Переглядів: 846

Звинувачення, арешти, стрілянина...

Навколо одеського авторинку «Куяльник» ситуація нагнітається: після низки обшуків та затримання голови кооперативу Євгена Хайкіна на знак протесту частина підприємців вийшла на вулиці. Правоохоронці вдалися до затримання найактивніших...

Підставою для затримання Євгена Хайкіна стала підозра, що він разом зі спільниками займався на ринку незаконними фінансовими операціями, в тому числі збором з підприємців необлікованих коштів. Натомість люди, які виступили на його захист, переконані, що комусь із владної вертикалі закортіло прибрати до рук і цей ринок, а відтак і почалися арешти, навіть застосування зброї проти тих, хто не хоче мовчки погодитися з таким безчинством і захищає свої права.

«Привоз», «7-й кілометр», «Острів», «Куяльник» — це не просто збіг. Це — спланована акція влади проти підприємців. Поки не змінимо владу — нічого не зміниться. У нас стріляли... а нам кажуть, що це «хуліганство», — заявила журналістам сайта «048.ua» голова Всеукраїнської профспілки підприємців Ольга Костенко. Вона також висловила переконання, що це свавілля навколо ринків без зміни влади не змінити.

Профспілкового лідера підтримує один з учасників акції протесту Віктор: «Ми — чесні підприємці, у нас нема ні яхт, ні елітних будинків. Ми годуємо наших дітей, ми не шахраї! У кожній нормальній країні дрібний бізнес є основою громадянського суспільства, і комфорт, створений для підприємців, є індикатором свободи та благополуччя в державі. У нас влада на догоду мафії вирішила відібрати у нас торгові місця і віддати їх невідомо кому. Тих, хто обурюється, — саджають, в інших — стріляють. Це показують на всю Україну. І ніякої реакції держави. Сьогодні, як і вчора, у нас — той самий слідчий, той самий губернатор... Ті, хто організовує і покриває беззаконня, — на волі, а ми — в кайданках, з вибитими очима, скалічені і побиті. Ми хочемо торгувати, а не кричати. Але нам не дають. Сьогодні — ми, завтра — всі ви. Їх апетити нескінченні», — цитує агентство підприємця авторинку.

Нагадаємо, Євгена Хайкіна за підозрою у «шахрайському заволодінні грошовими коштами підприємців авторинку «Куяльник»...» затримали 22 березня. Як запобіжний захід щодо нього було вжито тримання під вартою. Суд готовий випустити підозрюваного із слідчого ізолятора у разі сплати застави в 340 тисяч гривень. У середу перед будівлею обласного апеляційного суду відбулися одразу дві акції — захисників та опонентів затриманого. В якусь мить у натовпі пролунали постріли. Двоє прибічників Євгена Хайкіна отримали вогнепальні поранення. Надвечір середи та в четвер підприємці з акцією протесту перемістилися в центр Одеси — під стіни обласної прокуратури, міського та обласного управлінь міліції. Підприємців з «Куяльника» підтримали однодумці з ринків «Привоз», «Успіх», «7-й кілометр». Люди вимагають розслідування інциденту зі стріляниною, припинення арештів та силового тиску на підприємців, проклинають владу і правоохоронців, погрожують революцією.

Про розвиток ситуації — у наступному номері газети.

Олег СОКІЛ.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net