Переглядів: 1162

Ріг достатку, вітряк та гарба для Брюсселя

Вироби з тіста, виявляється, можна не тільки споживати, а й оглядати, як витвори мистецтва.

Що ж можна зробити із тіста, якщо не пироги та вареники? — засумніваєтеся ви. І дарма. Наприклад, з солоного тіста майстрині виготовляють мистецькі картини в народному стилі, обереги. Такий калачик або пряник вже не з’їси, він викликає тільки естетичний апетит.

Схожі вироби дедалі частіше зустрічаються на виставках прикладного народного мистецтва, які проходять у містечках на півночі Одещини. На перший погляд, ця техніка проста. Потрібно лише замісити тісто: в пропорції 1:1 взяти борошна та солі, додати трохи води для склеювання маси, щоб вона стала податливим матеріалом для ліплення. Потім руками, як з пластиліну, творити все, що заманеться, наскільки вистачить хисту та фантазії. Працюють майстри в основному без інструментів, тільки руками. Тут потрібен талант і художника, і скульптора. Й саме тому удавана простота насправді є вишуканим напрямком творчості.

Так народжуються справжні картинки: село з коровами, що пасуться на лузі, хати з тинами, селянки в строкатих блузах і спідницях... Північні райони області переважно населяють українці, росіяни та молдовани. Тож майстри відображують у своїх творіннях сюжети з їхнього життя, побуту і звичаїв.

Але не тільки народні умільці так оригінально використовують тісто. Справжні шедеври випікають і майстри Котовського хлібозаводу, в доробку яких і величезний ріг достатку, і вітряний млин, і селянський віз... Ці вироби побували на виставці в Брюсселі в рамках Дунайської конференції, коли Одещина представляла Україну в Бельгії. Саме котовським пекарям керівництво області тоді доручило відповідальну місію. І праця наших майстрів викликала чималий інтерес у європейців. Адже виліпити ці речі, спекти їх так, щоб вони набули завершеного вигляду, дуже непросто. До речі, і ріг, і вітряк, і віз мають суцільну структуру, а не зібрані з окремих деталей. Спочатку для них були зроблені металеві каркаси, на які вкладалося тісто. У такому вигляді воно і випікалося. Працювали над шедеврами майстер Наталія Слинько та начальник цеху Валентина Данилевич.

Подорожує продукція заводу і його художні вироби з тіста й виставковими павільйонами України. Побувала, зокрема, на Сорочинському ярмарку. Там вироби «Північний пряник» і «Печиво вівсяне» посіли призові місця. А в дегустаційному конкурсі, який відбувся у Києві, «Слойка-равлик з маковою начинкою» була другою.

Не так давно у Котовську відбулася чергова виставка-дегустація продукції цього підприємства. На ній пекарі представили весь свій асортимент. Ознайомитися з виробами зібралися не лише місцеві підприємці, а й із сусідніх міст та сіл. На виставці було представлено багато новинок, які нещодавно зійшли з виробничого конвеєра, як-от дитячі солодкі сухарики з глазур’ю, салатні сухарики з натуральними приправами.

— Ці новинки стали саме нашою ідеєю, — розповіла регіональний комерційний директор холдингу «Золотий врожай», до якого входить завод, Наталія Герасимович. — На базі «Одеського короваю» у холдингу є харчова лабораторія, де постійно працюють над новими продуктами. Саме з ініціативи нашого заводу була відпрацьована снекова група — солодкі і солоні сухарики. Крім сухариків, з Котовська в Одесу постачаються кондитерські вироби та булочки. Приємно, що вибагливі одесити з-поміж безлічі пропозицій високо цінують саме нашу продукцію.

Зауважу, що Котовський хлібозавод є одним з найбільших підприємств з виробництва хлібобулочної і кондитерської продукції в Одеській області. Перший хліб тут випекли у 1974 році. На підприємстві працює понад 220 осіб, випускається до 17 тонн продукції щодоби. В асортименті, відомому під торговою маркою «Булкін», представлено близько 100 найменувань продукції, яка реалізується не тільки на Одещині, а й у Вінницькій, Кіровоградській областях, Криму та Києві, і навіть у країнах близького зарубіжжя. Хлібозавод був переможцем Міжнародного академічного рейтингу популярності «Золота Фортуна», має медаль і диплом «Лідер національного бізнесу». Підприємство нагороджене дипломом Національного Сорочинського ярмарку «За високоякісну смачну продукцію», є лауреатом всеукраїнського конкурсу якості продукції «100 кращих товарів України», переможцем конкурсу «Одеська якість».

Віра ТИХОНОВА

 

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net