Переглядів: 968

Провокаціями людей не спинити

Попри провокації півтисячі одеситів прийшли на зустріч з Іриною Фаріон

/_f/2013/48.jpg13 червня відбувся довгоочікуваний візит мовознавця, народного депутата від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Ірини Фаріон до Одеси. В рамках проекту «Українська трибуна» в Одеському культурному центрі «свободівка» зустрілася з містянами та презентувала свою книгу «Мовна норма: знищення, пошук, віднова». Зустріч із націоналісткою відбулася в переповненій залі на понад півтисячі місць.

Охочих відвідати захід з мовознавцем було чимало, однак активістам «Свободи» довелося проводити їх до зали з боями. Представники прокремлівських та лівих маргінальних угрупувань під прикриттям невідомих молодиків спортивної зовнішності, тримаючи прапори Компартії, Російської Федерації та портрет Сталіна, намагалися перекрити провулок, що веде до Одеського культурного центру. Те, що молодики почали фізично перешкоджати одеситам пройти до будівлі, викликало обурення і стало причиною сутичок між націоналістами та кремлівськими холуями. Водночас представники правоохоронних органів, які перебували поруч, занадто мляво реагували на дії провокаторів. Ба більше, вони ігнорували звернення народного депутата-«свободівця» Павла Кириленка щодо припинення провокацій та забезпечення громадського порядку. Тому можна констатувати, що провокація сутичок була цілеспрямованою та вчиненою з метою зірвати зустріч Ірини Фаріон з одеситами.

Попри перешкоди з боку маргіналів, зустріч з Іриною Фаріон відбулася, як і було заплановано. Націоналістка провела брифінг для представників ЗМІ. Опісля цього у вщерть заповненому залі Одеського культурного центру Ірина Фаріон більше двох годин спілкувалася з містянами. Одесити вітали націоналістку стоячи.

«Маю за велику честь стояти перед вами, перед людьми, які є земляками двох знакових для мене особистостей — Івана та Юрія Лип. Саме ці знакові особистості уособлюють сьогодні, як і колись, як і в майбутньому, Одесу. Так розпорядилася доля, що Юрій Липа народився у вас тут, а загинув у нас на Львівщині. Не просто загинув — його у страшний, дикунський спосіб замордували енкаведисти. Ось він — цей знак і символ єдности Півдня і Заходу, — зазначила під час зустрічі Ірина Фаріон. — Друга постать, яка весь час пориває мене до Одеси, яка надихає мене, яка повернула мені мою мову — українську, а не совєцьку, — це також ваш земляк — Святослав Караванський. Чи можна уявити собі сучасне українське мовознавство без потужних праць Святослава Караванського, який сам собою становить цілу академію українського слова?! Цей чоловік так тяжів до Галичини, як я тяжію до Одеси. Бо саме за зв’язок з ОУН, який він віднайшов в одному із навчальних закладів Одеси, привів його у Галичину. Саме за цей зв’язок 1945 року одеський трибунал присудив йому 25 років. Закінчилося це тим, що він відбув 31 рік сталінських концтаборів. Знаю з тих книжок, які читала, що цей святий чоловік хотів повернути одеситів до сонця своєї мови — української».

Прес-служба
Одеської облорганізації ВО «Свобода».
Фото Олега ВЛАДИМИРСЬКОГО.

(Ексклюзивне інтерв’ю з народним депутатом Іриною Фаріон читайте в одному з наступних номерів газети).

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net