою надання гуманітарної допомоги, ліквідації наслідків стихійного лиха та патрулювання в прибережній зоні українські, турецькі, румунські кораблі злагоджено взаємодіяли з повітряними суднами США, Німеччини та України. Всі вони разом виконали величезний обсяг завдань і зробили вагомий внесок на шляху до забезпечення безпеки судноплавства і стабільності в Чорноморському регіоні. Я дякую українській стороні та місту Одесі за високу організацію проведення навчання й чекаю нової зустрічі з українськими військовими моряками на наступному «Сі Бризі» або як з партнерами у відкритому морі.

 

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net