Переглядів: 1223

Феномен Володимира Івасюка

У вівторок у Львівській опері відбулася прем’єра мистецько-музичної події «Проект Івасюк», приуроченої до 64-ї річниці від дня народження Володимира Івасюка. Планується, що у травні цей проект буде представлений у столиці, після чого вирушить у тур містами України.

«4 березня видатному композитору і поету Володимирові Івасюку сповнилося б 64 роки. Українського генія ніколи не забували, він не покидав сердець українців. Подію «Проект Івасюк» ми присвятили цій великій людині, основоположнику української естрадної музики. Пісні Івасюка зазвучать у нових аранжуваннях, над якими попрацювали композитор Роман Мельник та музичний продюсер проекту, художній керівник капели «Трембіта» Микола Кулик», — цитує організатора прем’єри Андрія Сидора Galinfo.

Легендарні «Червона рута», «Водограй» та багато інших пісень композитора зазвучали у новій інтерпретації за участі хору, оркестру та артистів. Дійство розпочинається спеціальною музичною присвятою Володимирові Івасюку. Перед глядачами постав незвичний синтез академічного та естрадного виконання у супроводі оркестру. А ще вони почули і побачили рідкісні записи та унікальні, не оприлюднені ніде раніше світлини та кадри з архіву родини композитора.

Як повідомляє «Перший національний», концерт у Львові викликав такий ажіотаж, що довелося організувати ще два додаткові. Ініціатори та учасники проекту переконані: це завдяки феномену Володимира Івасюка.

За своє коротке життя він створив майже сотню пісень, більшість з яких стала народними хітами. Пісні українського композитора, наче блискавка, спалахнули на небосхилі радянської естради, підкоривши простори колишнього Союзу. Неймовірна народна любов і популярність викликала переляк тодішнього керівництва держави. Яскраву зірку, що тільки починала світити, погасили назавжди. Володимирові Івасюкові ледве сповнилося 30 літ...

«Феномен пісень Івасюка в тому, що кожна пісня і нині на слуху. Пройшло стільки років, десятиліть, а пісні не стираються з пам’яті. Це криється у феномені Івасюка, в його умінні творити мелодії, які запам’ятовуються багатьом», — поділився думками учасник проекту Ярослав Нудик (гурт «Піккардійська терція»).

Виконавці впевнені: якби композитор був живий, до нього сьогодні стояла б черга зі співаків. «Черга була б величезна. Єдине, що цікаво, як би писав Володимир Івасюк зараз. У ці часи. Наскільки б трансформувалися його пісні, його мистецтво», — каже ще один учасник проекту, співак Павло Табаков.

Водночас вокалісти зауважують, що не кожному до снаги заспівати пісню Івасюка, адже в часи його творчості на першому місці були гарний голос і майстерність, не те що нині. Микола Кулик, співорганізатор заходу: «Найважливіше, що це є музика дуже емоційна. І там емоційна палітра дуже широка і різнобарвна. Це не є пісня ні про що і в межах кварти. От тим і відрізняється Івасюк, що він — законодавець вокальної культури».

Сподіватимемося, що в рамках запланованого туру «Проект Івасюк» можна буде побачити і в Одесі.

Олег СОКІЛ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua