Переглядів: 1175

...Але визволи нас від лукавого

Лукавого, про якого я буду писати, у нас, в Україні, в різні часи називали по-різному. Часто — дияволом, а Одарка з опери Гулака-Артемовського — нечистим. У старовинних апокрифах має ймення сатанайло (сатана), а в Святому письмі він — ворог душ людських.

Особливо лукавий посилив тиск на Україну після здобуття нею Незалежності. Ось і недавно, десь зо два тижні тому, в Іллічівську з’явилися на білбордах зображення російського царя Миколи ІІ (він ще — Ніколай Палкін).

Через дорогу від білборда щосуботи і щонеділі старий дід-комуніст розвішує на паркані портрети Сталіна, а також плакат з написом «Наша Родина — СССР». А напис біля царя гласить: «Государь, прости нас». Але ж усім відомо, що саме комуністи по-звірячому вбили царя і всю його родину. А до чого тут ми? Хіба не виявляють велике лукавство і ті, хто причепив білборд, і той, хто пропагує відродження тюрми народів? А хто не знає, як на початку двадцятого століття з відома царя було розстріляно страйкарів на Ленських копальнях? А про те, що тоді ж у Петербурзі розстріляли мирну демонстрацію? Невже «царь-батюшка» про це не знав? Пройшло небагато часу, і Московська імперія «влізла» в Першу світову («за веру, царя и Отечество»), яку програла. Потім була революція, що перейшла в громадянську війну. Потім було зречення царя від престолу і знищення його сім’ї більшовиками. Хотілося б запитати у лукавих: чому український народ повинен просити пробачення у царя? Чому ставити йому пам’ятники, білборди?

Пригадайте Тараса Григоровича Шевченка:

О люди! люди небораки!
Нащо здалися вам царі?
Нащо здалися вам псарі?
Ви ж таки люди, не собаки!

А тепер про пам’ятники комуністичним вождям.

У революцію багато хто повірив лукавим поводирям та їхнім закликам «Земля — селянам! Заводи і фабрики — робітникам!». Уже після НЕПу народ зрозумів, що його жорстоко обманули лукаві, бо настала так звана колективізація, потім прийшов Голодомор, а напередодні великої війни — великий терор, під час якого лукаві стали пожирати один одного. А що зараз відбувається в Україні, коли при владі політичний кримінал?

На початку 1970-х в Іллічівську ставили пам’ятник Леніну. Це — бронзова скульптура заввишки 5,5 метра. Щось там не ладилося з постаментом, і цілу неділю причеплений за шию тросом висів Ленін на крані. Портовики, які проходили мимо, жартували: «Побачив вождь, що наробили його послідовники, не витримав такої наруги й повісився».

А недавно журналісти робили в місті опитування щодо цього пам’ятника. Багато людей казали, що це історія і не потрібно його зносити. Були такі, котрим «всё равно». Одна літня жінка сказала, що Ленін — царевбивця, а тому пам’ятник потрібно прибрати. Молодь переважно відповідала, що він розпочав громадянську війну і його послідовники знищили багато народу.

Сатана їх тримає для того, щоб не було миру в нашому домі. Для того він і сатана. Як на мене, ті пам’ятники не треба руйнувати, як зробили це «свободівці». Їх усіх до одного в цивілізований спосіб повинна демонтувати у кожному селі чи місті влада. Інакше лукаві — прийде час — здадуть їх туркам на металобрухт. Після того, як демонтують, треба звести їх десь в одне місце у центрі України і влаштувати грандіозний (на весь світ) музей тоталітаризму. Переконаний, що туристів на такому видовищі завжди буде предостатньо. А тим, хто ще поклоняється цим жорстоким і лукавим ідолам, дозволити приходити в день оний до них з квітами. Але теперішня влада, мабуть, боїться це зробити, щоб не було окрику із Кремля.

Вірю, що рано чи пізно ця влада піде геть. А поки що на всіх одеських телеканалах сатана збирає «мудрецов» для нагнітання мороку. Хотів би я запитати тих хлопців, що працюють на Бебеля у будинку-фортеці, кому вони служать. І яка держава їм гроші платить? Чому не припинять цей антидержавний шабаш? Ми так надіялися на Ющенка, але він спасував перед комуно-імперіалістичним молохом.

Микола ЛАБУНСЬКИЙ.
м. Іллічівськ.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net