Дитячі розваги — під наглядом дорослих
Набули чинності зміни, внесені Верховною Радою до Кодексу України про адміністративні порушення стаття 180(1), та до Закону «Про охорону дитинства», стаття 20-1. Відтепер за те, за що раніше лише сварили й виписували адміністративні попередження, штрафуватимуть.
Так, до статті 180(1) КУАП «Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування» внесено доповнення. Починаючи з цього тижня, при виявленні неповнолітніх в кафешках чи на дискотеках після 22-ї години міліція штрафуватиме власників закладів на чималеньку суму — від 20 до 50 неоподаткованих мінімумів, а це від 340 до 850 гривень. Якщо власники систематично впродовж року пускатимуть неповнолітніх у нічний час до своїх закладів, штраф збільшиться — від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів, тобто від 850 до 1700 гривень.
Зазнав змін і Закон України «Про охорону дитинства». Його доповнили статтею 20-1: відтепер діти до 16 років мають право ходити до нічних клубів та закладів громадського харчування з 22.00 до 6.00 ранку лише у супроводі батьків (принаймні одного) чи когось із дорослої рідні та мати при собі посвідчення особи (з 16 — паспорт, до 16 — свідоцтво). Без присутності дорослих власники повинні всіляко запобігати перебуванню неповнолітніх у нічний час на території своїх закладів. Також вони мають право вимагати документи на підтвердження особи.
Попервах міліція робитиме поблажки: «Спочатку разом із службою у справах дітей, кримінальною міліцією у справах дітей, дільничними інспекторами ми проводитимемо рейди — доноситимемо до громадськості та власників закладів нові правові норми. Це робитиметься, аби уникнути конфліктних ситуацій на перший раз. Надалі до порушників застосовуватимуть закон», — пояснив начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей ГУ МВС України в Одеській області Віталій Капуляк.
Цікаво й те, що за нічні розваги дітей каратимуть і батьків. «Стосовно батьків складатимуться адміністративні протоколи «за невиконання обов’язків з виховання і навчання дітей» (таких протоколів за п’ять місяців цього року правоохоронці назбирали близько півтори тисячі. — Прим. авт.). Якщо хочете влаштувати неповнолітньому день народження чи інше свято в клубі, маєте бути поруч з ним», — підкреслив полковник міліції Віталій Капуляк. Міліція просить громадян не ігнорувати фактів перебування неповнолітніх у розважальних закладах у нічний час. «Зреагувати може кожен: набрати «102» і повідомити про місцезнаходження дитини», — зазначили на прес-конференції.
Цими днями перший рейд проведуть в Одесі, потім перейдуть на область. Що робитимуть з дітьми, в яких при собі документів не буде, міліція не пояснила. «Ми хочемо розпочати рейди та разом з громадськістю напрацювати механізм дії цих законодавчих норм. Набивати ґулі будемо вже в процесі», — поділилися правоохоронці з журналістами.
Проведуть рейди і в дитячих таборах літнього відпочинку. Разом із санепідеміологами міліціонери перевірять заклади на безпечність. На Одещині вже функціонує 50 таборів, ще 6 відкриють найближчим часом. У них оздоровлюються понад 10 тисяч дітей.
Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206