Переглядів: 982

Бутерброд голосує за гривню

Якщо вам завжди здавалося, що вартість долара в Україні дещо (а можливо, і суттєво) перебільшена, можете радіти: цей факт нещодавно таки підтвердив впливовий англійський економічний щотижневик The Economist.

За версією видання, долар в Україні має коштувати не більше 4,35 гривні — на противагу нинішніх восьми. До такого висновку The Economist дійшов у результаті чергового щорічного оцінювання адекватності вартості валют різних країн порівняно з купівельною спроможністю їх громадян.

За «одиницю вимірювання» ще у 1986 році (а саме тоді журнал вперше провів подібне дослідження) було обрано всім добре відомий Біг Мак — фірмовий бутерброд мережі MacDonald’s. Вагомих причин для того, щоб в якості «індексу реальної вартості валют» використовувати саме Біг Мак, кілька. По-перше, заклади мережі MacDonald’s є в усьому світі. По-друге, Біг Мак можна вважати певним уособленням традиційного продуктового споживацького кошика, адже до його складу входить досить багато загальновживаних продуктів: хліб, сир, м’ясо, овочі.

Так ось. За підсумками чергового дослідження The Economist, оприлюдненого 1 лютого, справедлива ціна гривні по відношенню до долара становить 4,35. Тобто, національну валюту насправді недооцінено більш ніж на 40%. Вартість українського Біг Маку згідно з прийнятим у дослідженні курсом гривні становить 2,33 долара (19 гривень). Найдорожче перекусити таким бутербродом у Венесуелі (9 доларів), найдешевше — в Індії (1,7). У США Біг Мак на початку 2013-го коштував 4,4 долара, у Китаї — 2,6, в Росії — 2,4. У Польщі за Біг Мак треба викласти 2,9 долара, у Британії — 4,25, а у країнах ЄС — 4,9 «зелених».

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net