№ 56 (21424) четвер 18 липня 2013 року

Переглядів: 892

Юрій ЛУЦЕНКО: Наша сила — не в застосуванні сили

/_f/2013/56_1.jpg

Минулої суботи екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко разом з іменитими однодумцями завітав до Одеси з презентацією нового проекту — «Третя Українська Республіка».

Зустріч мала проходити в приміщенні єврейського культурного центру «Бейт Гранд» у вже звичному форматі Вільного університету, однак її перенесли в зал Одеського культурного центру. Коментуючи це, лідер обласної організації «УДАР» Андрій Юсов зазначив, що Український вільний університет сьогодні існує в рамках не зовсім вільної країни, про що свідчить вимушена зміна місця і формату події. Попри неочікувані складнощі, зала ОКЦ була заповнена, а присутні мали можливість не лише послухати Юрія Луценка, у минулому — польового командира Майдану, потім — міністра, далі — в’язня, а нині — ініціатора нового громадянського руху, а й поставити свої запитання.

У вступному слові Юрій Віталійович одразу зазначив, що головна мета візиту не має нічого спільного з агітацією. Ініціатори проекту збираються разом з інтелектуальною елітою країни розробити новий фундамент держави. «В мене було два з половиною роки на внутрішню дискусію. Аудиторія маленька (я сам з собою), але дуже критична… Я зрозумів, що фундамент УССР ніхто не ламав і ми намагаємося в старому радянському бараку, перефарбувавши його в жовто-блакитний колір, побудувати європейську державу в центрі континенту. Звісно, з цього нічого не виходить. І тоді я зрозумів, що треба думати не про обличчя наступного президента, а про план нової країни, про новий фундамент», — поділився Юрій Луценко.

Переглядів: 951

Полізло все, як тісто з діжі

Місцеві й не пам’ятають, щоб у Кілійському районі люди протестували, виходили з плакатами. За себе, за свої права. Несправедливості за всіх часів мали і від чинної влади, і від місцевої міліції, і від прокуратури з судом, але більше терпіли. Як правило, мовчки переживаючи кожен свою біду. А тут де й узялася та сміливість — аж тричі гуртом приходили під суд, під міліцію, роздавали агітки, кричали про свої розтоптані громадянські права, вимагали правди і верховенства закону. Щоправда, стороннім було б непросто розібратися, хто проти кого виступає. Оскільки люди приходили й під вікна міліції, то вирішили, що проти неї.

Колотнеча в Кілійському районі заварилася давно, але вилізло на люди все лише кілька місяців тому. І, з усього видно, не скоро й затихне.

Переглядів: 859

Ціна рапортів

/_f/2013/56_2.jpg Чому в засобах масової інформації дуже мало говориться про валовий збір зерна у провідних аграрних державах світу? Та насамперед тому, що у цивілізованих країнах нерозголошення комерційної таємниці того чи іншого фермера, а отже і всієї країни, вважається справою державних інтересів. Гроші люблять тишу. А ось у нас ще за довго до жнив усі галасують: Україна 2013 року збере 53—54 мільйони тонн зернових!

— Гірко чути оті рапорти, — каже голова фермерського господарства «Оріон» Володимир Кіструга, — коли два місяці поспіль, під час формування колосу, у нас не впало з неба й краплинки. А коли ж настав час жнив, пішли тропічні зливи впереміжку з градом. У результаті — третина вирощеного загинула на корені, решта густо вкрилася так званими недогонами та поросла молодим зеленим бур’янцем. Старенькі «Ниви» такі поля не можуть нормально вбирати. Завдяки потужному «Дону-1500» та 25-річному досвіду комбайнера Віктора Носуленка ми все ж зібрали свій урожай. Хвалитися особливо нічим. Але й не соромно перед людьми — за паї (а їх у нас 33) розрахуємося. Залишиться й на подальше життя без кредитів. Вони ж у нас просто грабіжницькі. Гнітить лишень ціна на так важко вирощене і зібране. Перекупники за ячмінь дають на 500 гривень менше минулорічного, а за пшеницю — на 400. Торгуватися з ними не доводиться. Спершу пояснюють, що мають проблеми з поверненням ПДВ, а потім взагалі стають у позу: «Не здаси хліб ти — здадуть інші. 54 мільйони тонн хліба ж на ринку!».

