Переглядів: 855

Львів — для туристів, Одеса — для респіраторів

Видання Reuters опублікувало ТОП-10 європейських міст, які варто побачити цього літа. Перш за все автори радять відвідати Львів, називаючи його сучасним бізнес-хабом.

«Найважливіші локації, які варто побачити у Львові, розташовані на компактній центральній площі, що робить місто ідеальним для прогулянок у вікенд», — пише Reuters, посилаючись на туристичний сайт Virtual Tourist.

Знайомство з містом рекомендують починати з площі Ринок, де туристичні оглядачі нарахували понад 50 архітектурних шедеврів, звернувши особливу увагу на ренесансну вежу Корнякта (на знімку).

Важливе місце у публікації надають Львівській опері — «це скарб в стилі неоренесансу, який можна порівняти з оперними театрами Парижа і Відня».

Серед подій цього літа у столиці Галичини автори статті особливо радять туристам потрапити на акцію «Ніч у Львові».

До речі, відвідати Львів у вихідні радив і найавторитетніший портал для мандрівників Lonely Planet.

На другому місці в списку VirtualTourist опинився Гамбург. Експерти зазначають, що це місто в Північній Німеччині на річці Ельбі занадто довго було у тіні Берліна. Своєю різноманітністю Гамбург з року в рік навчився залучати дедалі більше туристів, об’єднуючи всі принади великого міста і мегаполіса на воді.

Услід за Гамбургом розташувався Вільнюс, чиєю головною визначною пам’яткою назвали найбільше у Східній та Центральній Європі старе місто в стилі бароко. Це чудове місце для цінителів архітектури, запевняє VirtualTourist.

Четверте місце посіла Валенсія, де Reuters радить побачити Plaza de la Virgen та комплекс будівель Llotja de la Seda, який входить до переліку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Португальське місто Порту видання пропонує відвідати, щоб побачити його історичний центр, який є частиною Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а також щоб скуштувати місцеве вино.

Не оминіть увагою і Загреб, де варто побачити Загребський собор, церкву Святого Марка з гербовим щитом на даху і вежу Лотршчак.

Валетта, столиця острова Мальта, — на сьомій позиції. Це місто вважається однією з «найконцентрованіших» історичних зон. Родзинкою є собор Святого Іоанна, зсередини прикрашений двома картинами Караваджо.

Далі обов’язково слід відвідати Будапешт і Ригу. На боці Буди варто побачити однойменний середньовічний палац, Рибальський бастіон та церкву Святого Матьяша. На боці Пешта — будівлю Парламенту. А в Ризі відвідайте історичний центр — Стару Ригу. Улюблені місця VirtualTourist — собор Святого Петра, дім Чорноголових та архітектурний комплекс «Три брати», який відображає зміну латвійських архітектурних трендів у часі.

Замикає ТОП-10 європейських міст, що потрапили до найцікавіших туристичних адрес нинішнього літа, Сараєво. VirtualTourist констатує, що наразі це місто знають більше через конфлікти в 1990-х, але туристам час «розвідати» його культурну історію і побачити успішну реконструкцію, зазначає http://ipress.ua/news.

* * *

А тим часом наша Одеса потрапила до числа лідерів з дуже високим та високим рівнем забруднення атмосферного повітря.

За даними спостережень 1992—2012 років, дуже високий та високий рівень забруднення атмосферного повітря спостерігався у двох десятках міст України (про це повідомили у Міністерстві екології та природних ресурсів, відповідаючи на запит сайта Тиждень.ua).

Упродовж останніх двох десятиліть найзабрудненішими є міста, переважно, на сході та в центрі України, що зумовлено, насамперед, концентрацією промислових об’єктів.

Рівень забрудненості визначається за індексом забрудненості атмосфери (ІЗА), де рівень ІЗА 14 і вище означає дуже високий рівень забруднення повітря. До п’ятірки міст з найзабруднені­шим повітрям за підсумками 2012 року увійшли: Горлівка (16,0); Одеса (15,5); Армянськ (14,7); Слов’янськ (14,2); Дніпродзержинськ (14,0). Сукупне населення цих міст складає 1,7 млн осіб. Маріуполь, де минулого року тисячі людей вийшли на вулиці, протестуючи проти забруднення повітря, за підсумками 2012-го опинився на сьомому місці, пропустивши вперед Красноперекопськ.

Моніторинг стану забруднення атмосферного повітря на мережі спостережень гідрометеорологіч­них організацій здійснюється у 53 містах України (в тому числі у всіх обласних центрах).

Як пояснюють у Мінприроди, дуже високий та високий рівень забруднення атмосферного повітря в містах пов’язаний із значними концентраціями формальдегіду, діоксиду азоту, фенолу, бенз(а)пірену, фтористого водню, оксиду вуглецю, завислих речовин.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net