Переглядів: 924

Музейні день і ніч

Міжнародний день музеїв — 18 травня — у країнах Європи традиційно продовжиться «Ніччю музеїв». Одеса — на гребені світових тенденцій: одеські музеї також долучаться до цієї всеєвропейської акції.

Так, Одеський історико-краєзнавчий музей відкриється, як уже повідомляли «ЧН», у суботу о 12-й годині і працюватиме до півночі. У програмі цього дня та ночі — конкурс малюнка «Діти малюють музей», концерт квінтету дерев’яних духових інструментів у виконанні студентів Одеської національної музичної академії імені А. В. Нежданової, поетичний марафон та музичний квест, під час якого відвідувачам запропонують шукати скарби музею по імпровізованій карті, фаєр-шоу та виступ школи фламенко Неллі Сюпюр.

На новосілля запрошує у суботу Одеський музей сучасного мистецтва: відтепер він розміщуватиметься у будівлі на Бєлінського, 5. У новому домі старий музей продовжить життя виставкою робіт Мирослава Кульчицького, Людмили Ястреб та Віктора Маринюка.

Вечірньої пори, з 19-ї до 22-ї, в Музеї особистих колекцій А. В. Блещунова відбудеться презентація проекту «Музей-колаж, колаж у музеї», під час якої молоді автори з України, Грузії та Вірменії створять на основі колекції музею найрізноманітніші колажі — традиційні, об’ємні, у вигляді листівок, килимів тощо. Вони працюватимуть і в самому музеї, і вирушать у «творчі експедиції» по місту, збираючи фрагменти для своїх авторських об’єктів. Предмети, газети, журнали, оголошення, фотографії — все це може стати частиною колажів та проілюструвати обрану автором історію або уподобаний ним музейний експонат…

«Говорячи про колажі, не можна не згадати Сергія Параджанова, чиї твори в цій техніці вражають уяву польотом фантазії, глибиною інтерпретації та майстерним виконанням, і саме його творами натхнена наша група молодих авторів», — каже про запланований на суботу проект директор ОМОК ім. А. В. Блещунова Світлана Остапова.

У Літературному музеї проведуть ніч поезії, яка стане прелюдією-початком грандіозного міжнародного літературного фестивалю, що продовжиться до 22 травня поетичними марафонами, «круглими столами», творчими зустрічами та презентаціями книг. У фестивалі візьмуть участь генеральний директор Літературного музею Москви і письменник-культуролог Дмитро Бак, Дмитро Стус — син Василя Стуса, чоловік Белли Ахмадуліної — відомий сценограф, художник Борис Мессерер та інші.

Вам ще не пророкували долю за картинами? Тоді збирайтеся до Музею західного і східного мистецтва, де в суботу проведуть квест, переможець якого в подарунок отримає сеанс ворожіння на репродукціях робіт з музейної колекції. Причому супроводжуватиме це дійство відомий одеський джазмен Юрій Кузнецов. А біля кожної картини у музеї цієї ночі сидітиме її персонаж…

Традиційно вхід до музеїв у цей вечір вільний для всіх відвідувачів. Загалом у рамках акції «Ніч музеїв» близько двох тисяч музеїв з 42 країн Європи відкриються у вечірньо-нічний час. Так музеї приваблюють молодих глядачів, яким звичніше присвячувати дозвіл­лю вечір, ніж день, і заявляють про себе незвичайними, нестандартними акціями.

Олена МИЛОСЕРДНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net