Habemus papam!
У середу, 13 березня, стало відоме ім’я нового, 266-го, Папи Римського. Його офіційне сходження на престол відбудеться 19 березня.
Новим наступником Петра на землі конклав досить швидко обрав аргентинського кардинала-єзуїта з Буенос-Айреса 76-річного Хорхе Маріо Бергольо. Слідом за білим димом, що пішов із димаря Сікстинської капели, з балкону Собору св. Петра прозвучала знаменита фраза «Habemus papam» (У нас є Папа) та його ім’я — Франциск. Невдовзі на балкон головного католицького храму винесли хрест і новообраний понтифік з’явився перед віруючими, щоб виголосити традиційне благословення «Urbi et Orbi» (Місту і світу). Звертаючись до людей, попросив молитися за нього.
Хорхе Маріо Бергольйо народився 17 грудня 1936 року в Буенос-Айресі, в багатодітній родині залізничника.
До обрання на Римський престол обіймав посаду аргентинського кардинала Римо-католицької церкви. Він служив архієпископом Буенос-Айреса з 1998 року. Сан кардинала-пресвітера отримав у лютому 2001-го — особисто від Папи Івана Павла II. Як кардинал був призначений одразу на декілька постів у Римській курії — уряді Ватикану.
Кардинал Бергольйо відомий своєю скромністю, консерватизмом, а також співчуттям. У 2001-у, відвідуючи хоспіс, він умив та поцілував ноги хворим на СНІД. На батьківщині, попри високу посаду, жив у маленькій квартирі, не послуговувався персональним лімузином, а їздив громадським транспортом, сам куховарив.
У статусі Папи Римського вперше перед людьми Франциск з’явився у білій рясі, без червоної урочистої накидки, як це робили його попередники. Потім відмовився від особистого лімузина та поїхав до резиденції Ватикану у мікроавтобусі разом з кардиналами. У цьому вбачають сигнал, що він продовжує вважати себе передусім простим пастором, римським єпископом, а вже потім Папою. З перших хвилин понтифік продемонстрував, що не підкоряється правилам ватиканських церемоній і має намір відстоювати свої погляди як гідний член ордену єзуїтів, де панує сувора дисципліна. Сподіваються, що ці якості допоможуть понтифіку навести лад у Римській курії.
Зі слів кардинала Любомира Гузара та нинішнього глави Української греко-католицької церкви Святослава (Шевчука), які особисто добре знайомі з Папою Римським, відомо, що він знає ситуацію в УГКЦ, адже є вихованцем українського священика Степана Чміля.
Патріарх Святослав, вітаючи Папу Франциска з обранням Вселенським архієреєм, запросив його відвідати Україну з нагоди 1025-річчя Хрещення. «Це було б великим благословенням для нас та всієї України розраховувати на Вашу присутність під час такої визначної події», — цитує вітального листа РІСУ. У свою чергу Любомир Гузар на прес-конференції у Києві висловив сподівання, що Папа, який має певну сентиментальність, почуття до України, до українців, відвідає наш край.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206