Переглядів: 4686

Міськрадівська хитавиця

Найважливішим моментом сесії міськради, що відбулася у вівторок, мав стати проект генплану Одеси. І хоча Олексій Костусєв під тиском громадськості, а в підсумку і місцевих політиків різного рівня, ще минулого тижня заявив, що розглядатися генплан на нинішньому засіданні не буде, понад 300 людей усе ж прийшли на Думську площу в рамках акції «Генеральний протест».

Городяни остерігалися, що мер знехтує своєю обіцянкою й таки спробує «протягнути» скандальне питання. І підстави для недовіри були: пункт 3.16 «Про затвердження Генерального плану міста» залишався у порядку денному сесії до останнього і зник із сайта міста лише за 25 хвилин до початку за­сідання. Олексій Костусєв вирішив, було, поговорити з протестувальниками особисто, тож за кілька хвилин перед сесією вийшов на площу, запевнив, що генплан знятий з розгляду. Але громада не була налаштована слухати чергові обіцянки Олексія Олексійовича, тож він швидко повернувся в будівлю міськради під супровід свисту й обурливих вигуків.

Люди, що зібралися на Думській, зійшлися у думці: зняття плану з голосування — це безперечна перемога одеситів, але вдовольнитися цим і заспокоїтися — зарано. Забудова парків та історичного центру, скорочення електротранспорту та знесення гаражів — усе це ще має шанс бути схваленим. Причому «вилізти» такі наміри можуть як у новій версії генерального плану, так і в розробці детального плану розвитку території. Тому активісти продовжують збирати всіх небайдужих для боротьби з «планом-дерибаном». Зокрема, найближчим часом хочуть винести на сесію міської ради проект рішення «Про визначення меж парку «Юві­лейний», для чого планують зібрати близько 10 тисяч підписів одеситів. (Усі бажаючі поповнити лави активістів—захисників парку «Ювілейний» можуть приєднатися до ініціативи, залишивши свої координати в інтернет-анкеті www.goo.gl/wrliz).

У сесійній залі, хоч найпроблемніше питання і зняли з розгляду, все ж було неспокійно: чимало проектів рішень відхилили взагалі, частину — неодноразово переголосовували, частину ледь-ледь вдалося схвалити. Обізнані подейкують, що така нестійкість голосування є свідченням суттєвих суперечностей між різними групами впливу у фракції «регіоналів», адже донедавна міськрада, тотальну більшість якої складають депутати від ПР, голосувала дуже дружно, без збоїв.

Щодо рішень, які сесія затвердила, то серед них є кілька вельми важливих, хоч і не однозначних з точки зору міської громади. Зокрема, депутати проголосували за передачу 280 гектарів землі Одеського аеропорту державній компанії, яка будуватиме тут нову злітно-посадкову смугу, після чого землю знову планується повернути аеропорту. Ще одне схвалене рішення — про об’єднання центру ім. Рєзніка з дитячою міськлікарнею №2. Не виключено, що з часом через такого «злиття» місто втратить унікальний дитячий центр, а частина ласого куска землі, на якому він розташовується, нарешті опиниться у руках тих крутеликів, котрі вже давно наклали на нього око. Втім, самі ініціатори реорганізації таку перспективу заперечують. Відповідно до схваленого рішення, амбулаторно-діагностичний центр ім. Рєзніка наразі залишиться на Дворянській, відділення реанімації новонароджених передислокується з парку Шевченка до корпусу дитячої міськлікарні №2, що на Дачі Ковалевського, а приміщення в парку Шевченка передадуть клінічній лікарні №3 і там розмістять кардіологічну службу міста.

Рішенням сесії звання «Почесний громадянин Одеси» присвоєно трьом городянам: депутатові міськради Василеві Барабашу, народній артистці України, знаменитій актрисі і співачці Євгенії Дембській та Героєві Радянського Союзу, генерал-майору Григорієві Жученку.

Людмила ІВАЩЕНКО.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com