Переглядів: 1040

Сталін проти, а маневри йдуть

В Одесі відбулася урочиста церемонія відкриття українсько-американського військового навчання «Сі-бриз–2013», що проводиться у рамках програми двостороннього співробітницт­ва між міністерствами оборони України та США «Партнерство заради миру».

Учасників вишколу вітали командувач ВМС України віце-адмірал Юрій Ільїн, керівник навчання контр-адмірал Денис Березовський та заступник керівника навчання капітан першого рангу Джеймс Ейкен (ВМС США).

Маневри, тема яких «Проведення міжнародної операції з безпеки на морі та евакуації некомбатантів», має три компоненти: береговий, морський та повітряний. Райони проведення: Одеська, Миколаївська області та визначені морські полігони північно-західної частини Чорного моря.

Учасники навчань до 20 липня відпрацьовуватимуть за стандартами НАТО дії багатонаціональних штабів та сил під час планування і проведення міжнародної операції з безпеки на морі та евакуації цивільного населення. У вишколі беруть участь військово­службовці 10 держав: семи країн НАТО (Болгарія, Італія, Канада, Німеччина, Румунія, Туреччина, США), трьох країн-партнерів (Азербайджан, Грузія, Україна), а також спостерігачі від Таїланду, Катару, Лівії, Об’єднаних Арабських Еміратів (делегацію ОАЕ очолює особисто командувач ВМС контр-адмірал Ібрагім Салім Мухамед Аль-Мушарак).

Свою майстерність продемонструють 1700 військовослужбовців. До тренувань залучать 15 кораблів, 10 літаків, 35 одиниць бронетанкової техніки. У навчаннях візьмуть участь підрозділи Державної прикордонної служби та Державної служби з надзвичайних ситуацій України.

Під час навчання буде проведено сертифікацію кораблів та підрозділів ВМС ЗС України, які візьмуть участь в операції НАТО з протидії піратству «Океанський щит» та операції Європейського Союзу по боротьбі з актами піратства «Аталанта». Буде проведено оцінку НАТО другого рівня фрегату «Гетьман Сагайдачний» з гелікоптером Ка-27 і доглядовою командою, великого десантного корабля «Костянтин Ольшанський», а також самооцінку першого рівня роти морської піхоти.

Організатори «Сі-бризу–2013» планують уперше внести в перебіг маневрів елемент несподіванки, застосувавши раптові ввідні в розвиток ситуації. Це дасть можливість всебічно оцінити оперативні рішення командирів і дії підрозділів, залучених до маневрів.

Не обійшлося й без галасливого протесту лівих. Два десятки осіб, переважно похилого віку, прийшли під Будинок офіцерів з трьома портретами радянського диктатора Сталіна. Цікаво, що один із портретів зображав Сталіна у вигляді… православного «святого».

Побажаймо успіхів учасникам навчання «Сі-бриз–2013». Сім футів під кілем!

Володимир ГЕНИК.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net