Інсулін з теплодарською пропискою
Влітку або вже й весною наступного, 2014 року на території міста Теплодар розпочнеться будівництво фармацевтичного мегакомплексу, проектна презентація якого відбулася під час засідання регіонального комітету з економічних реформ.
Йдеться про створення за участю науковців-консультантів Одеського національного медичного університету технопарку з метою впровадження інноваційних технологій та поліпшення забезпечення населення лікарськими засобами вітчизняного виробництва.
Як розповів Павло Кудюкін, керівник біомедичного інноваційно-технологічного концерну «Вітес», йдеться, насамперед, про нагальну потребу у виготовленні власного високоякісного інсуліну за датськими технологіями, дефіцит якого час від часу відчувається на внутрішньому фармацевтичному ринку держави.
Сьогодні значну частку продукції, яка необхідна сотням тисяч людей за життєвими показниками, доводиться закуповувати у закордонних виробників, тому ціна на нього для бюджету виходить аж занадто високою, оскільки медичний препарат відпускається для інсулінозалежних хворих безоплатно.
У створення першої черги технопарку планується вкласти близько 75 мільйонів доларів іноземних інвестицій, загалом же проект «потягне» на півмільярдний інвестиційний портфель. При цьому закордонні інвестори планують вкласти в реалізацію проекту до 85% потрібних коштів. У цьому, йшлося на засіданні регіонального комітету з економічних реформ, зацікавлені Чехія, Данія та Німеччина, які сподіваються повернути вкладені гроші вже через 3—4 роки з початку запуску виробничих потужностей.
Окрім того, з часом у Теплодарі планується звести сучасні фармацевтичні лабораторії, науково-дослідний інститут крові та її компонентів, потреба в якому активно обговорюється останніх років зо двадцять, адже Одеська обласна станція переливання крові давно не справляється з потрібними обсягами робіт з переробки донорської крові, потреба в якій з кожним роком зростає.
У планах біомедичного інноваційно-технологічного концерну «Вітес», який береться за реалізацію такого масштабного проекту, також налагодження виробництва різних видів вакцин, медичних препаратів у пігулках тощо.
Яна СТАСІНА.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206