Переглядів: 1160

Мозолі, ви мої мозолі...

Хто бодай раз у житті не потерпав від мозолів? Ачи можна їх швидко позбутися?

— Одразу хочу попередити, що водянисті мозолі пробивати не можна. Бо тоді є ризик приєднання вторинної інфекції й навіть утворення абсцесу (скупчення гною), що потребуватиме специфічного лікування, — цитує косметолога Ольгу Хомик «Експрес». — Тож змастіть мозоль зеленкою, а поки він сушиться, слід носити інше взуття, котре б не натирало ушкоджену ділянку шкіри.

Мозолі з’являються переважно на пальцях та п’ятках. Щоб мозолів позбутися, зранку можна змащувати їх зеленкою, а ввечері — робити нетривалу процедуру. Для цього слід приготувати теплу ванночку з розведеною харчовою содою (дві столові ложки соди на два літри води). Потримайте ноги впродовж 15 хвилин у розчині, тоді легенько потріть пемзою і добре витріть махровим рушником (не сильно, аби не пошкодити мозоль). Згодом на цій ділянці швидко нарощуються здорові шари шкіри.

Як розм’якшувальний розчин добре підійде навіть шампунь чи мило, розведене в теплій воді. Потім суху шкіру можна присипати тальком. Є ще один спосіб — на ніч прикладіть до ураженої ділянки скибку цитрини, тоді обгорніть пергаментним папером і зафіксуйте бинтом. Не можна користуватися лейкопластирем, адже ризикуєте зазнати опіку. Якщо ж мозолі з’явилися на пальцях (чи між ними), зранку (перед тим як вийти з дому) варто обробляти проблемну ділянку присипкою.

Нерідко на підошвах з’являються неприємні й доволі тверді мозолі. Таке стається через незручне взуття, тоді справді на підошвах ніг можуть з’явитися так звані натоптні. При ходьбі вони можуть завдавати сильного болю, що віддає аж у коліні. Чимало людей пробують зарадити цьому оцтом. Але ще більше собі шкодять, бо провокують появу опіків. Найефективніше видаляти натоптні рідким азотом (слід звернутися до спеціаліста!), після чого треба змащувати уражену ділянку спеціальною маззю, що призводить до відторг­нення зроговілого наросту.

У будь-якому разі, якщо на ногах з’явились мозолі, це перший сигнал до того, що треба змінити взуття (бодай на час, доки вони не зникнуть). Раджу ретельно дотримуватися норм гігієни: прийшовши додому, слід помити ноги, тоді змастити шкіру стіп олією (розчином вітаміну Е чи кремом), шкіра почне розм’якшуватися, і проблема поволі зникне.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net