Переглядів: 824

Мопедна одіссея

Відомий трансатлантичний весляр, мандрівник-екстремал одесит Теодор Рєзвой візьме новий рекорд: разом зі своїм напарником, добрим товаришем (за фахом — механіком) Євгеном Стояновим на старих 50-кубових мопедах здійснить пробіг «Одеса—Владивосток—Улан-Батор—Одеса» протяжністю 23000 км. Цю подорож, сподіваються, занесуть до Книги рекордів Гіннесса.

Проводжали Теодора та Євгена ледь не всім містом — з музикою й гумористичними витівками. За лічені хвилини біля кафе «Гоголь-моголь», що на вул. Гоголя, зібрався чи не весь бомонд Одеси. Очолив процесію знаменитий комік Борис Барський. Побажавши мандрівникам «ні цвяха, ні даїшника в дорозі», шоумен в імпровізовану скриню з картонної коробки почав збирати гроші «на бензин». «Це велика подія для Одеси. Наша добра місія — підтримати хлопців», — зазначив Барський.

Збирали не лише на пальне. Мопеди, їхня технічна підготовка, комплектуючі, їжа та обмундирування команди, за скромними підрахунками, обійдуться в 96 тисяч гривень. Зібрати наразі вдалося трохи більше половини цієї суми. Фінансувати смі­ливий проект наших земляків взялися Україна і Росія. Серед спонсорів, поряд з бізнесменами і дрібними підприємцями, багато звичайних людей — вчителів, вантажників і навіть продавців насіння. Кожен з них вносив свою часточку до рекорду: одні — копійчину, інші — спортивні сонцезахисні окуляри, а дехто — й просто добре підбадьорливе слово та благословення.

На прохання матері Теодора, яка нині перебуває в Лондоні й провести сина в дорогу не змогла, подруга їхньої сім’ї «тьотя Люся» спекла для мандрівників улюблені пиріжки з вишнями. Крім предметів першої необхідності (одягу, дорожнього посуду, ковдр, наметів тощо), хлопців оснастили різноманітними ІТ-технологіями: відеокамерами, фотоапаратами, мобільними телефонами, іншими техновинками. Все це необхідно для фіксації рекорду.

За словами Теодора Рєзвого, з кожного великого міста вестиметься регулярний вихід у соцмережу: «Будемо викладати на спеціальну сторінку у Фейсбуці дорожні фото та відео на Ю-туб. На спеціальній «карті спостереження» креслитимемо маршрут». На додачу з кожної заправки збиратимуться чеки, а впродовж подорожі — ще й номери телефонів поважних людей. «Усе це потім буде подано в спеціальну комісію Книги рекордів Гіннесса. Спираючись на ці дані, й буде присвоєно рекорд», — пояснив Теодор.

Стежити за поїздкою можна буде не лише з допомогою Інтернету. Біля того ж таки кафе «Гоголь-моголь», яке стало віртуальною точкою відправлення (проводжали 9-го, але сам старт призначили на ранок 10 липня, бо треба було ще підготувати на СТО мопеди), розмістили велику мапу. «На цій карті ми позначатимемо шлях хлопців спеціальними прапорцями, які зв’язуватимемо ниткою. Всі фото, які вони надсилатимуть, роздруковуватимемо й чіплятимемо поруч. Це буде такий своєрідний блог», — зазначив Борис Ходорковский, голова Netocrat Communications, компанії, яка надала інформаційну підтримку проекту в мережі Інтернет. Причепити перший прапорець довірили Теодорові.

На мотопробіг одеситів надихнула жага до подорожей: це не просто поїздка, це нові знайомства з цікавими людьми, нові емоції й відкриття нових можливостей у собі. Дорога їх не лякає. «Найнебезпечніший ворог для нас — кліщі. А все інше — дрібниці», — пожартував Євген Стоянов. Мопедисти планують проїжджати за день по 400 км при швидкості 50 км/год. За 25—30 днів дістануться до Владивостока. Вся ж мотоподорож розрахована більш ніж на два місяці. «У кращому випадку назад вернемося всередині вересня. Дорога туди займе десь місяць, а от назад, через Монголію, — десь півтора», — зазначив Теодор Рєзвой. А ще він розповів, що це не останній його рекорд. «Планів багато — на декілька років вперед: кругосвітня подорож на мотоциклах, продовження самотинних переходів Індійського й Тихого океанів та ще кілька потаємних задумів. Подивимося, як буде з фінансуванням», — зауважив мандрівник.

Збір коштів на подорож Теодора та Євгена триває.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net