Переглядів: 7717

Бізнес по-комінтернівськи: як успішне господарство не може землі відстояти

У селі Кірове Комінтернівського району продовжується війна за чорноземи. В «Чорноморських новинах» за 2 березня ми вже повідомляли про те, як успішне господарство намагається відбитися від рейдерів і, як показує час, поки що безуспішно — «наїзди» лише посилюються.

Нагадаємо, працівники ТОВ «Хлібодарське», яке ефективно працює в селах Кірове та Нова Дофінівка з 2004 року, відчувають тиск з боку районної влади, а також змушені боротися з розповсюдженням серед пайовиків відвертої неправди. Справа в тому, що на землі, які орендує товариство, претендують фірми «Агро Південь-1» та «Агро Південь-2». Причому, бідкаються селяни, новоспечені аграрії не нехтують навіть такими засобами впливу як наклепи і шантаж. Директор «Хлібодарського» Ірина Малиш розповідала, що їй пропонували гроші, залякували і навіть потай стежили. Відчула, каже, на собі й адміністративний тиск. Зараз у селі активно розповсюджуються чутки, що прокуратура відкрила на Ірину Костянтинівну кілька кримінальних справ. «У таких умовах працювати непросто, та ми продовжуємо обробляти землі і готуватися до збирання врожаю», — зазначила вона.

Дещо іншу роботу «агропівденці» проводять з власниками земельних паїв. За словами людей, буквально по хатах ходять агітатори і пропонують укладати договори з ТОВ «Агро Південь-1» та «Агро Південь-2». Аргументи викладають різні: селянам місяцями розповідають, що, мовляв, «Хлібодарське» розорене, а новий директор має купу боргів, не має ні техніки, ні робітників для збору врожаю. А ще пропонують гроші та кредити в рахунок майбутніх виплат. Деяким кажуть, що «Хлібодарському» не дасть працювати влада, тож краще перепідписати договори з тими, до кого влада лояльна. Нещодавно, каже місцевий люд, з’явився новий аргумент: працівникам соціальної сфери обіцяють звільнення, якщо вони в «добровільно-примусовому порядку» не відмовляться від старого орендаря на користь «агропівднів». Загалом пайовиків — більше 600, і хоча вони не поспішають з перепідписанням договорів, розповіді «агітаторів» викликають занепокоєння. З одного боку, за весь час роботи «Хлібодарського» люди вчасно отримували орендну плату, навіть у неврожайні роки, з іншого — пайовики побоюються, що підприємству справді не дадуть нормально працювати далі.

Ірина Малиш переконана: все це відбувається не без відома голови Комінтернівської райдержадміністрації Івана Марзака. «Іван Марзак разом зі своїм заступником Сергієм Кривенком (за сумісництвом — директор ТОВ «Агро Південь-1») неодноразово вимагали від мене та інших працівників підприємства припинити дію орендних договорів на землі, де ми вирощуємо сільськогосподарську продукцію, для того, аби на наше місце прийшов «Агро Південь». Оскільки ми не піддалися на шантаж, голова райдержадміністрації перейшов до активних дій», — каже Ірина Костянтинівна. Серед таких дій вона називає вказівку начальнику відділу земельних ресурсів не приймати і не реєструвати договори оренди земельних паїв, а також організацію зборів селян, де про «Хлібодарське» та особисто його директора розповсюджувалася наклепницька інформація.

Не залишилася осторонь, за словами Ірини Малиш, і кіровський сільський голова Катерина Парнєва. «Селяни розповідають, що вона особисто ходила й агітувала підписувати нові договори з «агропівднями». Головний її аргумент — ТОВ «Хлібодарське» не зареєстроване в Кіровому, а тому село не отримує грошей у бюджет. Ще вона розповідає, що взимку я відмовлялася випустити техніку на розчистку доріг, через що медики не могли виїхати на виклик. Це неправда, ми все розчищали, і селяни можуть це підтвердити!» — запевнила Ірина Костянтинівна. Водночас, за її словами, Катерина Парнєва не видає документацію для обліку в бухгалтерії, чим суттєво гальмує роботу підприємства. «Катерина Йосипівна нам відмовляє, жодної довідки сільська рада не дає», — поскаржилася директор «Хлібодарського».

«Оскільки пайовики не поспішають вірити і переукладати договори з новим підприємством, Іван Марзак наприкінці березня виступив перед ними особисто. Він розказував людям, що «Хлібодарське», мовляв, за власним бажанням відмовилося від земель, а відтак тепер райдержадміністрація передасть їх «агропівдням». Крім того, посадовець на камери казав, що особисто дасть команду районній міліції протидіяти нам у збиранні врожаю. Це звичайний грабіж! Хіба може посадова особа не давати підприємству на орендованих нею землях збирати врожай, який це підприємство вирощувало?» — обурювалася Ірина Малиш, запевняючи, що слова голови РДА про добровільну відмову «Хлібодарського» від землі — це відверта і нахабна брехня. За словами Ірини Костянтинівни, якщо події розвиватимуться таким чином, працівники «Хлібодарського» та пайовики не будуть мовчки дивитися, як крадуть їхні посіви, і в селі протистояння ще загостриться.

Керівництво ТОВ «Хлібодарське» намагається вийти зі своєю проблемою на обласну владу. Зокрема, трудовий колектив разом з орендодавцями відправили кілька листів до голови Одеської ОДА Едуарда Матвійчука з проханням розібратися у ситуації та допомогти існуючому успішному підприємству, його пайовикам та працівникам. Єдине, що вони отримали з облдержадміністрації у відповідь, — листа про те, що їхні заяви зареєстровано. Кілька днів тому представники «Хлібодарського» відправили Едуардові Матвійчуку вже четвертого листа з проханням звернути увагу на ситуацію і дати, врешті-решт, підприємству можливість працювати. Крім того Ірина Малиш написала заяву з переліком усіх, на її думку, протизаконних дій районної влади, яку адресувала начальнику Комінтернівського райвідділу міліції, начальнику ГУ МВС в Одеській області та міністру внутрішніх справ України.

Людмила ІВАЩЕНКО.
Комінтернівський район.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net