Переглядів: 896

Балтійський досвід на Чорному морі

У понеділок, 8 липня, відбулася церемонія підписання договору про стратегічне співробітництво між українською судноплавною компанією «Укрферрі» і данським поромним оператором «DFDS Seaways».

Згідно з досягнутою угодою, на регулярну поромну лінію Іллічівськ—Поті/Батумі, де десять років працював пором «Грейфсвальд», вийшло судно «Vilnius seaways», яке донедавна працювало на Балтиці.

Хоча вантажно-пасажирський пором «Vilnius seaways» — судно не нове (збудоване ще у 1987 році в НДР), претензій до нього, з точки зору оцінки морехідних якостей, запевняють, нема. Його довжина — 190 метрів, ширина — 28 метрів. Такі розміри дозволяють мінімізувати хитавицю навіть у штормових умовах. Судно перебуває під класифікаційним наглядом найбільшої страхової компанії Ллойда і володіє сертифікатом Книги рекордів Гіннесса як найбільший корабель у світі в класі автомобільно-залізничних пасажирських поромів.

Дві вантажні палуби можуть одночасно прийняти на борт 50 універсальних залізничних вагонів і 50 великовантажних автомобілів TIR. До послуг мандрівників та водіїв вантажівок — комфортабельний комплекс на 108 пасажирських місць у каютах люкс, напівлюкс, дво- і чотиримісних з усіма зручностями. На судні є ресторан, бар, зал відпочинку, кінозал і дитяча ігрова кімната.

Транзитні пасажири отримують тепер зручну можливість трансферу через Поті на Батумі, Тбілісі, Єреван, Баку, а також у прикордонні з Грузією турецькі порти Хопу та Трабзон. А в зворотному напрямку пасажири, які прибувають в Іллічівськ, мають такі ж зручні можливості дістатися у всі міста України, країн СНД та Європи.

Виступаючи на урочистій церемонії підписання угоди, президент СК «Укрферрі» Олександр Курлянд зазначив, що балтійський досвід в організації поромних перевезень не має собі рівних. Досить сказати, що в цій частині північної Європи налічується понад 80 (!) регулярних ліній. Пороми забезпечують 95 відсотків загальної кількості суднозаходів у портах Балтійського моря. Обсяг перевезених вантажів перевищує 40 мільйонів тонн. На Чорному морі цей показник, на жаль, не дотягує 5 мільйонів...

Тож є чому вчитися у балтійських паромників. І хотілося б, щоб прихід на Чорне море данського поромного оператора «DFDS Seaways» означав не тільки збільшення суден, що обслуговують поромні лінії, але й впровадження передових методів роботи, успішно апробованих на Балтиці.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua