Переглядів: 829

Лабораторії-контролери ГМО

У Великобританії підтримали створення в Україні мережі дослідних лабораторій для визначення вмісту ГМО.

Лабораторії для визначення вмісту генно-модифікованих продуктів не лише захищатимуть українських споживачів, а й убезпечать національне землеробство від генно-модифікованих агрокультур та сприятимуть розвитку генної науки.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу БТБ заявила британський вчений, доктор наук, директор Інституту науки у суспільстві університету Нотінгхема Мае-Ван Хо, коментуючи рішення українського уряду про створення мережі дослідних лабораторій для визначення вмісту ГМО в продуктах.

Очільниця інституту, де займаються дослідженнями безпечності ГМО для довкілля та просуванням соціальної відповідальності в науці, назвала рішення уряду дуже хорошою ідеєю. «Я думаю, що для початку — це дуже хороша ідея. Адже якщо культура виявиться генно-модифікованою, то можна зазнати істотних збитків... Якщо імпортувати модифіковані продукти, то урожай може також модифікуватися. Так зіпсуються сільськогосподарські продукти у вашій країні», — сказала Мае-Ван Хо.

Вона також додала, що лабораторії, окрім захисної функції, «повинні розвивати генетичну науку, яка зможе служити загальному добробуту та покращувати національне землеробство, генетично не модифіковані агрокультури» та займатися іншими дослідженнями нової генетики. «Наприклад, існують технології генетичної інженерії, які можна використати у традиційній селекції. Як-от схрещення з використанням маркерів. З його допомогою можна селекціонувати насіння тих зернових культур, які мають хороші гени. Вони проявляються у врожайності, протистоянні хворобам, посухам тощо», — зазначила британська дослідниця.

«Якщо український уряд так серйозно ставиться до генетично-модифікованих продуктів та може гарантувати чистоту українських продуктів, то це, звісно, дуже добре вплине на торгівлю. Це буде позитивним чинником для українських споживачів також», — підсумувала Мае-Ван Хо.

Нагадуємо, 11 липня Кабмін ухвалив постанову «Про затвердження Положення про мережу випробувальних лабораторій з визначення вмісту генетично модифікованих організмів у продукції», згідно з якою в Україні буде створено мережу дослідних лабораторій для визначення вмісту ГМО в сільгосппродуктах та продуктах їх переробки, зокрема в зерні, насінні сільськогосподарських культур, плодоовочевій продукції, виноматеріалах, тютюні, садівному матеріалі, харчових продуктах, кормах, кормових добавках, косметичних та лікарських засобах, ветеринарних препаратах тощо.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net