То справа Господа, а не людська
В одній з газет прочитала статтю з промовистою назвою «Демократія — це домовленість про права між добре озброєними джентльменами». Публікація змусила глибоко замислитися: чи варто озброювати населення для самозахисту? В цьому питанні багато своїх «за» і «проти». Скажімо, в Америці можна вільно купувати зброю. Та хіба не через це завдяки ТБ ми стали свідками масового відстрілу людей?
Зазвичай у подібних випадках правоохоронці шукають мотиви: кому це вигідно. Та в тому то й річ, що більшість трагедій — чистісіньке безглуздя. Припустимо, і в наших руках з’явилася зброя. Але хіба кожен здатен убити? І чи не вб’ють з цієї зброї тебе? Треба бути всуціль зітканим з ненависті, щоб холоднокровно цілити в людину. Багато таких? На щастя, ні.
Переконана: для надійного самозахисту є значно розумнішим масове прищеплення людям високої моральності, необхідності дотримуватися Господніх заповідей, перша з яких — «Не убий!». Слід також пам’ятати, що поміж нас ходить чимало психічно хворих людей, покірних тому, про що кажуть «таємничі голоси». Невже і їх слід озброювати? А наркомани, алкоголіки?.. Озброєння це не порятунок суспільства. Швидше — його загибель.
Звісно, проблема озброєння виникла не на порожньому місці. Більшість з нас почувається абсолютно не захищеними, не уявляє, що чекає нас завтра. Родичі через спадок знищують одне одного, друзі через гроші зраджують. Ворожість заповзає в душу вже у ранньому дитинстві, коли «привілейованих» привозять у клас на дорогих авто, а «я мушу тупцяти до школи пішки». Скільки сліз і ревнощів буває через неспроможність батьків придбати своєму чаду модний одяг, крутий телефон і т.п.?! «Повбивати б усіх тих багатіїв!» — таке страшне рішення часто визріває в юних головах.
Мій чоловік — майстер спорту з кульової стрільби. Це звання отримав ще в армії. Він вважає: бойова зброя має бути тільки у професіоналів і в жодному разі — у цивільного населення.
А й справді: чи багато тих, на чиє життя зазіхали, змогли, навіть напевно будучи озброєними, захистити себе? Якщо й залишалися живими, то завдяки вимуштруваним охоронцям.
Мабуть, для самозахисту людина насамперед повинна поводитися так, щоб ніхто не захотів її вбити. Треба вміти керуватися не тільки власним інтересом і жадобою (із собою ж бо на той світ нічого не забереш). Це стосується і наймолодшого покоління. Якщо думки юні не отруюватимуть заздрощі, а серце буде сповнене пошани і любові, то, впевнена, поменшає і випадків, коли школярі накладають на себе руки. Навчіть своїх дітей любити вас, близьких, тих, хто поруч, більше, ніж гроші. Так, гроші означають дуже багато, але вони не порятують у важку хвилину, якщо не буде поруч людини, котрій ти довіряєш, і хто цінує тебе, а не твої статки.
Будь другом всім, хто тебе оточує. Тоді ніхто не захоче зазіхнути на твоє життя, підпалити твою оселю. Навпаки — допомагатимуть. Бо річ не в тому, маєш зброю чи ні, а в твоєму розумові, душі, серці. Треба подолати розруху в собі й завжди пам’ятати головне: дати чи відібрати життя — то справа Господа, а не людська.
Лілія РЕВУС.
м. Одеса.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206