Переглядів: 847

Квартирні шури-мури

Уявіть собі таку ситуацію: прокидаєтеся ви вранці в доброму настрої у своїй оселі, де проживаєте тривалий час, а десь під обід приходять до вас люди, вимагають її негайно звільнити, бо вона передана іншій громадянці. Причому являється перед ваші очі сам очіль­ник місцевої влади — селищний голова.

Що вам тут робити? Правильно, насамперед з’ясувати, на якій підставі, який на те виселення є документ, звідки й чому він узявся. Але таких документів вам не показують, лише усно заявляють, мовляв, є рішення суду і селищного виконкому, про що ви сном-духом не відаєте.

Саме таке сталося з нашою односільчанкою пенсіонеркою Долорес Іванівною Карпевською, котра проживає по вулиці Гвардійській. Про це чиновницьке свавілля у Раухівці дізналися ми, ініціативна група з розслідування, як і кому розподіляється житло в нашому селищі.

Як відомо, колись у Раухівці один її район був містечком, де дислокувалася військова частина. Сім’ї військовослужбовців і вільнонайманих мешкали в 17 п’ятиповерхів­ках, 12 двоповерхових будинках — це десь близько трьох тисяч осіб. Після розформування військової частини більшість жителів містечка залишилися у Раухівці, їздять на роботу до Одеси. Та гостро постало квартирне питання — сім’ї розростаються. Сьогодні поліпшення житлових умов потребують десятки черговиків. Цю справу повністю взяла у свої руки селищна рада на чолі з головою Володимиром Ніколаєнком. Діють на власний розсуд, не радячись з місцевою громадою, тож закрадається сумнів, що не без власної користі.

Постає питання: а кому ж виписали ордер на квартиру Долорес Іванівни? Цікавий факт: громадянці Тамарі Руденко, жительці с. Новоселівка, яка має там хату. Щоправда, раніше вона проживала у Раухівці, та подарувала квартиру дочці. А тепер забажала повернутися й одержати житло.

Це, на жаль, не поодинокий факт грубого квартирного безладу. Як з’ясувала наша громадська комісія, «гуляє» у житловому фонді колишнього воєнного містечка щонайменше п’ять квартир. Кому вони дістануться? Загадка. Певна річ, такий, скажу російською «беспредел», терпіти далі не можна.

Ми вирішили з’ясувати у селищного голови Володимира Ніколаєнка кількість черговиків, порядок черговості, дати роз’яснення про таке втаємничене рішення виконкому щодо виділення квартир. Нехай покажуть документи. Та нам навідріз відмовили у такій гласності.

Звернулися ми із заявою і до депутата, керівника місцевого осередку Партії регіонів Доменіки Федорової з проханням допомогти нам розібратися у ситуації. Однак вона категорично заявила, що то не її робота, а селищної ради, міліції. Кілька днів тому ми ще раз говорили з Ніколаєнком, попередили, що піднімемо людей проти зловживань влади, кричущої несправедливості. А від нього почули цинічне: «А мені на це плювати». Ось так...

Якщо прокурор Березівського району Олександр Васютинський теж не зважить на наші заяви, то нам нічого не залишається, як самотужки захищати свої права і в інший спосіб. Скличемо збори безквартирників і зажадаємо зустрічі з керівництвом селища, аби почути повний звіт з квартирного питання. Якщо прокурор не прийме відповідного справедливого рішення, звернемося до управління по боротьбі з еконо­мічною злочинністю із заявою про порушення житлового законодавства з боку керівництва селищної ради. Готові вдатися до радикальних форм непокори місцевій владі, ініціювати її перевибори. Бо як іще боротися із нахабним чиновництвом, що так зневажає нас, безсоромно розперезалося, розтоптує наші права?

Анатолій ГЕРІЧ,
голова ініціативної групи.
Березівський район, смт Раухівка.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net