Переглядів: 1036

До місця пожежі не доїхати

Безпека одеситів важливіша за власний комфорт деяких несвідомих громадян

За 6 місяців нинішнього року пожежно-рятувальні підрозділи Одеського міського управління ГУ ДСНС України в Одеській області 682 рази виїздили на ліквідацію пожеж. З вогню було врятовано 94 особи, збережено матеріальних цінностей на суму 48 мільйонів 701 тисячу гривень.

На жаль, не обійшлося без втрат. У першому півріччі внаслідок пожеж загинуло 14 осіб, ще 13 (у тому числі одна дитина) отримали травми та опіки різного ступеня важкості. Економічні збитки склали 39 мільйонів 216 тисяч гривень.

Останнім часом у багатоповерхівках та в приватному секторі Одесі пожеж побільшало. За цих умов особливо гостро постає проблема безперешкодного доїзду пожежно-рятувальних підрозділів до місця виклику. Та через самовільно перекриті городянами і без того вузькі міжквартальні проїзди вогнеборці часто вимушені втрачати дорогоцінні хвилини на пошуки об’їзних шляхів.

Щоб виявити та усунути штучні перешкоди, які стоять на шляху рятувальників, співробітники Одеського міського управління ГУ ДСНС України в Одеській області провели  профілактичні рейди.

У Київському районі Одеси в приватному секторі рятувальники виявили вулиці, перегороджені бетонними блоками. Скажімо, так вчинили мешканці, що проживають на 15-й лінії: вони встановили перешкоди відразу в двох місцях. Свої дії мотивували тим, що автомобі­лісти розбивають асфальтове покриття. На зауваження пожежників «Навіщо ви заблокували вулицю бетонними блоками? У випадку пожежі або іншої НС до вас складно буде доїхати автомобілям служб екстреного виклику» — окремі мешканці цієї вулиці виправдовували свої абсурдні дії так: «А що нам робити? Пожежа у нас трапляється рідко, а машини тут їздять щодня».

Жителі сусідньої вулиці — 16-а лінія — взагалі примудрилися  перегородити  дорогу гілками дерев та сміттям.  

Хоча у приватних розмовах з рятувальниками тутешній люд ви­знавав, що такі самовільні загородження перешкоджають проїзду спеціальної техніки, але як інакше захистити себе та своїх дітей від небезпечних автомобілістів тут не уявляють.

Вистачає проблем і в дворах багатоповерхівок. У Малиновському районі, на вулиці Старицького, 20/5, поблизу висотних будинків припарковані безліч автомобілів. У нічний час кількість особистого транспорту тут збільшується в рази. Під’їхати рятувальникам до висоток, а тим більше встановити пожежну автодрабину — практично неможливо.

— Доводиться долати бордюри, заїжджати на газони, — поскаржився Ігор Гонтаренко, водій ДПСЧ-8 Малиновського району.

Серйозні порушення виявили співробітники міськуправління у дворах багатоквартирних будинків, розташованих  на вулиці Щорса. На під’їзних шляхах там стоять легкові автомобілі, а міжквартальні проїзди перегороджені бетонними блоками та залізними трубами.

Під час рейду в Суворовському районі в дворах багатоквартирних будинків рятувальники виявили самовільно встановлені шлагбауми. Як-от у дворі дев’ятиповерхівки на проспекті Добровольського, 159. Варвара Іванівна, яка проживає в  цьому будинку вже понад 30 років, продемонструвала всім, як швидко той шлагбаум відкривається та закривається. А на запитання рятувальників «Якщо станеться біда вночі, як проїхати спецтранспорту до місця виклику?» мешканці знову ж таки нарікали, що потерпають від горе-автомобілістів, які на великій швидкості гасають через їх двір. «Дуже багато транспорту проїжджає через наш двір, а в нас багато молодих мам з маленькими дітками гуляє, — розповіла Варвара Головешко. — Малеча грається на дитячому майданчику, вибігає і на проїжджу частину. У 2010-у жінку з візком тут збила машина й навіть не зупинилася».

Такий же шлагбаум мешканці самовільно встановили і в дворі багатоквартирного  будинку, що на Дніпропетровській дорозі, 111.

У Приморському районі рятувальники виявили у деяких дворах п’ятиповерхових житлових будинків бетонні блоки, а у дворах висоток — стихійні паркування на шляхах під’їзду. Так мешканці п’ятиповерхівок на проспекті Гагаріна, 23 та 23а, встановили у дворі бетонні блоки. У розмовах з пожежними вони категорично виступили проти їх демонтажу, мотивуючи це тим, що через двір їздитимуть автомобілі. І це попри те, що 5 років тому в одному з тутешніх підвалів трапилася пожежа і рятувальникам довелося прокладати рукавні лінії з водою аж на 100 метрів. Це, звісно, втрата дорогоцінного в таких ситуаціях часу. На щастя, тоді ніхто не постраждав.

На під’їзних шляхах до 22-поверхових будинків, які розташовані в масиві «Диво-місто», що на вулиці Середньофонтанська, 19а та 19б, по всьому периметру дороги в два ряди стоять легкові автомобілі.  Пожежна автодрабина просто не зможе під’їхати до цих багатоповерхівок.

Схожа ситуація і в дворі 12-поверхового житлового будинку, що на вулиці Мечникова, 2/1. 27 червня 2011 року там сталася велика пожежа в стоматологічній клініці. Горів дах та майно медичного за­кладу на площі 500 квадратних метрів. Через припарковані автомобілі під’їхати пожежникам до місця виклику було дуже важко.

За результатами проведених рейдів управління надіслало листи в районні  адміністрації Одеси, а також вручили приписи керівникам місцевих ЖКС, ЖУ, ОСМД щодо вжиття заходів з усунення самовільних загороджень міжквартальних проїздів.

Наголошуючи на таких ось проблемах, рятувальники прагнуть донести до свідомості одеситів, що міжквартальні проїзди мають бути завжди вільні для проїзду служб екстреного виклику, адже йдеться про життя та здоров’я людей, де кожна секунда може вирішити чиюсь долю.

Дмитро ШУШУЛКОВ,
начальник Одеського міського управління ГУ ДСНС України в Одеській області.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net