Переглядів: 882

Індульгенція на вбивство, або Про дог-, бет-, рет- та інших хантерів

На початку 2000 років в Україні з’явився новий рух, що має небезпечну соціальну спрямованість. Про дог-хантерів (вбивць собак) писалося неодноразово. Але й активність інших зоосадистів, як-от кроу-хантери (вбивці ворон та інших великих птахів), бет-хантери (вбивці кажанів) і рет-хантери (вбивці щурів), викликає останнім часом у захисників тварин та всього суспільства не меншу стурбованість.

Рух зоосадистів зародився у середині 2000-х у Росії на сайтах виробників і торговців зброєю з метою збільшення продажу пневматичної зброї. І це стало дуже успішним комерційним проектом. З Росії рух прийшов і в Україну. За інформацією Київського еколого-культурного центру та Асоціації зоозахисних організацій, його активісти — молоді багаті люди, як правило, з комплексами і хворою психікою, що роз’їжджають вулицями міст з пневматичною зброєю і розстрілюють з вікон своїх автівок (або з балконів) собак, кішок, ворон, граків, сойок, інших птахів заради задоволення. Кроу-хантери люблять розпинати убитих ворон на деревах і фотографуватися з «трофеями». Вбивці щурів, одягнуті в камуфляжі, з гвинтівками спускаються в підвали, де полюють на щурів.

Нерідко під постріли вбивць тварин у містах потрапляють люди, найчастіше — діти. Крім пневматичної зброї, дог-хантери використовують також отрути, називаючи їх на своєму лексиконі «вкусняшками», а отруєння — «відправленням собаки в країну, де багато цукрових кісточок». Момент, коли отруєна собака корчиться у страшних муках, вони називають «велосипедом». Ці факти вказують на широку мережу і структуру вбивць тварин, у яких не лише спільний інтерес, а й спільна лексика, соціальні групи, відео- та фотозвіти. Усі категорії цих зоосадистів мають спеціалізовані сайти, де обмінюються «досвідом» і роз­міщують фотографії своїх «трофеїв» задля хвастощів.

Значну частину кроу-хантерів волонтери відносять до середнього класу достатку. Майже завжди це особи чоловічої статі віком від пубертатного до зрілого періоду життя. На думку зоозахисниці Марини Бурлай, соціальний портрет кроухантера чітко виражений. Якщо це підліток, то майже завжди з сім’ї середнього достатку і з великим емоційним дефіцитом: недолюблений, нікому не потрібний тощо. Вбивство тварин для нього — це спосіб і розплатитися з образами, і відчути себе сильним. У більш зрілому віці особистісна модель і мотиви кроу-хантера не змінюються. Тільки робота додатково ката­лізує стрес.

На своє виправдання кроу-хантери заявляють, що вони, мовляв, покликані виконувати обов’язок щодо міської екосистеми — зменшувати негативний вплив популяції ворон, собак, щурів шляхом їх відстрілу. Таким чином ці зоосадисти прикриваються високою і щирою екологічною метою та почуттям відповідальності за планету. Раціоналізація є обов’язковою частиною їхньої міфології, даючи їм комфортне відчуття соціального та етичного схвалення власних вчинків — така собі ліцензія на вбивство та індульгенція.

На форумах кроу-хантерів часто зустрічається згадка про особливий «кайф» від попередньої підготовки, передчуття та самого акту вбивства. А також від добивання жертви або спостереження за її агонією. Як-то кажуть, коментарі зайві.

Маріуполь, 2009-й. 27-річний кроу-кілер розстрілював з балкона власної квартири птахів. Результат: одна з куль влучила у перехожу жінку.

Крим, 2009-й. 14-літній кроу-кілер під час відстрілу голубів поранив сестру в серце з пневматичної гвинтівки.

Одеса, 2009-й. Молодий чоловік поранив у руку дев’ятнадцятирічного водія мопеда. Обставини «полювання» не відомі.

Одеса, 2008-й. Міліція затримала 30-річного безробітного, який вистрелив з пневматичної зброї в око кішці. У затриманого як речовий доказ вилучили пневматичний пістолет «Болф»...

Кількість зоосадистів збільшу­ється. Як і вчинених ними  злочинів. Але покарання за них — мізерні, несуттєві. Закони про штрафи за такі знущання та практично вільний продаж зброї сприяють будь-кому, хто захоче стати одним із «санітарів» навколишнього середовища. А постійні публікації та сюжети про їхні звірства, поодинокі судові справи та попередження міліції, схоже, лише підігрівають інтерес до садистської справи. Наразі боротьбу із ними на себе взяли лише волонтери, бо державі як не було, так і нема до цього діла.

Інна ЯКИМЕНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net