Переглядів: 856

Зелена самосвідомість

Торік Одесі присудили перше місце за найкращий благоустрій серед міст-мільйоників. Вулиці та площі прикрасили лавочками, урнами, стильними зупинками, огорожами… Проекти Кримського бульвару, парку Космонавтів, гідропарку «Лузанівка» — змусили чиновників з інших міст про Одесу говорити. Посунути претендентів більшою мірою вдалося саме завдяки масштабній піар-кампанії «Міськзелентресту»: зелені фігури птахів, слонів, черепах на повен зріст людини — привабили й здивували, висадження молодих дерев на алеях — зацікавило, а різного роду акції, спрямовані на збереження зелених легень — змусили замислитися (найкраще це проявилося у новорічні свята: деякі родини надали перевагу не зрубаній лісовій красуні, а ялинці у горщику).

Цього року, пообіцяли «зелені господарі міста», діятимуть у тому ж напрямку. Ставку збираються зробити на людський ресурс, на звичайних одеситів.

Одесити — люди компанійські. Попросять чиновники й комунальники «Міськзелентресту» прийти попрацювати «за спасибі» на благо рідного міста — прийдуть і викладуться сповна, зробивши тим самим Південну Пальміру ще привабливішою, ще зеленішою. Справа тут не у «слухняності», просто люди вже давно переконалися: якщо самому не взятися, за тебе це ніхто не зробить. Така самосвідомість чиновникам до смаку: роботи з благоустрою в цьому році продовжаться, а «першість» у змаганні між містами хочуть зробити гарною традицією.

Як стало зрозуміло на недавній публічній прес-конференції комунальних служб, у 2013 році впорядковуватимуть парк Шевченка — запланована реконструкція алей, особливо тих, що ведуть до пам’ятника Невідомому матросу та пам’ятника Т. Г. Шевченку. Старобазарний сквер прикрасять квітниками, а на Приморському бульварі реконструюють систему поливу. Масштабні акції з благоустрою (суботники, обрізання та висаджування дерев) пройдуть і в Преображенському парку та парку Перемоги (в останньому хочуть поселити близько тисячі дерев). Продовжиться в місті й епопея з топіарними фігурами. За словами начальника КП «Одесміськзелентрест» Олександра Ріффи, на розв’язках, де мінімальний доступ людей, у різних районах планується встановити близько 10 композицій. «Це вимушена пересторога, бо тільки-но ми посадимо щось незвичне, недобросовісні візьмуть і поцуплять», — заявив він. Більшість проектів фігур тримають поки що у таємниці, готуючи містянам приємний сюрприз. Але точно відомо, що на Приморському бульварі з’явиться трав’яне серце. Його проект уже розроблено й затверджено.

Приділять увагу цього року й деревам, особливо тим, що в центрі міста. Востаннє їх масштабно саджали ще в 60—70-х роках минулого століття, й сьогодні могутні велетні замість радувати — розчаровують людей: там акація на машину звалиться, там тополя поперек дороги впаде (вже й не кажучи про розбиті сухим гіллям вікна). Саме тому було прийнято рішення максимально усунути аварійні ситуації — Одесу зачищатимуть від сухостою (1906 дерев обріжуть, а 772 — знесуть повністю). «Я хочу, щоб одесити з розумінням поставилися до цього. Будуть тимчасові незручності, але це на благо жителів. Про всі роботи попереджатимемо завчасно на головному сайті міста», — підкреслив Олександр Ріффа. Які дерева спиляють повністю, а які лише підріжуть, комунальники вже визначилися.

Ще одна новина: нарешті займуться внутрішньоквартальними проїздами — 128 дерев знесуть, 1776 — пообрізають. Цьогоріч на всю кампанію озеленення Південної Пальміри з місцевого бюджету пожертвували 8 мільйонів гривень та ще понад два мільйони додали на «внутрішньокварталку». За ці кошти, окрім озеленення, планується оновити робочі інструменти «Одесміськзелентресту», закупити бензопили та придбати малогабаритний підйомник із вильотом стріли більш як на 20 метрів.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net