Переглядів: 899

Глибоководний випуск... грошей

Слідче управління МВС України в Одеській області розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Одеської облдерж­адміністрації та Одеської міськради при закупівлі першочергових робіт з будівництва в Одесі системи відведення стічних вод від станції біологічної очистки «Північна», включаючи роботи на об’єкті «Глибоководний випуск». Приводом для розслідування став запит народного депутата-«свободівця» Павла Кириленка до Генерального прокурора України з вимогою притягнути до відповідальності винних у порушенні вимог бюджетного законодавства при будівництві об’єктів централізованого водовідведення в Одеській області.

За інформацією Державної фінансової інспекції України, сьогодні триває ревізія фінансово-господарської діяльності КП «Агентство програм розвитку Одеси». Цьому підприємству перераховано 45,6 млн доларів США за рахунок позики держави Україна у Міжнародного банку реконструкції та розвитку для будівництва магістральної системи водовідведення південного басейну каналізування Одеси.

«З 2009 року Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України разом з Одеською ОДА та Одеською міською радою реалі­зують заходи з будівництва в Одесі системи відведення стічних вод від станції біологічної очистки «Північна», включаючи роботи на об’єкті «Глибоководний випуск». За цей час збудовано насосну станцію, наземну частину трубопроводу, побудовано підводну частину глибоководного випуску. За час реалізації цих робіт використано близько 600 млн гривень, але кінцевого результату досі не досягнуто. При цьому 2010 року головне управління капітального будівництва Одеської облдержадміністрації у непрозорий спосіб обрало генерального підрядника робіт на об’єкті «Глибоководний випуск», порушивши вимоги чинного законодавства про державні закупівлі. У результаті непрозорого тендера та з ознаками корупційного діяння було ухвалено рішення про укладення договору підряду з ПП «Ремерцентр». Кричущим свідченням такої непрозорості було рішення головного управління капітального будівництва Одеської ОДА від 22 липня 2010 року про проведення процедури закупівлі першочергових робіт в одного учасника (ПП «Ремерцентр») та непогодження її з Мінекономіки (підставою названо п.2 розпорядження уряду від 3.09.2009 «Про виділення коштів для здійснення в регіонах деяких невідкладних природоохоронних заходів»). Фактично ці акти були застосовані тендерним комітетом неправомірно, адже проведення робіт, пов’язаних з проектом «Глибоководний випуск», не можна віднести до обставин, які неможливо передбачити. Фактами, які прямо свідчать про ознаки коруп­ційної діяльності, є вартість робіт, яка на цьому об’єкті вища, ніж на аналогічних об’єктах у світі. Техніч­не рішення проекту «Глибоководний випуск» передбачало укладення дном Чорного моря (на глибині 10—14 метрів від поверхні) пластикової труби внутрішнім діаметром 2000 мм. Середня вартість укладання одного кілометра труби за цим проектом склала майже 17 млн доларів, тоді як середня вартість укладання одного кілометра вдвічі дорожчої металевої труби на глибину 200 метрів у світі не перевищує 9 млн доларів! За оцінками незалежних експертів, вартість робіт на об’єкті «Глибоководний випуск» у цілому була значно вищою від вартості робіт, які виконують іноземні підрядники в подібних проектах. У результаті неналежного контролю з боку Мінрегіону та Одеської ОДА на порушення вимог законодавства генеральний підрядник на об’єкті «Глибоководний випуск» з трьох до одного року скоротив терміни виконання робіт, а довжину глибоководного випуску зменшено на 230 метрів, при цьому загальна кошторисна вартість будівництва не змінилася, змінений проект не подавали на перезатвердження Кабінету Міністрів України, а щодо зміненого технічного рішення не було експертизи. На даний час запланований обсяг робіт залишається невиконаним.

Також я отримав повідомлення, що Одеська ОДА та міська рада у такій самий непрозорий спосіб готуються до реалізації аналогічного проекту — цього разу на станції біологічної очистки «Південна». За моєю інформацією, на це планують пустити ще понад 400 млн. гривень. Є небезпека, що мільярд гривень народних грошей підуть не за цільовим призначенням і мешканцям Одеси від цього не буде жодної користі», — цитує народного депутата Павла Кириленка прес-служба обласної орга­нізації ВО «Свобода».

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua