Переглядів: 854

З-під крана чи з пляшки?

Про якість питної води в Одесі, про те, що необхідно знати споживачеві, щоб зберегти своє здоров’я, говорилося на прес-конференції, що відбулася у прес-центрі «Одеса-медіа».

Журналісти поцікавилися, яка різниця між водопровідною, мінеральною та питною бутильованою водою.

Лариса Зайцева, директор ВАТ «Куяльник», відповідаючи на питання, зазначила, що дністровська вода, яка тече з кранів міських квартир, не шкідлива для здоров’я, однак вживати її у сирому вигляді не слід, а краще використовувати після кип’ятіння, для приготування гарячих напоїв та страв.

— Вода з Дністра проходить дезінфекцію хлором, оскільки холери в Одесі побоюються більше, ніж хлорорганічних сполук,— вважає фахівець.

Чимало одеситів дедалі частіше обирають бутильовану воду без газу, яку можна пити сирою, без кип’ятіння, але фахівці попереджують, що якісна негазована вода дуже складна у виробництві, саме її найчастіше підробляють. Визначити підробку бутильованої питної води без біохімічного аналізу дуже важко. Споживачам варто звертати увагу на пляшку, на упаковку. Етикетка повинна бути наклеєна ідеально.

— Якісна питна вода не повинна мати кольору, запаху, смаку. Але визначити її якість лише за маркуванням складно. Найбільш прийнятний спосіб — уважно розглянути саму пляшку та її вміст. Вона не повинна викликати сумнівів, — зауважує Лариса Зайцева. — Ще два роки тому санепідстанція щоквартально перевіряла виробників питної бутильованої води — тепер це не практикується, тож сподіватися можна лише на власну інтуїцію та перевірених роками виробників. Водночас газована вода — більш безпечна, оскільки сам по собі вуглекислий газ є консервантом.

Начальник відділу внутрішньої торгівлі управління з питань захисту прав споживачів ОДА Андрій Фішер зазначив, що якщо якість води викликає сумніви, її можна віднести до лабораторій міста на біохімічний аналіз, який для городян, сказав, проводиться безкоштовно. Досліджують якість питної води у ДП «Одесстандартметрологія» та в Інституті курортології.

— До інспекції з питань захисту прав споживачів практично не надходять скарги на воду, — розповідає Андрій Фішер. — Упродовж останніх п’яти років не надійшло жодної скарги на питну воду і лише одна — на мінеральну.

Минулого літа до управління звернулася жінка, яка купила мінеральну воду в одному з магазинів міста. Після споживання води у неї виник опік ротової порожнини. При детальному дослідженні причин цієї ситуації з’ясувалось, що вода була вироблена на одному з підприємств Львівської області. У результаті розслідування прийшло підтвердження, що, справді, у складі мінеральної води були певні відхилення.

Ольга ФІЛІППОВА.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net