Скільки отримували вожді і генсеки в СРСР
З кінця 1917 року Ленін встановив собі оклад, який дорівнював сумі заробітку кваліфікованого працівника в Москві, а саме 500 рублів. Прикметно, що премії та інші «зайві» доходи були суворо заборонені.
Учень і продовжувач справи Леніна генсек Сталін спочатку задовольнявся 225 рублями. Після тихого скасування партмаксимуму почав отримувати 1200 рублів (для порівняння: середня заробітна плата того часу становила не більше 1100 рублів), а з 1947-го, після грошової реформи, десять тисяч (це приблизно в двадцять разів вище за середній показник по СРСР).
Сталін жив у світі, в якому гроші не існували. Він сам не отримував авторських відрахувань за видання своїх творів (а це сотні мільйонів екземплярів на всіх мовах світу) і не дозволяв членам ЦК та народним комісарам класти собі в кишеню гонорари за «партійні» публікації. З 1939 року з відчуженого гонорарного фонду вищої номенклатури почали виплачувати Сталінську премію (всього її отримали близько п’яти тисяч лауреатів).
А ось Хрущов був зовсім не скромним — його заробітна плата становила трохи менше 800 рублів, і це більше, ніж у 9 разів перевищувало заробітну плату простого громадянина Радянського Союзу.
Цікавий факт: заробітна плата у Брежнєва була не дуже великою, але в середині 1973 року він сам собі присудив Міжнародну Ленінську премію, за що отримав 25 тисяч рублів! Починаючи з кінця 1979-го Брежнєв постійно отримував великі гонорари за регулярне перевидання книжок «Мала Земля», «Земля» і «Відродження».
Найвинахідливішим був Андропов. Йому сподобалась ідея гонорарів Брежнєва і при ставці 800 рублів за лютий 1984 року чистий дохід Андропова склав 8 тисяч 800 рублів.
За сумами, вказаними у партійному квитку, Черненко отримував від 1250 до 1720 рублів. Однак у нього була не дуже хороша звичка — приховувати від партії свій реальний доход. Дослідження показують, що у нього часто зустрічаються гонорари за політичні видання. Мінімальна сума такого прихованого гонорару становила 4450 рублів.
Після тривалої перерви з’явився скромний вождь, середня зарплата якого дорівнювала приблизно середньому доходу радянського громадянина того часу. Ім’я цієї людини — Горбачов. Однак у 1990 році, коли Горбачов зумів об’єднати посади президента і генерального секретаря, його оклад піднявся до 3 тисяч рублів, а це в рази перевищило середній дохід жителя країни.
Єльцин спочатку також не рвався за грошима й отримував досить скромну заробітну плату. Але в 1999-у, практично перед відходом, його зарплата різко піднялася до 15 тисяч рублів.
Джерело: http://liveinukraine.livejournal.com/
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206