Переглядів: 2499

«Ми пам’ятаємо про їхній подвиг...»

Щороку 26 квітня людство згадує трагічні події 1986-го — вибух на Чорнобильській атомній електростанції. За два роки у ліквідації наслідків катастрофи взяли участь 600 тисяч осіб. Третина ліквідаторів одержала підвищені дози опромінення. Героїчна загибель у боротьбі з ядерною стихією, передчасна смерть від важких хвороб — їхній жертовний внесок на вівтар перемоги.

Першими в нерівний бій із розбурханим атомом кинулися пожежники. Із 3 жовтня по 11 листопада 1986 року в Чорнобилі перебував одеський зведений загін. 350 наших земляків брали участь у ліквідації наслідків катастрофи світового масштабу.

Напередодні цієї трагічної дати в Одеській області проходили зональні етапи фестивалю «Дружин юних пожежників». Школярі не лише демонстрували свої знання та вміння поводитися в різних надзвичайних ситуаціях, а й торкалися болючої теми Чорнобиля.

Спілкуючись зі школярами за лаштунками, ми були приємно здивовані їхнім ставленням до чорної дати нашої історії. Діти знають, коли і що відбулося, хто боровся з наслідками і яку ціну заплачено.

«26 квітня 1986 року біля

м. Прип’ять вибухнула атомна електростанція, вийшов із системи 4-й ядерний реактор, і це дуже вплинуло на здоров’я людей і на всю навколишню землю. Перші прийшли пожежники. Вони віддали своє життя за життя інших», — каже Ілона з овідіопольської команди ДЮП.

 «Це відбулося рано-вранці, коли люди всі спали, нічого не знали. Знали тільки ті, хто був в епіцентрі. Перед ними було завдання, і вони не могли його не виконати» — Світлана з Болградського району.

«Дуже багато хворих людей після цієї радіації. У пожежників, які гасили вогонь, зараз багато захворювань, у них дуже багато проблем після того, як вони побували в Чорнобилі», — Роман із ренійської команди.

«Це була катастрофа не тільки для Україні, це стосується усього світу, бо була забруднена атмо­сфера. Атмосфера в нас спільна, тому, щоб її рятувати, об’єднали всі сили», — Артем з Біляївського району.

«Туди поїхало дуже багато рятувальників, котрих зараз уже нема в живих. Ми пам’ятаємо про їхній подвиг, про те, що вони зробили для нас», — Олексій з одеської ДЮП «Чорноморські рятувальники».

Приємно усвідомлювати, що в нас справді прекрасне підростаюче покоління, яке не тільки шанує і пам’ятає ліквідаторів та їхні подвиги, але вже зараз своєю причетністю до когорти юних рятувальників, популяризацією безпечної поведінки у повсякденному житті та професії пожежників, робить вагомий внесок, щоб такі, як Чорнобильська, катастрофи ніде і ніколи не повторилися.

Ольга САФРОНОВА.

P.S. Переможці зональних змагань фестивалю «Дружин юних пожежників» зберуться 21 травня в Одесі, у дитячому центрі «Молода гвардія». Тоді й визначиться краща дружина юних рятувальників Одещини, яка представлятиме наш край на всеукраїнському рівні.

О. С.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net