Переглядів: 843

В очікуванні водопілля

Ще зовсім недавно синоптики і фахівці Державної служби з надзвичайних ситуацій прогнозували, що нинішня весна обійдеться без повеней і серйозних підтоплень. Та матінка-природа внесла свої суттєві корективи у ці передбачення: 16 березня засипала майже метровим шаром снігу переважно західні області, а 23-го повторно замела і захід, і центр, і частково північ країни (загалом постраждало 13 областей). Тільки у Києві, за підрахунками спеціалістів, випало понад 40 мільйонів тонн снігу. Як результат, уже в найближчі дні Україні загрожує нове лихо — суттєвий підйом води у ріках, інших водоймах, затоплення низин.

«Значне загострення ситуації, досягнення небезпечних і дуже небезпечних відміток підтоплення територій з великою імовірністю очікуються в одинадцяти областях: Львівській, Волинській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Житомирській, Вінницькій, Київській, Чернігівській, Сумській, Одеській, у Києві зокрема», — повідомив голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських під час брифінгу.

Посадовець не виключає, що до керівництва обласних і районних держадміністрацій тих територій, які потрапляють у зону ризику підтоплення, але де не буде вжито належних заходів для забезпечення пропуску повені, справного функціонування систем відведення поверхневих стічних вод, зливової каналізації, дренажних і меліоративних систем та гідротехнічних споруд, можуть бути вжиті дисциплінарні санкції. У зоні особливої уваги — Житомирська, Закарпатська, Тернопільська, Хмельницька та Одеська області.

«Снігові замети наприкінці березня — свідчення того, що глобальні зміни клімату — це не лише потепління. Зміна клімату має ширший спектр наслідків», — цитує Gazeta.ua координатора програми зі зміни клімату Національного екологічного центру України Марію Сторчило.

«Випадання місячної норми снігу за добу у березні безпосередньо пов’язане зі змінами клімату. Це тільки початок. Далі екстремальні погодні явища, як-от посухи, повені, різке збільшення кількості опадів, будуть тільки частішати. Клімат уже зараз дуже розбалансований. Тому світова спільнота має вжити всіх заходів, щоб не допустити повної зміни клімату», — застерігає експерт.

У найближчому майбутньому, прогнозують в екологічному центрі, через вплив зміни клімату в Україні виникнуть загрози ефективному веденню сільського господарства, промисловості, енергетики країни, появи повеней, порушення гідрологічного режиму річок, затоплення прибережних зон, зменшення біорозмаїття, негативного впливу на здоров’я людей.

Не виключають екологи і зміщення сезонів. «Сьогодні вже важче робити довгострокові прогнози. Раніше вважалося: якщо холодна зима, то можна очікувати на спекотне літо. Тепер залежність не така сильна. Якщо процес розбалансованості клімату продовжуватиметься, то наш континентальний клімат, можливо, буде змінюватися на морський. На північних широтах стає трошки тепліше, а на південних — трохи знижується температура, підвищується вологість. Континентальність і помірність клімату пропадає», — наголошує Марія Сторчило.

Що ж до погоди, то в найближчі дні sinoptik.ua прогнозує таке.

Неділя, 31 березня. Хмарно з проясненнями. Опади малоймовірні. Вітер південний, поривчастий, 3—8 м/сек. Вночі 3—7, вдень 8—13 градусів тепла.

Понеділок, 1 квітня. Переважатиме хмарна погода. Вранці можливий невеликий дощ. Вітер південно-східний 3—6 м/сек. Вночі 5—8, вдень 7—12 градусів тепла.

Вівторок, 2. Хмарно з проясненнями. У першій половині дня подекуди можливий дощ. Вітер західний з переходом у північно-західний 3—6 м/сек. Вночі 5—7, вдень місцями до 14 тепла.

Середа, 3. Хмарно. Під вечір можливий дощ. Вітер східний 4—8 м/сек. Вночі до 8, вдень до 11 градусів з позначкою «плюс».

Четвер, 4. Хмарно. Дощ. Східний вітер 5—9 м/сек. Вночі 5—8, вдень 9—11 градусів тепла.

П’ятниця, 5. Вранці місцями ще дощитиме, але до полудня опади припиняться. Хмарність збережеться. Вітер південний, південно-західний 3—7 м/сек. Вночі 3—6, вдень 5—9 тепла.

Субота, 6. Хмарно. Місцями дощ. Переважатиме південно-західний вітер 3—6 м/сек. Вночі 2—5, вдень 5—9 з позначкою «плюс».

 

 

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net