Переглядів: 848

«Завжди з вами»

«Чорноморські новини» продовжують представляти загалу своїх шанувальників. Один з них — Олександр Костянтинович Мнацаканов — не лише давній прихильник нашої газети, а й дописувач. Його публікації пройняті духом громадянської відповідальності за нашу державу. Це відчує кожен, хто прочитає його листа, надісланого до редакції.

Шановна редакціє! Скористався вашою пропозицією надіслати коротку розповідь про себе.

Про моє етнічне коріння я свого часу вже писав у статті «Українець — той, хто за Україну». Повторюся: мій батько — зросійщений вірменин, мати — зросійщена єврейка. А я завжди почуваюся українцем, бо хочу добра, благополуччя державі, у якій живу, бо це — моя Батьківщина. До речі, народився я 1 грудня 1948 року, тож для мене річниця референдуму за незалежність України — завжди подвійне свято.

Як складалося життя? У 1967 році закінчив Одеський верстатобудівний технікум, а потім пішла строкова служба на Північному військово-морському флоті. З 1970-го працював на Одеському заводі радіально-свердлильних верстатів конструктором, заочно закінчив політехнічний інститут.

Найбільше моє захоплення — велосипедний спорт, брав участь у змаганнях. Зацікавився цим засобом пересування настільки, що почав конструювати нестандартні велосипеди, в тому числі чотириколісні. Самотужки зробив їх у металі і у вільний від роботи час почав підробляти — возити дітей у парках і скверах. Це виявилося досить своєчасним, бо на підприємстві дедалі частіше не виплачували зарплату, невдовзі завод зупинився, почалося масове звільнення його працівників. Зареєструвався як підприємець-фізична особа і регулярно катав дітей та дорослих у місцях масового відпочинку. Відтак змайстрував ще кілька дитячих чотириколісних велосипедів і відкрив їх прокат.

Нині займаюся виробництвом і прокатом веломобілів. Найскладніше  в моїй роботі — отримання узгоджень та дозволів міської адміністрації. Часом це значно важче, ніж виготовити в металі такий чотириколісник для дорослих.

Ось так і живу. Хочу сказати, що захоплено читаю всі публікації в «Чорноморці». Особливо подобаються статті Романа Кракалії. Поділяю його вболівання за долю України, трикляте почуття меншовартості у чималої, на жаль, частини громадян. Доцільно, либонь, тут згадати прислів’я єврейського народу: Мойсею було набагато легше вивести євреїв із Єгипту, ніж вивести Єгипет із мізків євреїв.

Так само й українці. Набагато легше, виявилося, здобути незалежність, ніж вкласти її у мізки українців, позбавити їх комплексу меншовартості та «молодшого брата».

У цей нелегкий для українського слова час бажаю газеті, попри всі негаразди, залишатися суто українською.

Завжди з вами.

Олександр МНАЦАКАНОВ.
м. Одеса.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net