Переглядів: 856

«Вигідна» пропозиція: понизити у статусі

Не вичерпується конфлікт, спричинений скандальною постановою Кабміну про приєднання Одеського державного аграрного університету до місцевої академії харчових технологій.

У попередніх номерах газети ми розповідали про реакцію колективу аграрного на цей урядовий документ, який і викладачі, і студенти університету розцінюють як повне безглуздя й намір відкрутити голову аграрній вищій школі та науці півдня України, адже в Одесі готують фахівців, що вміють порядкувати саме на нашій території, зважаючи на її унікальні географічні, природно-кліматичні, сільськогосподарські та інші можливості і традиції.

Переглядів: 870

150-літній ювіляр і герой австралійського казусу

Цього тижня Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова — топовий герой більшості електронних, друкованих і телевізійних ресурсів міста. І не лише через казус австралійських гостей, чий візит кілька днів поспіль не сходив з уст місцевих зубоскалів. На початку тижня в ОНУ на «Міжнародну наукову конференцію в Одесі» помилково завітали двоє австралійських учених, замість того, аби поїхати на такий захід в однойменне місто у США (в центральній частині штату Техас). Хоча їхня гостина популярності ВНЗ й додала, але ця популярність аж ніяк не зрівняється з новиною про помпезне святкування 150-річного ювілею університету.

Дивлячись на сьогоднішній знаменитий одеський університет, навіть важко собі уявити наше місто без нього. Але його могло б і не бути. Вирішивши посилити свій вплив, влада Російської імперії в XIX столітті зібралася збудувати імператорський університет на півдні країни. За право розмістити його на своїй території змагалися Одеса, Миколаїв і Таганрог. Наше місто здалося найпривабливішим. Таким чином, 1 травня 1865 року на базі одеського Рішельєвського ліцею заснували імператорський університет. Сьогодні ОНУ ім. І. І. Мечникова посідає одне з провідних місць серед кращих вишів України і вже давно прославився за її межами. В його стінах щороку навчається близько 12 тисяч студентів.

Переглядів: 832

Рух — це життя. Чи завжди?

Моя бабуся Лілія Василівна Ревус — спортивний лікар. Про цю спеціалізацію мало хто знав раніше, а тим більше — зараз. Аж до виходу на пенсію вона займалася спортивною медициною — огляди, тренування, змагання. Коли бабуся ставила підпис під допуском дитини до змагань, більше питань не виникало.

«Рух — це життя», — любить вона повторювати. Проте, як будь-які ліки, залежно від дози, він може бути не лише корисним, а й згубним. Тому бабусю як досвідченого фахівця так стривожили повідомлення про нещасні випадки у школах. Власним коштом вона видала невеличку книжечку під назвою «Чому діти вмирають на уроках фізкультури?», аби якось зарадити цій біді.

Переглядів: 769

Органічний вектор агросектору

Навіть прибічники інтенсивних технологій, які сьогодні переважно застосовуються в сільському господарстві й передбачають активне використання мінеральних добрив, гербіцидів, пестицидів та іншої хімії, змушені визнати, що органічне землеробство забезпечує якісне життя. Воно не лише гарантує наявність продуктів харчування, але й, що особливо важливо, зберігає здоров’я тим, хто їх споживає. Оскільки ж їжа потрібна кожному, то в даному разі йдеться про здоров’я всієї нації, а не окремих її представників.

Інший козир, який зміцнює і так сильні позиції прихильників органічного землеробства, — воно не шкодить навколишньому середовищу та ґрунту. Для сільського господарства це особливий підхід, отже земля залишається його основним ресурсом. Тому вкрай важливо зберегти родючість українських чорноземів, які гарантують нам продовольчу безпеку та посилюють наші лідерські позиції на світових аграрних ринках.

Переглядів: 810

Від ВЧК до СБУ: тяглість та модифікація «антинаціоналістичних» дискурсів і політик

Закінчення. Початок у номерах за 11 та 13 липня.

