Переглядів: 896

Гармонія «Червоного квадрата»

У реєстрі одеських закладів культури і мистецтва поповнення: цими днями розпочав свою роботу музейно-виставковий центр сучасного декоративно-прикладного мистецтва «Червоний квадрат». Наразі до уваги відвідувачів там пропонують виставку живопису та напівкоштовного каміння — проект «LIGATURA».

З давніх-давен коштовні камені слугували прикрасами, а їх блиск і забарвлення захоплювали і дивували. Єгиптяни охоче носили прикраси з аметистів, смарагдів та бірюзи. Римляни найвище цінували сапфіри й діаманти. Семіраміда, Клеопатра та інші цариці давнини вважали найкращими перли. Мода Ренесансу та бароко віддавала перевагу кольоровому благородному камінню: сапфірам, смарагдам, топазам. Туалети дам і кавалерів епохи рококо виблискували діамантами. А епоха романтизму відкрила красу напівкоштовного каміння: гранатів, опалів, хризолітів та аквамарину. Згадуються коштовні камені й у Біблії — «дванадцять каменів Небесного Єрусалима». Камінь мовчить, та багато «розповідає»: починаючи з історії нашої планети і закінчуючи історією про свого власника…

Засновники центру «Червоний квадрат» — одеська «Академія ювелірного мистецтва», громадська організація «Музика живопису» і громадське об’єднання геологів, гемологів, любителів і колекціонерів кристалів та мінералів «Установа культури «Музика Землі»» — хотіли б, щоб люди частіше замислювалися над цим зокрема та над красою світу — загалом. Точніше — шанували природу, головного художника світу.

Побачити зв’язок та залежність між творчістю людини і природи можна, відвідавши першу частину проекту «LIGATURA» — виставку «Стискаючи простір до образу», де картини одеситки Оксани Спіндовської-Паламар поєднуються з гемологічною колекцією. Кожне її полотно доповнюється, перегукується зі стендом з окремим камінцем, що гармоніює йому за кольором. Лігатура — це допоміжний сплав, домішок інших металів до срібла, золота, що надає їм додаткової твердості. Та тільки глядачеві вирішувати, що тут є лігатурою: картини доповнюють каміння чи навпаки.

У планах новоствореного центру — цикл виставок, робота з молодими одеськими художниками, ювелірами та прикладниками. Керівництво «Червоного квадрата» готове надати їм свої зали для експонування, для лекцій, екскурсій, створення студій тощо.

Центр розташовується в приміщенні «Академії ювелірного мистецтва» за адресою: вул. Буніна, 18.

Олена МИЛОСЕРДНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net