Переглядів: 828

Не знаючи броду...

Рятувальники з волонтерами Червоного Хреста провели навчальний рейд на пляжі Ланжерон

Рятувальники Одещини вкрай стурбовані ситуацією на водних об’єктах області. З початку року у водоймах загинули 44 особи, з яких семеро дітей. Уже під час купального сезону вода забрала 16 життів — на 10 більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Значна кількість людей загинула внаслідок недотримання правил поведінки на воді, купання в стані алкогольного сп’яніння та у невизначених місцевими органами влади місцях — каналах, ставках, річках.

Цими днями одеські ДСНСівці спільно з представниками Червоного Хреста, ЗМІ та комунальниками провели профілактичний рейд на найпопулярнішому одеському пляжі — Ланжероні. Фахівці продемонстрували, як саме рятують людину, що потрапила в надзвичайну ситуацію у воді. Всі охочі взяли участь в імпровізованому уроці, який влаштували волонтери Червоного Хреста, щодо надання першої медичної допомоги потопельнику. Рятувальники розповсюджували серед відпочивальників листів­ки та інформаційні буклети з правил безпечної поведінки на воді. Справа в тому, що на пляжі Ланжерон, за траверсами, де плити, місць для купання нема. Відтак там встановлені таблички «Купатися заборонено», тобто рятувальники спе­ціально попереджають, що відпочивати там небезпечно, бо не обстежене дно.

«Дуже добре, що огородили листів­ками і стрічками території, на яких купатися не можна. І дуже корисні ці буклети. Такі заходи необхідні. Ми тут відпочиваємо з онукою, і я дуже про неї турбуюся, завжди суворо стежу за тим, де вона і як глибоко зайшла в море», — розповідає курортниця зі Львова.

Однак, як показує практика, не всі люди уважно та відповідально ставляться до заходів безпеки. Пляж Ланжерон — не виняток. Попереджувальні листівки та поради рятувальників деяким відпочивальникам не послужили приводом для роздумів. Знайшлися й такі, яким у прямому сенсі море по коліно. «Ми 40 років відпочиваємо і плаваємо на цьому пляжі, на цьому самому місці, і ніякі листівки нам не указ. Ми відмінно знаємо дно, і нічого поганого з нами статися не може», — каже один із самовпевнених одеситів. Саме байдужість відпочивальників до самих себе найчастіше і стає головною причиною біди, кажуть рятувальники.

«На самому пляжі дно було обстежене водолазно-рятувальною службою, але за траверсою обстеження не робили. Люди, які там купаються, наражають себе на небезпеку. Звісно ж, наші фахівці надають допомогу, рятують людей, тобто роблять те, що їм належить», — коментує ситуацію директор комунального підприємства «Ланжерон» Геннадій Коробко.

Напевно, все було б набагато простіше, якби місцева влада ви­значила місця масового відпочинку громадян і закріпила за ними відповідальних осіб, але сьогодні  на території  регіону  окреслено лише 95 пляжів та 190 місць масового відпочинку на водних об’єктах.  Якщо взяти до уваги тільки 306 кілометрів узбережжя Чорного моря, ріки Дністер, Дунай, лимани, то, очевидно, цієї кількості вкрай мало.

«Співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій перевірили всі місця масового відпочинку людей на водних об’єктах, керівникам вручили приписи на усунення виявлених недоліків, винесли 51 припис про застосування запобіжних заходів», — розповідає головний інспектор відділу техногенної безпеки ГУ ДСНС України в Одеській області Микола Федькалов.

Головне управління ДСНС України в Одеській області звертається до всіх жителів та гостей нашого чудового краю з нагадуванням: безпека на воді — не просто слова, а життєва необхідність. Життя — це найцінніше, що є у людини, а вода не пробачає безвідповідального ставлення до себе. Тому всі, хто хоче добре відпочити на березі моря чи річки, ставка, мусять по­дбати про особисту безпеку. Бережіть себе, своїх близьких, і нехай відпочинок не перетвориться на трагедію.

Сергій ДІДКІВСЬКИЙ.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net