Переглядів: 936

Кілька маловідомих фактів про Україну

Найбільше слів в українській мові починається на літеру «п». Найчастіше вживається буква українського алфавіту «о», найрідше — «ф» і «ґ».

Одну із найвідоміших пісень у світі — Summertime — Джордж Гершвін написав під враженням від колискової «Ой ходить сон коло вікон» у виконанні Українського національного хору.

Одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень — це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. На Youtube різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів.

Українець Микола Сядристий, хоч і не Лівша, але таки підкував блоху. Її можна побачити в київському музеї мініатюр.

Найдавніша карта, відома вче­ним, а також найдавніше поселення Homo Sapiens знайдені в Україні, в селі Межиріччя Рівненській області. Їм 14,5—15 тисяч років. Карта вибита на бивні мамонта, житло у поселенні — теж із кісток цих тварин.

У 1991 році в Україні було 19,4 мільйона свиней, сьогодні їх удвічі менше — 8,3 мільйона. Попри репутацію салоїда, середньостатистичний українець з’їдає лише 18 кг свинини на рік. Це втричі менше, ніж звичайний німець.

Третій найвідвідуваніший у світі «Макдональдс» — у Києві, біля залізничного вокзалу. Цей заклад незмінно потрапляє у п’ятірку найбільш людних «Макдональдсів» світу. Торік тут зробили більше двох мільйонів замовлень.

Станція метро «Арсенальна» в Києві — найглибша у світі: вона йде під землю на 105 метрів. Станцію збудували однією з перших, у 1960 році, неподалік від будівлі парламенту. За деякими даними, в тунелях біля «Арсенальної» є таємні сховища для політичної верхівки.

У Європі розкривають 30—40% злочинів, тоді як в Україні — 90%. Правозахисники пояснюють, що ця неприродно райдужна статистика є результатом небажання фіксувати «безнадійні» справи (наприклад, крадіжки мобільних телефонів) і вибивання зізнань з підозрюваних.

В Україні — найбільший запас марганцевої руди у світі: 2,3 мільярда тонн, або близько 11% від усіх покладів планети. Ще чимало за­лізної руди — 7% світових запасів.

Українці, а саме конструкторське бюро Антонова, розробили літак з найбільшою вантажопідйомністю в світі — Ан-225 «Мрія». Спочатку він проектувався для перевезення космічних кораблів. Зараз «Мрія» здійснює комерційні вантажні перевезення.

Український «Південьмаш» (Дніп­ропетровськ) виробляє найбільш екологічно чисті ракетоносії у світі. З їх допомогою в космос відправляють комерційні вантажі в рамках міжнародного проекту «Морський старт».

Український пауерліфтер Дмитро Халаджі внесений до Книги рекордів Гіннесса як автор понад двох десятків рекордів. Наприклад, він витримав «Чортову кузню» — лежав на цвяхах, а зверху клали 700-кіло­грамові плити, які розбивали кувалдами.

Офіційний рекорд Гіннесса: укра­їнці виготовили найбільший у світі келих для шампанського — на 56,25 літра.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua