№ 18 (21386) четвер 28 лютого 2013 року

Переглядів: 888

Розчарували і влада, й опозиція

17 та 24 лютого на Одещині пройшли проміжні вибори до обласної та Одеської міської рад. На заміну колишніх своїх обранців, які подалися до столиці, ставши народними депутатами, нових власників мандатів місцевого значення обирали жителі Болградського та Фрунзівського районів області, а також Суворовського — в Одесі. Ощасливлені покращенням життя, виборці віддали перевагу представникам Партії регіонів.

За підсумками проміжних виборів депутатами обласної ради стали головний редактор газети «Обозрение плюс» Марія Попова (від Болградського району) і заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації Петро Хлицов (Фрунзівського), а міської — соратниця свого попередника Геннадія Труханова Людмила Варавва (Суворовського).

Переглядів: 985

Останній брюссельський вояж?

Європейський Союз скорочує Віктору Януковичу простір для маневру. Його улюблена гра в обіцянки рано чи пізно мала набриднути брюссельським чиновникам. Риску підведено в ході довгоочікуваного саміту Україна—Євросоюз, що відбувся у Брюсселі 25 лютого, в третю річницю інавгурації Януковича.

Травень 2013 року — такий крайній термін оголошено українському керівникові для того, щоб той показав здатність змінюватися.

Так чи інакше, Януковичу вдавалося водити європейців за ніс останні півтора роки, починаючи з вересня 2011-го, коли в Ялті він вперше пообіцяв докласти всіх зусиль для вирішення питання Тимошенко і Луценка. Але з кожним місяцем температура стосунків падала. Аж поки навесні 2012 року від поїздки до України не відмовилися європейські президенти. А ще через кілька місяців, восени 2012-го, традиційний щорічний саміт Україна—ЄС вирішили не проводити у зв’язку з ризиками виборчої кампанії — єврокомісари побоювалися, що Янукович їхнє побачення трактуватиме як дозвіл і далі робити, що заманеться.

Переглядів: 935

Ціна квартирного питання

На однокімнатну квартиру пересічному українцеві треба відкладати із зарплати 50—60 років.

Середня вартість однокімнатної квартири в Україні становить $46478 за ціною квадратного метра $1255. Двокімнатні квартири в середньому коштують $74114 за ціною квадратного метра $1329, трикімнатні — $109201 при вартості квадратного метра $1400. Такі дані наводить «ОстріВ» з посиланням на аналіз 440 тисяч оголошень про продаж квартир, проведений порталом Slando. Втім, як показує дослідження, суттєво здорожують нерухомість ціни Києва та області. Відтак, якщо відмінусувати столичний регіон, середня ціна знизиться до $35832 (за однокімнатне помешкання), $52442 (двокімнатне) та $70957 (трикімнатне).

Переглядів: 886

Юрій ЛУЦЕНКО: «Я — політичний в’язень цього режиму, а не злочинець»

Спостережна місія Європарламенту щодо судових процесів над екс-прем’єром Юлією Тимошенко й екс-главою МВС Юрієм Луценком, до якої входять Пет Кокс та Олександр Квасьневський, просила президента Віктора Януковича про помилування Юрія Луценка. Про це повідомив сам Квасьневський на 9-й інвестиційній конференції інвесткомпанії «Драгон Капітал» у середу в Києві, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми з Коксом звернулися до президента Януковича помилувати Луценка», — сказав він. Вони аргументували свою пропозицію тим, що екс-міністр вже відбув половину терміну і його справа не настільки серйозна.

Переглядів: 973

Не шукаймо ворогів там, де їх нема

Наприкінці січня «Чорноморка» вмістила багато матеріалів, присвячених Дню Соборності і Свободи України. Автори публікацій розмірковують над тим, що нас об’єднує і що, на жаль, роз’єднує. Думки загалом правильні. Однак нема чіткої відповіді на запитання, хто ж нас роз’єднує. Якщо ми, українці, цього не знатимемо, нас знищать як народ. Так само, як і всю державу, котру розшматують і частинами приєднають до Росії.

Географічно Україна межує з Росією, яка, до речі, сама розвалюється. Першими від її опіки звільнилися країни Балтії, пізніше — всі інші колишні союзні республіки. Останнім часом намітився можливий третій розпад Російської імперії. Мирним шляхом її територію масово почали заселяти китайці. Це — Далекий Схід і Сибір. З півдня супердержаву підпирають мусульманські народи.

Переглядів: 866

Фермерський рух чи застій?

Недавно в Києві відбувся 23-й з’їзд Асоціації фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ). Йшлося про перспективи розвитку сільського малого та середнього бізнесу, можливі шляхи ефективної співпраці з владою, стосунки з якою останнім часом, м’яко кажучи, могли б бути кращими.

У залі того дня зібралися здебільшого рішуче налаштовані люди. Це з’ясувалося одразу після відкриття з’їзду. Делегати говорили винятково про проблеми, з якими стикаються в реальному житті. Одна з тих проблем стосується законсервованого стану, в якому досі перебуває фермерський рух. Підтвердженням тому слугує хоча б такий факт: протягом кількох останніх років кількість фермерських господарств в Україні залишається незмінною — 40 тисяч. З цього приводу один з учасників форуму сумно пожартував: «Це вже не фермерський рух, а фермерський застій».

Переглядів: 810

«Без контролю — гроші на вітер»

Відповідно до плану роботи колегії Рахункової палати України працівники її територіального управління по Одеській, Миколаївській та Херсонській областях провели аудит щодо ефективності використання коштів державного бюджету, спрямованих на виконання програм селекції у тваринництві та рослинництві. Аудитові підлягали наукові заклади, підприємства агропромислового комплексу та науково-дослідні господарства Одещини та Херсонщини.

З’ясовано, що Національній академії аграрних наук і Міністерству аграрної політики та продовольства України не вдалося в повному обсязі забезпечити ефективне управління відповідними коштами держбюджету та належний контроль за їх використанням. Як наслідок, понад 2,6 млн грн використано з недотриманням норм чинного законодавства, допущено неефективне використання понад 1,3 млн грн та неефективне управління понад 2,2 млн грн. Крім того, допущено втрату активів на суму понад 85,8 млн грн та неефективне управління активами державних підприємств на суму понад 1,3 млн грн.

Переглядів: 1154

Лімузини з Гавиносів

Цим лімузинам не потрібен бензин. Бо це не круте авто, а порода великої рогатої худоби, якою займаються у селі Гавиноси Красноокнянського району.

За десять років розведення цієї рідкісної в Україні м’ясної породи у ПСП «Колос» переконалися у її перевагах і можливості отримувати від стада непогану рентабельність. «Француз» за походженням, лімузин добре прижився у зоні північної частини області. І що це правда, можна судити за виглядом бика під тонну вагою, який спокійно ремиґав, щойно справившись із сіном. Ось такі, як він, частенько «мандрують» на сільськогосподарські виставки племінних тварин та птиці, що влаштовуються в Одесі. Можуть власники лімузинів виставляти свої досягнення й у Києві, але, враховуючи відстань та масу живого вантажу, — клопітно. Такий бичок вагою понад тонну якось серед павільйонів вирвався на волю, то ледве впіймали.

Переглядів: 1396

З хроніки НРУ

Як уже повідомляли «Чорноморські новини»,  у співпраці з Народним рухом України газета започатковує серію публікацій про історію НРУ, зокрема його Одеської організації, роль Руху в становленні української державності, послідовність у відстоюванні європейсього вектора розвитку, а також про нинішнє партійне життя та політичну позицію на жахітливому тлі суспільного життя всередені країни та гострої конкуренції на геополітичній мапі.
29—30 листопада 1988 року відбувся пленум правління Спілки письменників України. Групі сприяння перебудові на чолі з Іваном Драчем було доручено розробити проект програми Народного руху України за перебудову. До цієї роботи долучилася і група науковців Інституту літератури АН УРСР на чолі з В’ячеславом Брюховецьким.

Переглядів: 1035

Інтелектуалізм і мелодизм — два крила музики

Поспішаючи на прес-конференцію, був приємно подивований оголошенням на радіо FM, що лунало у салоні маршрутки. Мелодійний голос диктора сповіщав: «Завтра, 22 лютого, в Одеській обласній філармонії відбудеться концерт Національного одеського філармонійного оркестру за участю киян —диригента, заслуженого артиста України Володимира Шейка та скрипаля, лауреата міжнародних конкурсів Дмитра Ткаченка. У програмі — твори Стравінського і Рахманінова». Оголошення супроводжувалося ліричним «Вокалізом» російського романтика. Тож і класика популяризується.

Спершу про прес-конференцію. Незважаючи на завантаженість, головні учасники майбутнього дійства охоче йшли на контакт із журналістами. Якщо Дмитро Ткаченко впродовж останніх шести років неодноразово виступав в Одесі, у тому числі з нашим філармонійним оркестром, то для Володимира Шейка це була перша подібна імпреза. Зазначу, що саме в Одесі вперше став можливим і подібний тандем двох киян — представників різних поколінь українського виконавського мистецтва.

