Переглядів: 826

Інсулін з теплодарською пропискою

Влітку або вже й весною наступного, 2014 року на території міста Теплодар розпочнеться будівництво фармацевтичного мегакомплексу, проектна презентація якого відбулася під час засідання регіонального комітету з економічних реформ.

Йдеться про створення за участю науковців-консультантів Одеського національного медичного університету технопарку з метою впровадження інноваційних технологій та поліпшення забезпечення населення лікарськими засобами вітчизняного виробництва.

Як розповів Павло Кудюкін, ке­рівник біомедичного інноваційно-технологічного концерну «Вітес», йдеться, насамперед, про нагальну потребу у виготовленні власного високоякісного інсуліну за датськими технологіями, дефіцит якого час від часу відчувається на внут­рішньому фармацевтичному ринку держави.

Сьогодні значну частку продукції, яка необхідна сотням тисяч людей за життєвими показниками, доводиться закуповувати у закордонних виробників, тому ціна на нього для бюджету виходить аж занадто високою, оскільки медичний препарат відпускається для інсулінозалежних хворих безоплатно.

У створення першої черги технопарку планується вкласти близько 75 мільйонів доларів іноземних інвестицій, загалом же проект «потягне» на півмільярдний інвести­ційний портфель. При цьому закордонні інвестори планують вкласти в реалізацію проекту до 85% потрібних коштів. У цьому, йшлося на засіданні регіонального комітету з економічних реформ, зацікавлені Чехія, Данія та Німеччина, які сподіваються повернути вкладені гроші вже через 3—4 роки з початку запуску виробничих потужностей.

Окрім того, з часом у Теплодарі планується звести сучасні фармацевтичні лабораторії, науково-дослідний інститут крові та її компонентів, потреба в якому активно обговорюється останніх років зо двадцять, адже Одеська обласна станція переливання крові давно не справляється з потрібними обсягами робіт з переробки донорської крові, потреба в якій з кожним роком зростає.

У планах біомедичного іннова­ційно-технологічного концерну «Вітес», який береться за реалізацію такого масштабного проекту, також налагодження виробництва різних видів вакцин, медичних препаратів у пігулках тощо.

Яна СТАСІНА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net