Переглядів: 796

Заради чийогось життя

Безоплатне донорство у всьому світі визнають за громадянський подвиг, прояв людського гуманізму та милосердя, адже людина свідомо й добровільно віддає частину себе тому, хто елементарно не має шансів вижити без донорської крові.

Скажімо, тільки обласна дитяча клінічна лікарня в рік її потребує приблизно півтори тонни. Відділення реанімації, онкогематології, кардіохірургії щодня працюють на препаратах крові. На щастя, завдячуючи хорошим людям, мають їх у пов­ному обсязі.

В Україні триває місячник донорства. Дедалі більше людей переймаються ідеями гуманізму та взаємовиручки, стають безоплатними донорами. Відрадно, що серед них — чимало молоді.

Як інформує головний лікар Одеської обласної дитячої клінічної лікарні Валентин Гудзь, упродовж оголошеного місячника вже втретє курсанти Одеського державного уні­верситету внутрішніх справ — майбутні слідчі, дільничні інспектори, криміналісти, працівники транспортної міліції — організовано прибувають до відділення переливання крові закладу, що на вулиці Академіка Воробйова, 3. Завдячуючи їх громадянському подвигу, лікарня отримає більше 100 літрів консервованої крові для виготовлення необхідних препаратів, які потрібні для лікування недужих дітей.

Керівник груп добровольців — проректор університету з кадрового забезпечення та міжнародних зв’язків, полковник міліції Олександр Поліщук — не приховує гордості за своїх підопічних, розповідає про те, що їхні курсанти часто рятують життя породіллям, старшим колегам, постраждалим під час виконання службового обов’язку, своїм товаришам, які хворіють. А кадрові міліціонери під час несення служби нерідко добровільно віддають донорську кров потерпілим у дорожньо-транспортних пригодах, травмованим і хворим людям, відгукуються на прохання медиків.

— Курсанти цього вищу — фізично здорові люди, — розповідає завідуюча відділенням переливання крові обласної дитячої клінічної лікарні Ірина Печкурова, — і якщо близько 40% донорської крові вибраковується, то ці хлопці та дівчата можуть пишатися тим, що їх молоді організми, які здебільшого не знали ні алкоголю, ні тютюну, ні наркотиків, ні небезпечних інфекцій, — у прекрасному стані, якість їхньої крові — відмінна. Здоров’я їм, цим хорошим молодим людям, яким сьогодні по 18—22 роки, безпечної служби кожному та довгих-предовгих років життя!

Принагідно додам, що цього року майже 13 літрів донорської крові курсанти університету внутрішніх справ вже здали для ветеранів війни, яких було прооперовано в місцевих госпіталях.

Одеські курсанти здали кров безоплатно, а також ознайомилися з роботою обласної дитячої лікарні, пройнялися тривогою за життя маленьких пацієнтів, яким для тривалого лікування та одужання необ­хідна велика кількість донорської крові. Кожен із них довідався від медиків, для якої саме дитини він здав донорську кров.

Яна СТАСІНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua