№ 48 (21416) субота 15 червня 2013 року

Переглядів: 941

Тайм-аут для протесту

Як відомо, головним питанням наступної сесії міськради мав стати генеральний план Одеси. Городяни, в свою чергу, почали активно об’єднуватися навколо вимоги зняти документ з порядку денного. Після того, як стало зрозуміло, що із запропонованим проектом люди не змиряться і попереду владу чекає безліч мітингів, акцій тощо, політики і чиновники, практично дублюючи один одного та вимоги городян, почали робити гучні заяви про невідповідність генерального плану потребам одеситів, про безліч технічних помилок і необхідність відправити його на доопрацювання.

Так, голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук підкреслив, що поспішати з прийняттям документа непотрібно. «Без генплану Одеса розвиватися не буде. Але на даний момент я різко негативно ставлюся до того, як це виглядає і відбувається. Раз з’являються протести — значить, треба з людьми поспілкуватися. І прямий обов’язок мера взяти це важливе питання на себе і знайти злагоду в суспільстві. Потрібно зустрітися з усіма, вивчити пропозиції людей, пояснити все політичним елітам, громадським діячам — це і є робота мера», — зауважив голова ОДА.

Переглядів: 4671

Контури об’єктів «Євробаскету-2015»

Учора відбулася позачергова сесія міської ради, яка розглянула питання підготовки Одеси до проведення «Євробаскету-2015».

Депутати, зокрема, затвердили «Детальний план території в межах вулиць Миколи Гефта, Отамана Чепіги, 7-ї Пересипської». Йде про юридичне обґрунтування початку будівництва головної баскетбольної арени майбутнього євротурніру на території заводу «Одессільмаш» та комплексного благоустрою всієї прилеглої території.

Переглядів: 963

Провокаціями людей не спинити

Попри провокації півтисячі одеситів прийшли на зустріч з Іриною Фаріон

/_f/2013/48.jpg13 червня відбувся довгоочікуваний візит мовознавця, народного депутата від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Ірини Фаріон до Одеси. В рамках проекту «Українська трибуна» в Одеському культурному центрі «свободівка» зустрілася з містянами та презентувала свою книгу «Мовна норма: знищення, пошук, віднова». Зустріч із націоналісткою відбулася в переповненій залі на понад півтисячі місць.

Охочих відвідати захід з мовознавцем було чимало, однак активістам «Свободи» довелося проводити їх до зали з боями. Представники прокремлівських та лівих маргінальних угрупувань під прикриттям невідомих молодиків спортивної зовнішності, тримаючи прапори Компартії, Російської Федерації та портрет Сталіна, намагалися перекрити провулок, що веде до Одеського культурного центру. Те, що молодики почали фізично перешкоджати одеситам пройти до будівлі, викликало обурення і стало причиною сутичок між націоналістами та кремлівськими холуями. Водночас представники правоохоронних органів, які перебували поруч, занадто мляво реагували на дії провокаторів. Ба більше, вони ігнорували звернення народного депутата-«свободівця» Павла Кириленка щодо припинення провокацій та забезпечення громадського порядку. Тому можна констатувати, що провокація сутичок була цілеспрямованою та вчиненою з метою зірвати зустріч Ірини Фаріон з одеситами.

Переглядів: 1005

Тисяча й одна операція

16  червня — День  медичного  працівника

Вража бляшка

Діагноз не втішав. На сонній артерії утворилася бляшка, яка на 80 відсотків звузила просвіт судини, і, відповідно, зменшила доступ крові до мозку. Чого чекати далі? Глибокого склерозу, обширного інсульту чи ще гіршого — фатального кінця? Невеселі думки роїлися, як оси, і кожна жалила душу.

Інколи зринав промінчик надії: а може, обійдеться? Адже початок недуги не віщував ускладнення. Передували йому, здавалося б, банальні речі: якась розмова на високих тонах, стресова, як то кажуть, ситуація, внаслідок чого стрибнув артеріальний тиск... З ким не буває?

Переглядів: 928

Рятувальники напоготові

У Придунав’ї, зокрема в Орловці Ізмаїльського району та за три кілометри від Кілії, триває розгортання пунктів рятувальників для оперативного реагування на можливі підтоплення населених пунктів Одещини. Там концентрується особовий склад, важка спеціалізована техніка, в тому числі плаваючий транспортер, пересувна електростанція, потужне насосне обладнання. У розпорядженні рятувальників буде і три вертольоти.

Триває й укріплення дамб. Ці роботи проводяться за новою технологією з допомогою «Енкомату-7018». «Це протиерозійний мат з поліамідних ниток, сім з половиною метрів завширшки рулон. Розгортають його на схилах, аби убезпечити захисну дамбу від паводків», — пояснив журналістам директор НДІ «Гіпроводгосп» Микола Решетников. Укріплені поліамідною сіткою схили засипають ґрунтом та засаджують багаторічною травою. Гарантійний термін надійності такої дамби, запевняють фахівці, 50 років.

Переглядів: 5573

Пустеля стукає у двері. Захист не квапиться...

