Переглядів: 857

«Він був не таким, як усі...»

П’ять років тому перестало битися серце відомого письменника, художника, режисера й культурного діяча Олекси Гнатовича Шеренгового, але й досі про нього говорять ніби про живого. Так буває, коли з життя йде велика людина…

Не так давно, зо три роки тому, творчість Олекси Шеренгового нарешті почали вивчати в школах згідно з новою програмою української літератури. А в деяких навіть пам’ятні літературні читання влаштовувати. Саме таким пам’ятним заходом 18 березня відзначили 70-у річницю від дня народження письменника учні 11-х класів Одеської спеціалізованої школи № 40, що на житломасиві Котовського.

Старшокласники зібрали фото- й відеоматеріали, присвячені життю та творчості письменника, декламували його вірші та читали уривки з відомого роману «Рейс». За словами вчительки української мови та літератури Магди Іванівни Тараненко, яка опікувалася організацією вечора пам’яті, у школі ретельно збирають відомості про Шеренгового-людину, Шеренгового-письменника, творчість якого вивчається у програмі «Література рідного краю». «Великі надії сьогодні покладаємо на почесних гостей — онуку та племінницю письменника. Сподіваємося, від них діти довідаються багато цікавого про нашого талановитого земляка», — поділилася вчителька.

Анастасія Мамонтенко, внучка Олекси Гнатовича: «Я пам’ятаю дідуся неординарною людиною. Він завжди був не таким, як усі: говорив, що думав, був чесним і відчував людей, мав розвинену інтуїцію. Навіть одягався не як усі: коли мода була на сірі джинси, дідусь робив у них дірки; якщо мода була на білі сорочки — дідусь одягав помаранчеву. Він завжди був стильним та оригінальним, і це дуже мені в ньому подобалося». Настя розповіла одинадцятикласникам і про те, як зазвичай, дідусь відзначав свої дні народження. «Він не любив гучні компанії. Переважно збиралася лише родина. Він не дуже любив ресторани, сидіти за столом з купою різних приборів. Все проходило по-сімейному, без зайвого клопоту. Частенько — біля вогнища на дачі», — згадувала вона.

Серед почесних гостей була й Світлана Кузнецова, старший науковий співробітник Музею ім. К.Г. Паустовського. Поділилася з учнями своїми спогадами про Олексу Шеренгового. «Він не ділив людей на престижних і ні. Він просто захоплювався людиною», — зазначила вона.

«Такі уроки для наших учнів дуже важливі. Вони гарно впливають на молодь. Можливість особисто поспілкуватися з ріднею письменника — що може бути кращим? Це значно цікавіше, ніж вивчати щось абстрактне за підручником», — зауважила Магда Тараненко. Добре й те, що гості не приходять з порожніми руками: шкільна бібліотека поповнилася новенькими збірками творів Олекси Шеренгового та його онуки, яка, до речі, теж пише.

Отак щороку сорокова школа, якій, до слова, незабаром сповниться 25, відкриватиме одинадцятикласникам Олексу Шеренгового. Отак щороку близько сотні юнаків і дівчат будуть на крок ближчими до українського.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net