Переглядів: 993

Освітня реформа чи приховане рейдерство?

Про намір насильницьки приєднати Одеський державний аграрний університет до місцевої академії харчових технологій нині говорить вся Одеса і вся область. Хтось сміється з того безглуздого кроку, вчиненого урядом, який уже не бачить берегів у своїх діях і намірах, хтось серйозно занепокоєний тим, що чує...

/_f/2013/55.jpg Згідно з проектом постанови Кабміну, цілісний майновий комплекс Одеського державного аграрного університету передається від Міністерства аграрної політики і продовольства в руки Міністерства освіти і науки, що передбачає приєднання ВНЗ майже із столітньою історією до іншого.

Люди цього не хочуть, бо не бачать у такому рішенні елементарної логіки. І, як тільки можуть, чинять такому неподобству спротив. Про конфлікт довкола вишу йшлося у четвер і на прес-конференції в інформаційній агенції «Одеса-медіа», яку провів ректор поки що самостійно діючого ВНЗ — Одеського державного аграрного університету Сергій Корлюк.

Викликав подив такий факт, розповів журналістам ректор: ще не всі в очі бачили ту постанову уряду, а коридорами аграрного (документ датований 25 червня і того ж таки 25 червня вже почалося!) бігали представники адміністрації академії харчових технологій, заглядали до аудиторій, переміряли кроками навіть студентську їдальню, тобто вже почувалися, ніби в себе вдома, ніби все вже вирішено.

Зневага до великого й шанованого колективу, думкою якого ви­рішили знехтувати, збурила людей. Страйкують студенти, не сидять мовчки й викладачі, шукаючи правди в кабінетах місцевої влади, знаходячи однодумців та прихильників серед вільних від чиновницького впливу ЗМІ.

Справа ще й у тім, сказав під час прес-конференції Сергій Сергійович, що у скандальній постанові ані словом не обмовлено про майно вишу, яке, логічно, мусить перейти до власності академії — як пайовий внесок, як спадок. Ніби такий момент є питанням другорядним, малозначним.

Якби ж то! Спадок нашого аграрного — на заздрість: це аж 63 тисячі квадратних метрів нерухомості в самому центрі Одеси! Тільки адміністративний корпус на Канатній сягає майже 12 тисяч квадратних метрів корисної площі. І всі ці архі-дорогущі як на сьогоднішні метри трималися в пристойному стані, що тільки підвищує їх ринкову вартість. Старовинні корпуси, згідно з рекомендаціями та протоколами зодчих і краєзнавців, реставрувалися, за чим неухильно слідкувала адміністрація навчального закладу, дбаючи, щоб збереглася неповторна архітектура споруд. Ринкова вартість тільки земель сільськогосподарського призначення поблизу міста Іллічівська, які належать університету, оцінюється десь у 150 мільйонів доларів. Ще на кілька мільйонів доларів «потягне» сучасна база відпочинку для кращих студентів-аграріїв, у якій на кошти профспілки відпочивали і поправляли своє здоров’я майбутні землеупорядники, агрономи, ветеринари…

Правду сказав під час брифінгу в перерві між пленарним засіданням сесії Одеської обласної ради її голова Микола Пундик, коментуючи ситуацію довкруж конфлікту, що ми не маємо права розкидатися столітніми брендами. Йдеться ж бо про топтання по самій історії нашого міста.

Хвалимося на всю країну, що ось-ось Одещина намолотить другий мільйон зерна. А хто його виростив і зібрав? Трударі від землі та дипломовані фахівці-аграрії, більшість з яких здобула освіту в стінах Одеського аграрного, який сьогодні намагаються просто знищити.

На адміністрацію, сказав Сергій Корлюк, щодня тиснуть з Києва, примушуючи якнайшвидше прийняти рішення про згоду приєднатися до академії харчових технологій, заспокоюють, мовляв, все втрясеться згодом, без поспіху, що після злиття двох вишів аграрний тільки виграє, адже стане конкуренто­спроможним. Це викликає подив колективу, адже уславлений навчальний заклад ні з ким ніколи і не конкурував, тим більше, що не було з ким, адже навчальні програми університету скеровані на підготовку спеціалістів, які працювали б саме на Одещині, зважаючи на її унікальні природні та сільськогосподарські можливості.

Збурені люди (а це — 800 осіб адміністративного та викладацького складу та понад 4000 студентів) дедалі більше переконуються в тому, що турбота про розквіт за­кладу у складі академії харчових технологій — то словесне прикриття, липка павутина омани, що насправді хтось таки кинув око на майно вишу та вичікує слушного моменту, щоб ухопити до рук і привласнити чуже.

Яна СТАСІНА.

PS. На вчора, п’ятницю, у тій же інформагенції «Одеса-медіа» поспіхом була заявлена прес-конференція на тему «Правда про приєднання Одеського державного аграрного університету». Свою правду про ситуацію, що склалася, мали розповісти: ректор Одеської національної академії харчових технологій Богдан Єгоров, директор Інституту холоду, кріотехнологій та екоенергетики Михайло Хмельнюк, начальник обласного управління освіти Юлія Лазарева, заступник голови облдержадміністрації Дмитро Волошенков. Про це — в наступному номері.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net