Переглядів: 863

Одесу підхопить «Зелена хвиля»

Одесу вже всімнадцяте накриє «Зелена хвиля». Міжнародний книжковий ярмарок, який традиційно проводиться в самому серці, на Дерібасівській і в Міському саду, відкриє почесний громадянин міста письменник-сатирик Михайло Жванецький.

На кілька днів головна вулиця Одеси перетвориться на книжковий світ: з 1 по 4 серпня працюватиме XVII міжнародний книжковий ярмарок «Зелена хвиля». Щороку його відвідує близько 10 тисяч книгоманів. До нашого міста з’їдуться більше сотні видавництв, книготорговельних організацій, завітають письменники з Білорусі, Польщі, Вірменії і Грузії. Свою продукцію представлять відомі поліграфічні центри України та Росії. Один з акцентів нинішньої «Зеленої хвилі» — дитяча література і саморозвиток малечі, адже 2013-й оголошений роком дитячої творчості. Виставку, вже за доброю традицією, відкриє Михайло Жванецький. Сатирик роздаватиме свої автографи на спеціальній сесії з 17.30 до 18.00 (у конференц-залі виставки на Дерібасівській).

Цього року відвідувачам книжкового дійства підготували багато приємних сюрпризів. Це, зокрема, перший Корнійчуковський фестиваль дитячої літератури (початок — 2 серпня о 13.00), який покликаний прищепити юним одеситам любов до читання і творчості. За словами організаторів, він єдиний із 146 одеських фестивалів присвячений розширенню літературного кругозору молоді. Фестиваль названо на честь знаменитого дитячого письменника Корнія Чуковського, і всі заплановані заходи тематично будуть пов’язані з ним. Насичена програма подарує дітям радість від живого спілкування з письменниками, відбудуться презентації книг, майстер-класи від видавництв та театральні вистави на свіжому повітрі. На десерт — особлива пропозиція: зустріч з Московським будинком-музеєм Корнія Чуковського та знайомство з експозицією «Російська навчальна книга XVII — XVIII століть» і багато чого іншого. В рамках Корнійчуковського фестивалю проходитиме також дитячий літературний конкурс «Море талантів». Понад 500 учасників змагатимуться за звання кращого автора творів для дітей. Переможці отри­мають у подарунок електронні книги і цінні дарунки.

Другого серпня на «Хвилі» підведуть підсумки дитячого конкурсу «iParus», в якому малеча звідусіль за допомогою планшетів і комп’ютерів створювала цифрові ілюстрації до творів. Цього року — «Дванадцять стільців» або «Золоте теля» Ільфа і Петрова (на вибір для дітей від 12 до 18 років) та повісті-казки «Три товстуни» Юрія Олеші (для дітей від 6 до 12 років). Організатори потурбувалися, щоб кожен маленький художник мав змогу проявити свої здібності, і навіть передбачили відсутність у когось хайтек-технологій. Відтак, малюнки можна було зробити в спеціальних художніх зонах магазинів мережі мобільної електроніки «Цитрус». У фіналі за головний приз — планшет iPad 4 — боротимуться автори 9 кращих робіт. Призери, які посядуть друге і третє місця, отримають грошову винагороду. «Головна мета, яку ми переслідували, — розвинути не лише творчі здібності дітей, а й відпрацювати їхні навички роботи із сучасними електронними ґаджетами», — зазначив Михайло Рева, голова журі дитячого конкурсу цифрового малюнка «іParus». Картинки переможців у реальному часі демонструватимуть на великому екрані.

На відвідувачів очікують і захоплюючі презентації книжних новинок, зустрічі з авторами та трудовим колективом знаменитого на весь світ журналу «Веселі картинки». Запланована також низка благодійних акцій — «Бібліотека в дарунок» та «Книги для дитячого будинку». Будь-який захід можна буде відвідати безкоштовно. За словами організаторів, головне — прийти з чудовим настроєм і читацьким інтересом.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net