Переглядів: 4383

Ізмаїл збирає баскетбольну юнь

В останні дні травня Ізмаїл приймав другий міжнародний турнір з баскетболу серед юнаків та дівчат 1998 року народження «Хвилі Дунаю». Три дні вболівальники спостерігали захоплюючі поєдинки команд з України, Болгарії, Румунії та Молдови на майданчику СК «Портовик».

На відміну від торішніх змагань цього разу турнір проводився і серед хлопців, і серед дівчат. Україну представляли команди БК «Хімік» та СДЮСШОР №2, суперниками яких виступили юнаки з Молдови і Румунії, а також дівоча дружина СДЮСШОР №2, якій опонували представниці Болгарії, Молдови та Румунії.

Фаворитами турніру були українські баскетболісти, що й підтвердили своєю впевненою грою. Гостям довелося задовольнятися боротьбою за призові місця. У першому турі юначого протистояння календар звів добрих друзів з Южного та Одеси. Сильніше виступила молодь «Хіміка», що й дозволило їй у підсумку посісти першу сходинку. Для обох команд наших земляків зустрічі з посланцями Молдови та Румунії увінчалися перемогами, відтак вихованці СДЮСШОР №2 фінішували другими. Третє місце посіла команда Румунії, залишивши юнаків Молдови на четвертій позиції.

У турнірі дівчат одеситки впевнено перемогли у трьох поєдинках і стали володарями «золота». На другій позиції — команда Румунії, яка програла лише нашій СДЮСШОР №2. У боротьбі за «бронзу» в драматичному поєдинку дівчата з Болгарії виявилася сильнішими за своїх молдовських ровесниць.

Варто відзначити, що крім спортивної програми змагань, організатори подбали і про комфортне розміщення учасників турніру, і про їх відпочинок. Жили юні спортсмени у мальовничому передмісті Ізмаїла на базі відпочинку морського торговельного порту «Портовик». Щодня проводилися екскурсії пам’ятними місцями. Важливим було і спілкування молодих посланців країн-сусідок. Всі вони розмовляють різними мовах, але завдяки спорту з легкістю знаходили спільну.

— Турнір організований на високому рівні в усіх аспектах, — поділився своїми враженнями тренер команди юнаків Румунії Міхаел Греку. — Нам він пішов на користь. Суперниками були дуже добре підготовлені команди. І мої хлопці отримали цінний ігровий досвід. Крім слів подяки, більше нічого сказати не можу. А найголовніше — наші діти знайшли тут, в Ізмаїлі, нових друзів.

Завершився турнір урочистим закриттям, на якому команди-призери були нагороджені кубками, медалями та дипломами. Організатори визначили кращих гравців у кожному з амплуа. Серед юнаків кращим захисником став Флоріан Парасків (Румунія), нападником — Анатолій Чукан (СДЮСШОР №2), центровим — Дмитро Матвієнко («Хімік»). MVP турніру був визнаний Олександр Ткаченко («Хімік»). Спеціальним призом мера Ізмаїла відзначений Володимир Юрченко (Молдова). У дівчат кращий захисник — Моніка Нейкова (Болгарія), нападник — Іона Гардуза (Румунія), центровий — Христина Короп (СДЮСШОР №2), MVP турніру — Наталія Булавицька (СДЮСШОР №2), приз мера — Наталія Долгієр (Молдова). Вони отримали цінні подарунки.

Інтерес до турніру «Хвилі Дунаю» зростає. Це підтверд­жується розширенням його географії та збільшенням кількості учасників. За три дні он-лайн трансляцію змагань в інтернеті подивилися понад 12000 осіб. У планах організаторів змагань — залучення до участі в них якнайбільшої кількості країн, що мають вихід до найбільшої ріки Європи.

— По завершенню турніру можу сказати, що відчуваю задоволення від зробленого. Турнір вдався. Дякую всім, хто взяв безпосередню участь в організації та проведенні змагань. І насамперед — президентові ООФБ Валерієві Горбатку, який завжди підтримує ініціативи щодо розвитку дитячого та юнацького баскетболу, — каже президент федерації баскетболу

м. Ізмаїл Григорій Корчагін. — Ми вже провели переговори з федераціями баскетболу Угорщини, Словаччини та Хорватії. Планується зустріч з представниками Сербії. Сподіваємося, що в наступному році команди з цих країн також візьмуть участь у «Хвилях Дунаю».

Олександр ШНАРЕВИЧ.
Прес-служба Одеської обласної федерації баскетболу.

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net