Порівнявши температурні показники за всю історію метеоспостережень, які проводяться у Києві з 1881 року, вчені встановили, що найгарячішим в Україні було літо-2012. Ще спекотнішим прогнозують літо-2013. Не виключено, що й пізніше, у жовтні, температура повітря сягатиме 25 градусів тепла. І, взагалі, за передбаченням спеціалістів, у найближчі сто років жаркі періоди влітку будуть дедалі все тривалішими, а зими — теплішими. При цьому кількість й інтенсивність небезпечних гідрометеорологічних явищ неухильно збільшуватиметься. Деякі з них, як наприклад, торнадо, яке недавно завдало великої біди США, або смерчі, практично неможливо спрогнозувати. Фахівці спроможні передбачити лише умови, за яких вони можуть виникнути...

Виклики природи непокоять всю людську спільноту, в тому числі аграріїв, які з огляду на сферу діяльності чи не найпершими стикаються з реаліями і наслідками глобального потепління. Яка ситуація складається сьогодні на українських ланах? Чи існують шляхи протидії лиховісним кліматичним змінам? Що для цього потрібно? На ці та інші запитання ми попросили відповісти завідувача відділом селекції і насінництва пшениці Селекційно-генетичного інституту — Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення, академіка НААНУ, доктора сільськогосподарських наук Миколу ЛИТВИНЕНКА.

Переглядів: 839

Арсеній Яценюк: «Щоб люди почули правду...»

На 24 серпня, День незалежності, опозиція запланувала всеукраїнську акцію «Вставай, Україно!» — про це заявив лідер парламентської фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк. Крім того, за його словами, велика акція в Києві планується на 22 листопада.

До цього акції опозиції будуть «доходити до малих міст, до сіл, — сказав Арсеній Яценюк. — Ми будемо таким чином форматувати наші поїздки, щоб добратися до найменшого села, щоб люди почули правду. Це дуже кропітка і складна робота. Але це правильна робота, тому що в цьому є завдання політиків — іти до людей і переконувати. Тільки тоді люди можуть повірити у зміни».

Переглядів: 1199

Темна смуга в долі лісосмуг

Під час так званого «врегулювання майнових відносин на селі», до селянських паїв… багато чого не потрапило. У поспіху або й цілком свідомо організатори розподілу  «забули» про рахунки сільгосппідприємств у банках, добрива, будматеріали, молодняк худоби й чимало іншого колективного добра. Куди поділися ті мільярди, державу тепер, очевидно, не турбує. Як і доля сотень тисяч гектарів лісосмуг.

На Одещині свого часу за державні кошти було висаджено майже 50 тисяч гектарів лісосмуг. Нині цей виличезний масив, що складає майже сьому частину всіх подібних насаджень в Україні, по суті безгоспний. Як і в інших областях країни, землі під лісосмугами в нас віднесено переважно до земель запасу, резервного фонду та загального користування і передано на баланси сільських та селищних рад. Щодо самих насаджень, то взагалі не зрозуміло, чиї вони. Місцеві органи влади не мають ні фахівців, ні фінансових та технічних засобів, щоб доглядати за цим добром. Не мають вони й права самостійно визначати хоча б тимчасового власника нічийного майна. Держава, яка створила це майно й подарувала його колгоспам, робить вигляд, що їй байдуже до подарованого. А той, кому подаровано, давно помер (вибачте, з державної волі)!

Переглядів: 4974

Дитячі розваги — під наглядом дорослих

Набули чинності зміни, внесені Верховною Радою до Кодексу України про адміністративні порушення стаття 180(1), та до Закону «Про охорону дитинства», стаття 20-1. Відтепер за те, за що раніше лише сварили й виписували адміністративні попередження, штрафуватимуть.

Так, до статті 180(1) КУАП «Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування» внесено доповнення. Починаючи з цього тижня, при виявленні неповнолітніх в кафешках чи на дискотеках після 22-ї години міліція штрафуватиме власників закладів на чималеньку суму — від 20 до 50 неоподаткованих мінімумів, а це від 340 до 850 гривень. Якщо власники систематично впродовж року пускатимуть неповнолітніх у нічний час до своїх закладів, штраф збільшиться — від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів, тобто від 850 до 1700 гривень.

Переглядів: 1039

Що варто знати одеситам про Катерининську площу

Як би нинішня влада Одеси, відома своєю україноненависницькою політикою, не вихвалялася у фінансованих нею фільмах і друкованих виданнях про те, що пам’ятник на Катерининській площі постав «на радість усім одеситам», свідомо замовчуючи спричинений цим резонанс і спротив значної кількості містян, одеситам слід пам’ятати про кілька суттєвих речей.

Катерина ІІ уперше

Насамперед пропоную невеликий екскурс в історію. Вперше монумент російській імператриці Катерині ІІ на Катерининській площі (названій так тому, що тут свого часу була закладена, але ніколи остаточно недобудована військова церква на честь святої великомучениці Катерини Олександрійської), був відкритий на місці перенесеного до Міського саду фонтана 6 травня 1900 року. Ця подія була приурочена до століття від дня смерті національного героя Росії Олександра Суворова. Авторами споруди стали архітектор Юрій Дмитренко і скульптори Михайло Попов, Борис Едвардс та Л. Менціоне. Окрім статуї імператриці на постаменті, пам’ятник доповнили біля його підніжжя фігури Йосипа де Рибаса, Франца де Волана, Григорія Потьомкіна та Платона Зубова.

Переглядів: 826

Ось така «Архівотека»...

Людина писала. Творила впродовж багатьох років. А одного разу сіла, перечитала той архів і ледь не все дотла спалила. І де? Біля пам’ятника Лесі Українки. Ось така сповідь, переоцінка своєї творчості сталася у житті волинянина Петра Коробчука, поета, критика, перекладача, літературного редактора, автора збірки «Архівотека, або Книжечка для себе», яку він презентував у «Книгарні-кав’ярні», що в Українському домі Одеси. Зустріч відбулася у рамках виставки-форуму «Українська книга на Одещині», і прийшло на неї чимало шанувальників українського красного слова.

Гостей з Волині — поета Петра Коробчука і директора поліграфічно-видавничого дому «Твердиня», кандидата філологічних наук Миколу Мартинюка — належно представила завідувачка сектором «Закордонне українство» ОННБ ім. М. Горького, заслужений працівник культури України Галина Єфімова.

Переглядів: 1009

Рідна хата

Стоїть вона, здається, й споконвіків стояла, на пагорбі, посеред села, над лиманом. Моя рідна хата. Коли проходжу повз неї, минаючи, серце, як і колись, прискорено б’ється. Колись — від радощів повернення додому, у теплий затишок. Тепер — від того, що минаю...

Хата-царівна. Такою здавалася вона мені, малій, бо на все нужденне післявоєнне село з обідраними солом’яними стріхами поруйнованих землянок єдина була верхова, з дахом, критим червоною черепицею, що невідомо як збереглася. Бо дибки ставала навколо неї земля від снарядів — ворожих і наших. Весь город і двір був ними поораний. Курник і сарай, у якому колись стояла корова, перетворилися на купу каміння. А хата якимось дивом уціліла, немов заговорена. А ще — погріб навпроти, в якому мама з нами і дві сусідські сім’ї ховалися від снарядів. Втім, яка то була схованка? Так, на волю Божу...

Переглядів: 955

Лауреати Шевченкового фонду

Правління Всеукраїнського культурно-наукового фонду Тараса Шевченка повідомляє про присудження премії фонду «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля» у 2013 році. Лауреатами стали:

Роман КОВАЛЬ — письменник, краєзнавець, дослідник історії Визвольної боротьби українського народу першої половини ХХ століття, автор та упорядник 44 книг, циклів радіопередач «Холодний Яр», сценаріїв документальних фільмів «Незгасимий огонь Холодного Яру», президент історичного клубу «Холодний Яр». Нагороджений за подвижницьку діяльність в організації вшанувань героїв Визвольної боротьби українців за свою незалежність, зокрема холодноярців, спорудження їм пам’ятників, відновлення могил, найменування їхніми іменами вулиць, повернення з небуття багатьох історичних постатей.

Переглядів: 824

Свято всякої водиці, свято всякої травиці

У четвер православний люд вшановував Вознесіння Господнє — одне з 12 найбільших християнських свят, яке возвеличує 40-й день після Воскресіння Христа, коли Він «вознісся на Небо і сів праворуч Отця». А на день 50-й (цьогоріч припадає на наступну неділю, 23 червня) — Свято П’ятдесятниці, Зіслання Святого Духа, коли, як вважається, постала та почала діяти Христова Церква.

В українській обрядовості свято П’ятдесятниці (Трійця, Зелені свята, як його ще називають у народі) увібрало в себе і християнські, і ген-ген прадавні традиції, пов’язані зі створенням світу, коли Господь сотворив Землю і засіяв її зеленню.

Переглядів: 1222

Причина безпліддя — аднексит

Запалення яєчників (аднексит) — найпоширеніша сьогодні причина звернення до гінекологів. Сезонність захворювання, з-поміж іншого, пов’язана із зниженням імунітету і переохолодженням. Щоб не «підхопити» запалення, жінки повинні добре одягатися, берегти від холоду поперек і сідниці (особливо під час менструацій), а також носити тепле взуття, попереджують лікарі клініки INTO-SANA.

«Аднексит викликають збудники інфекції, як-от стрептокок, стафілокок, трихомонада, кишкова паличка. Ці мікроорганізми присутні в жіночому організмі постійно й активізуються, тільки-но знижується імунітет, — пояснює причину хвороби лікар-гінеколог вищої категорії клініки INTO-SANA Тетяна Гринкевич. — Спусковим гачком» служать переохолодження, незахищений секс, порушення правил гігієни, перевтома, запори, гіподинамія, ендометріоз, захворювання шлунково-кишкового тракту».

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net