Переглядів: 6263

«Золотий» подарунок Одесі

Прекрасний подарунок рідному місту до Дня звільнення зробила команда дівчат СДЮСШОР №2 1997 року народження. На рідному майданчику підопічні Катерини Глухової завоювали «золото» першості Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги, перервавши чотирирічну гегемонію команди з Бердянська.

— Місце проведення фіналу визначається за мате­ріальною базою сторони, що приймає, наявністю залів належного рівня, можливістю комфортного розміщення команд-учасниць, організації он-лайн трансляції заходу та іншими чинниками, — розповідає головний спеціаліст Федерації баскетболу України Тетяна Гнатюк. — Безсумнівно, Одеса справилася на відмінно. Організаційно фінал був проведений бездоганно. Усе — від інформаційної підтримки до розміщення команд (всі гості залишилися задоволені прийомом) та церемонії нагородження — на гідному рівні. І, звісно ж, організаторам вдалося створити святкову атмосферу під час проведення змагань.

За підсумками сезону до Одеси приїхали чотири команди, які посіли верхні сходинки турнірної таблиці та відповідно до зайнятих місць склали півфінальні пари: ДЮСШ (Бердянськ) — ОДЮСШ (Запоріжжя), СДЮСШОР №2 (Одеса) — Харківська область.

Право відкривати «фінал чотирьох» випало одеситкам. У рамках першості вони двічі зустрічалися з харків’янками і хоча в обох поєдинках перемогли, ці зустрічі не були легкими. А півфінальне протистояння і поготів не могло бути простим. У напруженій гострій боротьбі наші землячки все ж вибороли перемогу (56:51) і вийшли у фінал. У другому півфіналі лідери першості — ДЮСШ (Бердянськ) здолали своїх землячок із ОДЮСШ (Запоріжжя) з рахунком 71:58.

Наступного дня у боротьбі за «бронзу» сильнішими виявилися харків’янки (65:49). А одеситкам належало витримати непростий іспит у протистоянні з багаторічним лідером ВЮБЛ. Попри те, що в рамках нинішньої першості одеситки двічі поступилися баскетболісткам Бердянська, у цьому поєдинку статус суперниць наших землячок не злякав і вони досягли такої бажаної перемоги (79:59) та завоювали «золото».

Отже, чемпіонками ВЮБЛ серед дівчат 1997 року народження стали: Ірина Іщенко, Юлія Сергєєва, Єлизавета Апанович, Ганна Сугак, Юлія Мусієнко, Наталя Булавицька, Христина Карп, Ганна Бубличенко, Наталя Павлюк, Христина Квітчаста, Анастасія Брилько, Єлизавета Митіна. Тренери: Катерина Глухова, Лідія Канцлер.

Логічним завершенням стала церемонія нагоро­дження. Кращі гравці команд-призерів — Наталя Булавицька (СДЮСШОР №2), Ольга Яковець (ДЮСШ (Бердянськ) і Марина Ворончихіна (Харківська область) — отримали подарунки від Благодійного фонду підтримки дитячо-юнацького і жіночого баскетболу імені заслуженого тренера України І.Я. Кесельмана із рук сина прославленого наставника Віктора Ворожка. MVP фіналу визнана Христина Карп

(СДЮСШОР №2). Кубки, медалі і дипломи, а також подарунки від Федерації баскетболу України командам-призерам першості ВЮБЛ вручали заслужений тренер України Ірина Щипакіна, заслужений тренер України Борис Литвак і перший заступник начальника управління з фізичної культури і спорту Одеського міськвиконкому В’ячеслав Кравченко.

— У заявці нашої команди лише 4 гравці 1997 року народження, а всі інші — 1998-го, 1999-го і навіть 2000-го, тож основне навантаження лягає на двох старших дівчат. Цією командою ми торік спробували свої сили на турнірі пам’яті І.Я. Кесельмана в зустрічах із російськими командами і побачили, до чого нам слід прагнути, як посилити гру, — розповідає тренер команди дівчат СДЮСШОР №2 Катерина Глухова. — На початку року команда була в пошуку свого малюнка гри, і вже на завершення сезону нам вдалося використати всі свої сильні сторони. Хочу відзначити, що за рік рівень усіх гравців значно зріс.

— За рахунок чого вдалося у вирішальній зустрічі переграти такого сильного суперника?

— Впродовж усього сезону всі перемоги ми одержали тільки за рахунок командних дій. Коли гра вдається двом-трьом гравцям, звісно, нічого не виходить. А у фінальному поєдинку прекрасно зіграли всі. Не тільки п’ятеро з стартового складу, а й ті, хто виходив на заміну, посилювали гру і робили свій внесок у підсумковий результат. А головне — дівчата сповна виконали установку на гру.

— Що відчуває тренер-переможець?

— Зараз усіх нас переповнює радість. Ми дуже тяжко йшли до цього результату. Команда Бердянська за чотири роки жодного разу нікому не програла, і тому ця перемога така дорого. Я хочу подякувати президентові Одеської обласної федерації баскетболу Валерієві Горбатку і директору СДЮСШОР №2 Борисові Литваку за всебічну допомогу у підготовці команди до змагань, а також керівникові Спортивно-оздоровчого центру Ізмаїла Валентину Полякову, який виховав талановитих гравців, що виступають у нашій команді, а також усім тим, хто доклав свою працю і душу для досягнення цього успіху.

Олександр ШНАРЕВИЧ.
Прес-служба Одеської обласної федерації баскетболу.a

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net