Переглядів: 787

Якщо ти громадянин...

Львів я завжди вважала одним з найкращих міст України. Можливо, тому, що провела там своє дитинство. Краса Львова — у його старовинних будівлях, у затишних кав’ярнях, у незвичній для одеської ноги бруківці. Та чи не найбільшої чарівності місту надає українська мова.

Нині я живу в Одесі. Люблю і поважаю все, що пов’язано з Україною. Та, на жаль, далеко не всі розділяють мої щирі почуття. Якось один мій знайомий навіть сказав, що українська мова — «теляча». Гірко навіть не стільки тому, що ображають мою рідну мову, мову моєї держави, а тому, що роблять це такі ж громадяни України, як і я.

Після цього випадку я серйозно замислилася над становищем української мови у нашій країні. Коли запитувала людей, яким не подобається українська, чому в них таке до неї ставлення, чула відповідь, що, мовляв, вона груба й смішна у звучанні. Мабуть, не потрібно описувати моє, м’яко кажучи, здивування від таких «аргументів». Бо як можна назвати грубою мову, яку визнано однією з наймелодійніших у світі?! А стосовно того, що вона нібито «смішна», то це наслідок «суржику», який просто не може бути красивим.

Я не вважаю, що кожен житель України повинен спілкуватися винятково українською. Ми — вільна держава, і нічиї права тут не утискуються. Але коли йдеться про визнання російської мови другою державною, я кажу тверде «ні». Нічого не маю проти російської, тим більше, що вона — невід’ємна частина Одеси. Спілкуватися можна будь-якою мовою, проте кожен громадянин повинен знати державну — українську. І вивчити її російськомовній людині не так уже й важко — про це свідчить хоча б досвід президентів Кучми і Януковича.

Зараз багато моїх ровесників мріють про те, щоб жити десь за кордоном. Так, мені теж хотілося б подорожувати багатьма країнами. Але бажання залишити Батьківщину назавжди — не виникало.

Ми часто говоримо про те, яка Україна бідна і неблагополучна, нарікаємо на жадібну владу, погану освіту і платну медицину тощо, але як можна говорити про якийсь прогрес держави, коли значна частина населення навіть не бажає опанувати державну мову?

Юлія ТАТАРЧУК,
учениця гімназії № 8 м. Одеси.

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 50 грн.
  • на 3 місяці — 150 грн.
  • на 6 місяців — 300 грн.
  • на 12 місяців — 600 грн.
  • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

  • на 1 місяць — 40 грн.
  • на 3 місяці — 120 грн.
  • на 6 місяців — 240 грн.
  • на 12 місяців — 480 грн.
  • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua