Переглядів: 885

Ананаси Нечорнозем’я і локшинові кущі

Першого квітня засоби масової інформації люблять веселити своїх глядачів-слухачів-читачів не тільки жартами, а й розіграшами.

Десь з десять років тому одеська залізнична газета «Чорноморський гудок» вийшла з повідомленням про поповнення транспортного парку двоповерховими електричками. Для переконливості було вміщено зображення електропоїзда, отриманого з допомогою комп’ютерної техніки. Не відомо, скільки читачів усміхнулися цій витівці, але невдовзі до редакції надійшов гнівний лист, у якому якийсь інженер доводив, що таку електричку ніяк не можна випускати на лінію, оскільки контактна мережа не пристосована до її висоти.

Іншого разу російське телебачення показало сюжет про те, як у глибинці Нечорнозем’я виросли... ананаси. Репортер попросив агронома господарства поділитися досвідом, і той розповів, що ананаси можна вирощувати, як хрін, увіткнувши обрізану гичку в землю, щоправда, на зиму її треба утеплити. Однак промовчав, що заради ефекту на ділянці заздалегідь просто прикопали з десяток привезених жартівниками ананасів.

А як вам подобається така інформація? Завдяки аномально теплій зимі у Швейцарії різко скоротилася популяція спагетного довгоносика, який майже повністю знищував цю культуру. І на спагетних плантаціях виріс небачений урожай. У першоквітневій програмі ВВС на екранах було показано, як щасливі «швейцарські селяни» збирають спагеті з кущів. Після передачі знайшлися глядачі, які просили редакцію розповісти, як виростити спагетні кущі у домашніх умовах. Відповідь була не позбавлена гумору: «Паросток спагеті слід помістити в банку з томатним соусом і сподіватися на краще».

Часто нашу увагу полонять історії про єті — дивовижних створінь, які живуть у недоступних місцях. Чи не найпершою такою розповіддю, надрукованою на сторінках «Московских ведомостей» у 1746 році, була вигадка про «дикого мужичка», спійманого у Сибіру. Він начебто був голим, вкритим лише лускою, з пазурами, а волосся його нагадувало звірину шерсть. А ще він ковтав живими риб та змій.

Розіграші бувають добрими і злими, необразливими й осудливими. Відомий співак Сергій Пєнкін якось, перебуваючи на гастролях, не виявив у своєму готельному номері звичного гардеробу. Негайно на місце пригоди було викликано поліцію. У холі до співака підійшов охоронець правопорядку з маленькою кімнатною собачкою на повідку і, перехопивши недовірливий погляд на собачку, заспокоїв: «Ви не зважайте на її зріст, вона вже розкрила 40 злочинів». Після цього артиста запросили пройти до номера і показати, що й звідки в нього пропало. Коли піднялися до апартаментів і співак відчинив двері шафи, сталася несподіванка: звідтіля, із шафи, йому простягли букет квітів, усі довкола зааплодували. Виявляється, що й у такий спосіб можна вітати з днем народження.

У 1835 році американська газета «Нью-Йорк Сан» повідомила про відкриття життя на Місяці. При цьому газета зіслалася на відомого британського астронома Джона Хершеля, який перебував у тривалій поїздці в Африці. Усвідомлюючи те, що вигадка йтиме до Африки дуже довго й обману ніхто не розкриє, газета розповіла: мовляв, учений зібрав там дивовижний телескоп, який дає змогу чітко побачити, що діється на Місяці. З номера в номер повідомлялося про все нові і нові відкриття. Спершу астроном начебто побачив на супутнику Землі ліси і гори, наступного разу помітив бізонів. Але й цього для збудження уяви обивателя було мало, тому там з’явилися ще й сферичні земноводні, які, наче кулі, котилися узбережжями морів. Були там і дикуни, і розумні істоти, схожі водночас на летючу мишу і людину. Мишолюди мешкали в оселях із золотими дахами... Читачі з нетерпінням чекали нових повідомлень. Але згодом газета поінформувала, що телескоп зламався і відремонтувати його неможливо, та й взагалі — вся ця історія могла бути вигадкою. Отже, репутація видання не постраждала. А головне — різко піднявся його тираж.

Втім, і сьогодні Місяць огорнутий таємницею. Час від часу з’являються повідомлення про те, що він вже заселений інопланетянами і землян там не чекають. Мовляв, сигнал про це отримав американський астронавт Ніл Олден Армстронг, який 21 липня 1969 року першим ступив на місячну поверхню. Але цю інформацію одразу було засекречено.

З давніх часів, коли люди приносили жертви ідолам, їм притаманна віра в щось незбагненне. Можливо, ця віра стала й причиною нових вигадок про Місяць. Вигадки вигадками, але в історії з Армстронгом є такий цікавий факт. У 2011 році в інтерв’ю журналу «Esguire» він сказав: «Астронавти не помирають по суботах. Принаймні, я не знаю жодного випадку». Астронавт помер через рік 25 серпня в суботу. Чи не якісь зверхні сили покепкували над його висловлюванням?

Гумор притаманний усім нормальним людям, у тому числі й народним депутатам. Скажімо, екс-нардеп Тарас Чорновіл одному з загальнодержавних видань розповів про кілька законодавчих витівок: «Досі всі згадують законопроект Терьохіна про сало (хотів заборонити вивозити «національне надбання» з країни). Я й сам вносив «хуліганські» законопроекти до Ради. Кілька років тому мене так дістали масони, що я запропонував саджати на 15 років за закриті товариства, де приносять присягу за значенням вище державної. Паніку документ викликав добрячу». Пригадав Тарас Чорновіл і те, як колись посварився з нардепом-«регіоналом» Сергієм Ківаловим та вніс до парламенту законопроект з невеличким приписом про ліквідацію фінансування Ради юстиції, яку тоді очолював Ківалов. «Найцікавіше, — зауважує автор провокації, — законопроект пройшов два комітети, ніхто нічого не помітив! І тільки в третьому побачили: щось тут не так, і його «зарубали».

...В Одесі — «Гуморина». Смійтеся на здоров’я, але пам’ятайте, що і в жарті треба міру знати.

Валентин ЩЕГЛЕНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net