Переглядів: 912

Такий моєї долі звіт

Звісно ж, липневий лист до газети слід починати привітанням з нагоди її дня народження. Охоче роблю це щоразу, щиро бажаю всім вам міцного здоров’я, родинам — добробуту та благополуччя, тепла взимку, прохолоди влітку!

У своїх листах я вже розповідала про себе і свою сім’ю. І все ж хочу ще раз освідчитися у любові до газети, до моїх улюблених рубрик «О, слово рідне!», «Довкілля», «Люди і долі», «Історія, спадщина, імена». Із захопленням подорожую разом з вашими кореспондентами й дописувачами рідною Україною та зарубіжжям. Особливо цікавлять мене місця, пов’язані з життям і творчістю Великого Кобзаря.

З дитинства захоплююся творчістю Т.Г. Шевченка, маю тисячі вирізок з різних газет і журналів, є в мене вдома «Шевченкова світлиця». Колись напишу про неї, принаймні до 200-річчя від дня народження нашого Тараса — обов’язково.

Давненько не писала до «Чорноморки». Завжди веду розмову як з добрим і давнім другом, хочеться щось розповісти, чимось поділитися. Ось хоча б таким своїм, так би мовити, життєвим звітом. Сповнилося мені в ці липневі дні 75 літ. Маю велику родину — 26 осіб. Народила трьох дочок і сина. Вісім членів родини називають мене мамою. Дочки й невістка народили п’ятеро дівчаток і четверо хлопчиків. А цього року дві внучки подарували двох правнуків. Найстарша правнучка, п’ятирічна Валерочка, питає мене: «Бабусю, я що — отаманша?» «Так, — відповідаю, — у тебе тепер чотири братики, вони все за тобою повторюватимуть, тож поводься гарно».

Двадцять п’ять років тому син зробив мені дуже дорогий подарунок: привів у наш дім невісточку Ганнусю, яка теж народилася 19 липня, таку маленьку, повненьку, з букетом із 50 троянд. А через рік, теж у липні, вона подарувала мені Настуню. До речі, мої перші дочки-близнюки також народилися у липні і цього року вони ювілярки: мають по дві п’ятірки.

Взагалі, в нашій родині ледь не кожен — липневий іменинник. Колись мій покійний батько казав, що листопадове зачаття в нашому роду якесь нещасливе, бо ми всі народжуємося недоношеними. Але, дякуючи бабусі, а потім мамі і моїм молитвам, живемо, працювали й працюємо, хоч і часто хворіємо. Всі діти — дочки, син, невістка та дві внучки — педагоги, працюють за фахом. Наймолодший трудівник — онук Єгор, синок нашого сина, — цього року одержав диплом фельдшера.

Даруйте, що написала такого сумбурного листа. Дуже хочеться дожити до 100-річчя нашої улюбленої «Чорноморки», яку читаю ось уже 50 літ. Дай, Боже, здоров’я і наснаги всім працівникам редакції та її шанувальникам!

Хочу взяти участь у розіграші пам’ятних сувенірів. Надсилаю передплатні квитанції на 2013-й. Принагідно, як не прикро, мушу поскаржитися, що дуже нерегулярно і невчасно одержую «Чорноморські новини» та й інші газети відтоді, як з Арциза все перевели на Сарату. Всі на це скаржаться. Особливо потерпають передплатники україномовних газет. Мені, скажімо, щоразу доводиться з’ясовувати, де мої «Чорноморка», «Одеські вісті», «Порадниця», «Сімейна газета», «Жіночі історії», «Жінка». Хтось прагне в такий спосіб віднадити нас від рідного слова? Даремно стараєтеся. Для мене воно найрідніше!

Алла ПАВЛОВА,
пенсіонерка.
м. Арциз.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net