Юрій Бутусов, оглядач авторитетного часопису «Дзеркало тижня», цитує непойменованого працівника україн­ської контррозвідки, котрий висловлює те, що багато хто й сам відчуває інтуїтивно: «Логіка в діях СБУ відсутня тільки на перший погляд, якщо підходити зі звичайними критеріями оцінювання. Але подивімося на зовнішньо­політичні пріоритети керівництва країни, на зв’язки голови СБУ і його власний політичний статус, на рівень персон, до яких проявляє увагу спецслужба,  — і тоді очевидно, що в усіх цих діях прозирає залізна логіка. Валерій Іванович [Хорошковський] ходить на доповідь до президента через день — і щоразу приносить свідчення особистої лояльності. Кількість ворогів режиму збільшується, а отже, цінність Хорошковського як глави спецслужби зростає... Вектор дій СБУ шокує з погляду методів і з погляду прозахідного політичного курсу останніх років. Але ситуація виглядає зовсім інакше, якщо подивитися на неї з погляду Росії»20.

Переглядів: 987

Леся ВОРОНИНА: «Агресивні рагулі перемогли закомплексованих інтелігентів»

Дитяча письменниця Леся Воронина є авторкою улюблених книжок багатьох українських дітей — «Суперагент 000», «Прибулець з країни Нямликів», «Хлюсь та інші», а за книжку «Таємне товариство боягузів» пані Леся отримала цьогорічну нагороду «Книга року Ві-Ві-Сі».

Ще одна премія — президентська відзнака «Книжка року» — за книжку «Сни Ганса-Християна» ознаменувалася скандалом: Воронина і художниця Катерина Штанко відмовилися її прийняти «з гігієнічних міркувань».

«Українська правда. Життя» зустрілася з письменницею, аби обговорити сучасну дитячу літературу, цілком доросле життя в Україні, а також минуле.

Переглядів: 812

Музика Смарагдового міста

Одеський театр опери та балету завершує нинішній сезон казковою прем’єрою: цими днями глядачі побачать музичну казку у двох діях під назвою «Смарагдове місто».

Постановка створювалася за мотивами відомої книги Олександра Волкова «Чарівник Смарагдового міста», хоча автор лібрето одеситка Тамара Каганович обіцяє глядачам відхилення від сюжету і чимало цікавих сюрпризів:

— Нашим спектаклем охоплено 200 років музичної історії, тут зустрічаються композитори XVIII, XIX і XX століть. Вони, мабуть, дуже здивувалися б, якби дізналися, що зуст­рінуться в одному творі в Одесі, в оперному театрі.

Переглядів: 741

Десятимовний Франко

На фестивалі «Франко. Місія», що пройде на Львівщині 19—28 липня, відомі музиканти з різних країн світу заспівають пісні на вірші Івана Франка десятьма мовами.

Франкові поезії звучатимуть, зокрема, у виконанні Олега Скрипки та Лє Ґранд Оркестру, «Кому Вниз», Тараса Чубая та «Плачу Єремії», Kozak Sistem, «Рутенії», ShockolaD, КораЛЛі, Zapaska, DrumТиАтр, Bandurband тощо.

Переглядів: 767

Культурний опір

«Бандерштат» уже всьоме відбудеться на теренах Волині. Цьогорічний фестиваль змінює свій лейтмотив — «український дух» переростає в «український опір». Зміна назви пов’язана, зокрема, з тим, що більше уваги приділятиметься спілкуванню з політиками, громадськими та релігійними діячами, а не лише музичній складовій.

«Громадсько-політична дискусія, музична сцена, історична реконструкція, кіноперегляди, культурні різні речі — ось такими способами ми будемо чинити опір», — зауважив на нещодавній прес-конференції представник оргкомітету Павло Данильчук.

Переглядів: 777

До 1025-річчя хрещення Київської Русі

Національний банк України випустив пам’ятні монети номіналами 100, 20 та 5 гривень «1025-річчя хрещення Київської Русі»

Пам’ятні монети присвячені запровадженню князем Володимиром Великим християнства як державної релігії. Як відомо, масове хрещення князем Володимиром Великим за літописом відбувалося у 988 році на річці Почайні — притоці Дніпра, в результаті чого християнство стало провідною релігією в Київській Русі.

