Переглядів: 962

Дев’яносто шість

Так, нашій газеті уже 96 років. Саме 19 липня далекого 1917-го вийшов друком перший номер «Голоса пролетария», від якого ведуть свій безперервний літопис «Чорноморські новини».

Сьогодні модно якомога далі, до сивої давнини, подовжувати свій родовід. За певну, не таку вже й велику, суму можна купити посвідку, як і належить, зі штемпелем, що в твоїх жилах тече кров якщо не Рюриковичів, то котрогось із славних козацьких ватажків. Можна, як у тому анекдоті, щоб підвищити свій статус у суспільстві й претендувати на відповідні пільги, принести до ЖЕКу довідку, звісно ж, з печаткою, що я, такий-то, — учасник Куликовської битви. Сьогодні такий час, що все можна. Зокрема й переписувати історію. Ница і невдячна це справа. Чимось нагадує фальшування грошей. От тільки покарання нема ніякого: підробити валюту — кримінал, а познущатися над пам’яттю наших славних попередників, які виборювали для нас, своїх нащадків, волю й державність, гинучи у нерівній борні, й возвеличити натомість катів наших, поставити їх на п’єдестали — це нинішня «повернена правда історії», це, по суті, сучасна державна доктрина.

Та час іде: і вчорашнє, й нинішнє також стає історією. А історія, правдива, та, що не береться в лапки, фіксує, з-поміж іншого, й те, як її хлопці-тимчасовці переписують, під чию диктовку, за скільки срібняків і заради чого.

96-річна історія «Чорноморських новин» — це задокументоване на газетних шпальтах життя цілої епохи. Певна річ, що ця епоха, точніше, та система, яка панувала на шостій частині суші, диктувала свої правила гри і безпощадно карала за їх недотримання (сумнозвісного 1937-го репресовано трьох редакторів тодішньої «Чорноморської комуни»), що існувала одна правильна ідеологія і той, хто не підкорявся їй, як, скажімо, Свято­слав Йосипович Караванський (видатний український філолог, який нині проживає у США, а колись працював у нашій газеті), чи Володимир Якович Крижанівський (талановитий журналіст, затаврований як «український буржуазний націоналіст»), змушений був чи покидати країну, чи шукати роботу не за фахом. Так, 96-літня історія «ЧН» — неоднозначна, не завжди світла й не завжди чорна, вона — різна, різнобарвна. Як і саме життя.

Окремий період в біографії нашої газети — останні три роки. Але і він мине, і він матиме на скрижалях історії свою оцінку. Світла барва літопису «Чорноморки» — попереду. А сьогодні дякуємо всім Вам, шановні читачі, за те, що Ви залишаєтеся вірними газеті, що допомагаєте колективу торувати цей непростий шлях. З нашим спільним 96-річчям!

Колектив «Чорноморських новин».
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net