Хто ви, пане/пані, «ЧМО-2013»?
У «Чемпіонаті України з корупції-2013» визначилися перші претенденти на «Золотий відкатиш»
У Києві оголосили лідерів першого етапу «Чемпіонату України з корупції-2013». «Чемпіонами медійного огляду» («ЧМО-2013») стали: міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова, колишній міністр палива та енергетики Юрій Бойко, міністр юстиції Олександр Лавринович, настоятель Києво-Печерської лаври отець Павло (Петро Лєбедь), народний депутат Григорій Немиря, голова Київської міськдержадміністрації Олександр Попов, народний депутат Олександр Табалов і народний депутат Андрій Табалов.
Ці номінанти були визначені організаторами громадського антикорупційного проекту «Чемпіонат України з корупції-2013» на основі моніторингу і вивчення понад 50 журналістських розслідувань, 400 національних та іноземних джерел (досліджень громадських організацій, думок експертів, повідомлень громадян). Зазначені особи виявилися фігурантами найбільш резонансних журналістських і громадських антикорупційних розслідувань, опублікованих упродовж останнього року. Статусу «ЧМО-2013» вони удостоїлися:
Богатирьова Раїса — у зв’язку з корупційними проявами при закупівлях МОЗ України за державний кошт і фактами скорочення низки медичних закладів, незадовільну роботу із запровадження системи екстреної медичної допомоги, продаж фальсифікованих лікарських засобів;
Бойко Юрій — через широкий резонанс і вартісну складову так званої справи «Вишки Бойка», пов’язаної зі змовою під час тендеру на морські бурові установки, закуплені підприємством «Чорноморнафтогаз» за ціною, вдвічі дорожчою за ринкову;
Лавринович Олександр — за неякісну підготовку Мінюстом та фактичний зрив реалізації державної програми протидії корупції вартістю в понад 820 млн грн, гальмування у виконанні рекомендацій GRECO та антикорупційних реформ, використання краденого автомобіля;
Лєбедь Петро (отець Павло) — у зв’язку з багаторазовим публічним нехтуванням постулатами терпимості та скромності у служінні справам церкви в Києво-Печерській лаврі — головній святині України;
Немиря Григорій — за фактами й деталями резонансних розслідувань отримання головою парламентського комітету з питань європейської інтеграції неправомірної вигоди при розподіленні коштів міжнародної технічної допомоги впродовж кількох років, перевитрат у витрачанні бюджетних коштів;
Попов Олександр — за великий відголос та іміджеві втрати Києва через корупцію у справах про закупівлю «італійських» каштанів для висадки в місті, переплати при придбанні солі для запобігання ожеледиці на дорогах, перше місце столиці України в рейтингу проекту «Я дала хабар за свою дитину»;
Табалови Олександр та Андрій — як перші «політичні» корупціонери Верховної Ради нового скликання, які вийшли зі складу фракції своєї партії після оголошення їх обраними народними депутатами.
«Відтак, саме ці «герої» корупційних справ стали першими претендентами на отримання «Золотого відкатишу» — головної нагороди «Чемпіонату України з корупції-2013», що відбудеться в чотири етапи і відзначить 12 найбільших корупціонерів країни. Дати «друге дихання» цим антикорупційним розслідуванням і посилити психологічний тиск на українських корупціонерів є одними з основних завдань нашого проекту», — прокоментував виконавчий директор НГО «Європейський вибір» Кирило Животовський, закликавши лідерів «чемпіонату» публічно надати свою позицію щодо виявлених фактів, яка буде опублікована на сайті проекту.
«Сподіваємося, що синергія уваги до найбільш резонансних корупційних проявів дозволить суспільству усвідомити реальні масштаби й згубність корупції в Україні, згуртуватися навколо необхідності подолати це зло та почати нарешті діяти. Ми запрошуємо громадян до активної взаємодії в цьому вкрай важливому сьогодні для країни питанні», — зазначив голова правління ГО «Антикорупційна рада України» Богдан Яким’юк.
У дослідженні на першому етапі проекту використовувалися такі інструменти: конвент-аналіз українських та іноземних матеріалів інформаційного простору, оцінка резонансу справи, аналіз експертних коментарів, повідомлень громадян та громадських організацій, кількісні показники. На наступній фазі «Чемпіонату України з корупції-2013» кожен громадянин зможе на сайті проекту додавати свого номінанта, описавши його особливі заслуги перед вітчизняною корупцією. Паралельно з цим відбуватимуться регіональні кампанії, завданням яких буде визначення місцевих лідерів у корупційній сфері. До цього етапу зможуть долучитися місцеві ЗМІ та громадські організації, фактично ставши обласними федераціями «чемпіонату».
Загалом за головну нагороду «Золотий відкатиш» змагатимуться 500 найбільших українських корупціонерів, номінованих громадянами й громадськими експертами на основі журналістських розслідувань, даних правоохоронних органів, особистого досвіду.
«Чемпіонат України з корупції-2013» — це унікальний, український формат. Інформаційна кампанія, що супроводжуватиме хід проекту, буде спрямована на створення як негативного сприйняття корупції й корупціонерів, так і відзначення найбільших внесків у справу протидії корупції. 23 червня, в День державної служби України, буде презентований спеціальний додаток «Антикорупційний інспектор» для телефонів iPhone, що стане корисним інструментом комунікації громадян, журналістів, громадських активістів з офісом проекту. «Чемпіонат України з корупції-2013» є моніторинговим проектом та інформаційною кампанією, спрямованими акцентувати увагу суспільства на гучні корупційні справи та на необхідності боротьби з корупцією. Організаторами проекту є громадські організації «Європейський вибір» та «Антикорупційна рада України». Проект не фінансується коштом вітчизняних чи іноземних фондів і програм, а впроваджується за допомогою ресурсів його засновників.
Більше інформації можна дізнатися на веб-сторінці проекту: http://eu4ukr.wix.com/corruption2013.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206