Монету номіналом 100 гривень виготовлено із золота 900 проби, маса в чистоті — 31,1 г, тираж — 1025 штук; монету номіналом 20 гривень — зі срібла, маса в чистоті — 62,2 г, тираж — 3500 штук; номіналом 5 гривень — із нейзильберу, маса — 16,54 г, тираж — 30000 штук.

Переглядів: 835

Не підпалюйте сухостій

У спекотну погоду в Одесі часто відбуваються пожежі сухої трави, очерету та сміття. І справа не тільки у посушливому кліматі степового півдня України. За статистикою пожеж, понад 90% таких загорянь виникає через людський чинник. Особливо небезпечні лихі наміри стихійних паліїв та безвідповідальність відпочивальників.

Від літньої спеки одесити та гості міста ховаються у рекреа­ційних зонах. Найулюбленішим місцями для них стають парки, сквери та морські схили, зокрема вздовж знаменитої Траси здоров’я. Розташувавшись там, можна не лише добре відпочити, а й подихати морським повітрям та помилуватися живописними краєвидами. Та, на жаль, після такого відпочинку можна побачити і сумну картину від тих пікніків: купи сміття, спалена трава, обгорілі дерева, задушливий дим.

Переглядів: 720

Кінець світу: у запасі — мільярд

Усі тварини і рослини зникнуть з поверхні Землі протягом наступного мільярда років. Такий невтішний прогноз зробив вчений О’Меллі-Джеймс на національній нараді з астрономії, що пройшла в університеті Сент-Ендрюс, повідомило The Daily Mail.

Пророцтва науковця засновані на комп’ютерному моделюванні довгострокових змін на Сонці та впливу цих процесів на Землю. Як йдеться у новому дослідженні, Армагеддон настане з доволі прозаїчної причини: через збільшення температури Сонця і його викидів зменшиться кількість вуглекислого газу на Землі.

Переглядів: 1050

Мозолі, ви мої мозолі...

Хто бодай раз у житті не потерпав від мозолів? Ачи можна їх швидко позбутися?

— Одразу хочу попередити, що водянисті мозолі пробивати не можна. Бо тоді є ризик приєднання вторинної інфекції й навіть утворення абсцесу (скупчення гною), що потребуватиме специфічного лікування, — цитує косметолога Ольгу Хомик «Експрес». — Тож змастіть мозоль зеленкою, а поки він сушиться, слід носити інше взуття, котре б не натирало ушкоджену ділянку шкіри.

Переглядів: 758

Чотири правила онкопрофілактики

Після серцево-судинних захворювань рак є однією з найсерйозніших і найпоширеніших причин смерті. Хоча у випадку з цією хворобою одну з провідних ролей мають спадковість і схильність, дотримуючись простих правил профілактики раку, можна звести до мінімуму ризик його розвитку.

Індекс маси тіла. Незалежно від того, наскільки ви фізично активні, за вагою необхідно стежити в будь-якому випадку. Зверніть увагу на свій індекс маси тіла — він повинен потрапляти в діапазон від 18,5 до 24,9. Якщо ваш ІМТ має показник вищий за 24,9 — будьте обережні. Такі цифри вказують на зайву вагу, що впливає як на ваш гормональний стан, так і на рівень цукру.

Переглядів: 683

Шанс для ошуканих вкладників

Слідче управління ГУ МВС України в Одеській області проводить досудове слідство у кримінальному провадженні за фактом розкрадання посадовими особами кредитної спілки «Україна» коштів вкладників за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.

З метою забезпечення швидкого та неупередженого проведення слідства, відшкодування збитків, завданих злочинними діями підозрюваних, вкладникам КС «Україна», які з різних причин досі не були визнані цивільними позивачами, необхідно звернутися до слідчого управління ГУ МВС України в Одеській області за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 8, каб. 23а (2-й поверх), де працюватимуть члени створеної слідчо-оперативної групи.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua