Переглядів: 949

Не менше 2 — 2,5 літра

Людина, яка важить 60—80 кілограмів, повинна вживати два—два з половиною літра рідини на день.

У спеку, коли людина втрачає більше рідини, ніж у прохолодну пору року, постає питання: як поповнити втрати рідини в організмі? Головний позаштатний терапевт МОЗ України Василь Нетяженко на брифінгу у міністерстві дав рекомендації щодо поповнення водного балансу у спекотну пору.

«Важливо пам’ятати, що людина, яка важить 60—80 кг, повинна вживати два — два з половиною літра рідини, — цитує прес-служба МОЗ експерта. — Це не означає, що вона має додатково до чаю, кави та супу випивати ще два літри води. Ні, йдеться про загальну кількість спожитої рідини на день». За його словами, в жодному випадку не потрібно компенсувати втрату рідини за рахунок спеціальних мінеральних вод. «Максимум, скільки можна випити мінеральної води, яка насичена солями, — це 200 мл, — сказав Василь Нетяженко. — Все інше можна компенсувати за рахунок звичайної води — фільтрованої, кип’яченої тощо».

Головний терапевт МОЗ спростував і міф про те, що начебто вживання алкогольних напоїв добре тамує спрагу. «За жодних обставин для компенсації рідини не можна вживати алкогольні напої, особливо, коли людина перебуває під прямими променями сонця. Навіть не можна допустити думки про те, що вино чи пиво втамовує спрагу», — наголосив він.

За словами фахівця, питання про те, що краще для компенсації рідини — зелений чи чорний чай, — теж не має однозначної відповіді. «Це на смак кожної окремої людини. Але не можна компенсувати втрату рідини лише чаєм, інакше може виникнути тахікардія (прискорене серцебиття) і з’являться дуже сер­йозні порушення з боку серцево-судинної системи», — наголосив Василь Нетяженко.

Окрему увагу експерт звернув на осіб, котрі постійно вживають кардіологічні препарати: «Слід зважати на те, що ці препарати на тлі спеки можуть подіяти набагато швидше і різко знизити артеріальний тиск. Тому ми завжди рекомендуємо вечірній прийом препаратів робити максимально перед сном, а ранковий — одразу після прокидання, аби уникнути прийому цих препаратів протягом дня».

За словами Василя Нетяженка, дуже важливо звертати увагу на самопочуття. «Якщо у людини раптом виникають млявість, кволість, значне серцебиття або бігання мурашок по тілу, короткочасне запаморочення чи погіршується вимова — необхідно відразу викликати лікаря, порадитись з ним, аби не пропустити інфаркт або інсульт», — наголосив фахівець МОЗ України.

До речі, щодо погоди на наступний тиждень. За попереднім прогнозом, аномальних явищ синоптики не віщують. Навіть навпаки: обіцяють більш-менш стерпну температуру (вночі до 22, вдень до 33 тепла). Короткочасні, місцями — грозові, дощі очікуються у понеділок-вівторок.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net