Переглядів: 951

Життя після смерті

В Анни Яблонської, ім’я якої сьогодні відоме сотням і тисячам людей, життя почалося звичайно, як у всіх. Проте бунтівлива вдача золотоволосої сором’язливої дівчинки проявилася вже у початкових класах.

Напередодні прийому в піонери попросила у мами синю хустку й пов’язала її замість червоного галстука. Невдовзі у класі набрався з десяток таких «піонерів», які не бажали «стригтися під один гребінець». Тепер, перечитуючи Анині п’єси, кіносценарії, поезії, есе, щоразу переконуєшся в тому, що практично вся її творчість — це протест проти рутини, усталених догм, спотворених норм моралі, у які люди заганяють самі себе. Палітра її творінь надзвичайно широка: від тонкого гумору до глибокого сарказму.

Переглядів: 1002

Кам’яно-Могилянська академія

Закінчення. Початок у номері за  23 лютого.

У Далекому Сибіру під час археологічних розкопок була виявлена мапа зоряного неба, викарбувана на мамонтовому іклі. Її занесли туди можливі посланці з Кам’яної Могили, а зберігали її Волхви, доки вона стала надбанням інших цивілізацій. Мапа містить багато найповнішої інформації. В селі Гінцях, що над рікою Удаєм на Полтавщині, перед Другою світовою війною дощова злива вимила мамонтове ікло також з мапою зоряного неба (з праукраїнськими назвами сузір’їв). Цей експонат зберігався в Лубенському краєзнавчому музеї, а під час війни окупанти його вивезли до Німеччини, звідки він потрапив до Лондонського національного музею. Це говорить про наявність у пантеоні Кам’яно-Могилянської академії також і кафедри астрономії.

Переглядів: 2431

Норовистий і підступний герпес

У холодну пору частенько нагадує про себе герпетична інфекція. Крім поширеної «лихоманки» — болісних бульбашок, що сверблять, на губах і в інтимних місцях тіла (герпес I і II типу), немало проблем завдає оперізувальний лишай (вірус герпесу III типу), зумовлений вірусом Зостер, він характеризується висипами на нервових закінченнях міжреберних та інших нервів.

Поселившись одного разу в організмі, шкідливий вірус герпесу залишається з людиною на все життя, «дрімає» в клітинах нервової системи, але час від часу прокидається, проникає в кров — і починає діяти. Від інфекції страждають не тільки шкіра, слизові, лімфатичні вузли, а й печінка, селезінка. Герпес серйозно знижує імунітет людини — зразу ж може легко приєднатися інша хвороба. На жаль, убити вірус, прогнати назавжди з організму медицині поки що не під силу.

Переглядів: 881

Камбала-глоса по... 850

У зв’язку з початком масового нересту камбали-глоси у північно-західній частині Чорного моря та Причорноморських лиманах до 30 квітня встановлена державна заборона на промисловий та любительський лов цього виду риб.

З огляду на широку популярність в Одесі камбали-глоси та враховуючи загальну заборону на її вилов, Західно-Чорноморська рибоохорона нагадує.

Переглядів: 6315

Хто сильніший у петанку?

Недавно Одеська обласна федерація спорту інвалідів з порушеннями розумового і фізичного розвитку провела змагання серед дітей з обмеженими можливостями здоров’я з дартсу та петанку (різновид європейської спортивної гри з м’ячем бочче).

У заході, який проходив на базі СШ №63, взяли участь команди середньої школи-господарки, Федерації спорту інвалідів та добродійної організації допомоги дітям із синдромом Дауна «Сонячні діти» — загалом 30 юних спортсменів.

Переглядів: 6268

Юнацький турнір в Ізмаїлі

В Ізмаїлі на базі Спортивно-оздоровчого центру (СОЦ) пройшов ІІІ традиційний турнір серед юнацьких команд 2001—2002 років народження, у якому взяли участь вісім дружин з Одеси, Ізмаїла, Южного, Кілії, Рені та гості з Бендер, що надало змаганням міжнародного статусу.

Організатори — Одеська обласна федерація баскетболу, федерація баскетболу м. Ізмаїла та надійний партнер місцевої федерації — торговельна марка «Fest» — створили належні умови, щоб юні баскетболісти комфортно почувалися на бессарабській землі й зосередили всю свою увагу на спортивній боротьбі.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net