Переглядів: 798

Окультурені християнством

Буквально якихось чверть століття тому про урочисте святкування тисячолітнього ювілею хрещення Київської Русі хіба що мріяли тисячі християн, з острахом озираючись на десятиліття переслідувань, руйнування храмів, винищення тих, хто не боявся зізнаватися, що вірує.

Часи, на щастя, змінилися. Змінилися докорінно. І в тих ка­бінетах, де ще не так давно панував культ атеїзму, червонопрапорне партійне ідолопоклонство, сьогодні (бо це і модно, і не вибивається з ПРовідної партійної лінії) навперебій змагаються перед Богом (чи, точніше, партійними божками) якнайвигідніше подати свої старання у внесок святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі. І при цьому наголошують: так велить указ президента. Зауважте: не совість, не віра, а указ...

Втім, оці роздуми, мабуть, таки не на часі. Отож обмежимося інформуванням про основні офіційні заходи, заплановані на найближчі дні.

День хрещення Київської Русі-України проголошено державним святом порівняно недавно: у 2008 році це зробив третій президент Віктор Ющенко. Тепер щороку 28 липня віруючі й невіруючі, церкви й державні структури долучаються до духовності.

За дорученням президента Віктора Януковича 1025-річчя хрещення Київської Русі відзначатиметься в кожному населеному пункті. В Одесі до цієї дати почали готуватися давно — ще три роки тому. Впродовж 2010—2012 років та першої половини 2013-го в усіх закладах культури області пройшли конференції, лекції, виставки історичні читання тощо. Управління культури й туризму ОДА розробило навіть новий туристичний маршрут, яким охоплено культові об’єкти Одещини, пов’язані з історією християнства. Кілька заходів зініціювала молодь.

«Всі ці заходи спрямовані, насамперед, на те, аби підкреслити історичні віхи нашої держави, нашого народу, нашої Батьківщини й заглибитися у священне сказання, щоб віддати належне Андрію Первозванному, який своїми апостольськими стопами освятив нашу землю, віддати належне Кирилу й Мефодію і рівноапостольному князеві Володимиру — всі ці особистості свого часу були провідниками нашого народу, допомагали нам вийти з язичницького устрою в більш культурний спосіб життя і християнство, яке прийшло на нашу землю разом з хрещенням Русі», — зауважив представник Одеської єпархії УПЦ (МП) протоієрей Максим Омельченко.

Щодо основних святкових заходів. Учора, 26 липня, одразу в двох музеях Одеси відкрилися тематичні виставки: в Муніципальному музеї особистих колекцій ім. О. Блещунова — оновлена екс­позиція залу християнства, а в музеї «Християнська Одеса» Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря — «Шедеври православної архітектури» в акварелях Семена Пустовойтова. Присвячено історії християнства й відповідні тематичні книжкові виставки, які оформлено в усіх бібліотеках Одещини. Темою хрещення Русі просякнута й експозиція малюнків в Дитячій художній школі ім. К. Костанді.

Учора ввечері на Соборній площі біля Спасо-Преображенського кафедрального собору (де «Міськзелентрест» оформив квіткову композицію із зображенням ювілейної дати) пройшов концерт духовної музики. У день пам’яті князя Володимира (в неділю, 28 липня) в усіх храмах Одеській єпархії пройдуть урочисті богослужіння з молебним співом.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net